İğneli radyofrekans tekniğinde kullanılan altın iğneler ile daha sıkı ve genç bir görünüm elde etmek için cildinizin altındaki mikro seviyeye radyo frekansı enerjileri uygulanır.  Fraksiyonel radyofrekans mikroiğneleme, epidermisi etkilemeden dermiste çeşitli önceden belirlenmiş derinliklerde mikroskobik yaralar oluşturmak için çok ince sterilize edilmiş iğnelerden oluşan bir dizinin kullanılmasını içeren minimal invaziv bir teknolojidir. Enerjinin verilmesi, sağlam doku arasına serpiştirilmiş dermiste bir dizi mikroskobik yaranın oluşmasına yol açar. Dermisin doğrudan termal ısınması, yeni kollajen üretimine ve ardından dermal kalınlaşmaya neden olur. Sağlam epidermisin ve çevresindeki dermal dokunun varlığı, hızlı yeniden epitelizasyona ve dolayısıyla minimum kesinti ve riske neden olur.

Microneedling yara izleri, sivilce, kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtilerinin tedavisinde etkilidir. Çalışmalar ayrıca fraksiyonel radyofrekans mikroiğnenin akne izlerinin ve kırışıklıkların tedavisinde etkili olduğunu göstermektedir.

Altın İğne uygulaması nedir?

Altın iğne, daha genç görünen bir cilt görünümü sağlayan yenilikçi, cerrahi olmayan bir cilt yenileme tedavisidir. Tedavi, cildin yüzeyinden güvenli bir şekilde enerji ileten küçük iğneler kullanır. Bu, doğal bir iyileşme sürecini başlatan ve yeni, sağlıklı doku oluşumunu hızlandıran küçük yaralar yaratır. Sonuç, geliştirilmiş bir cilt tonu ve dokusu ile ince çizgilerin, kırışıklıkların ve sivilce izlerinin azalmasıdır. Yaralar çok küçük olduğu için, tedavi çok rahat ve ağrısızdır.

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ne için kullanılır?

Altın iğne, hasarlı cildi onarmak ve gençleştirmek için etkili bir tedavi sağlar. Bu tedavi, kırışıklıkların, yara izlerinin, görünür gözeneklerin, çatlakların görünümünü ve eşit olmayan cilt dokusunu ve pigmentasyonu azaltarak fark edilir derecede daha pürüzsüz, daha sağlıklı bir cilt yaratır.

Altın iğne şunları sağlamak için kullanılır;

  • Cilt gençleştirme ve sivilce izlerinin tedavisi
  • Cilt kırışıklıklarının giderilmesi
  • Cilt dokusunun yenilenmesi ve sağlıklı görünümü
  • Yüz ve boyun bölgesindeki sarkmalar
  • Sivilce, yara izi ve güneş lekelerinin giderilmesi
  • Geniş gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Siyah noktaların azaltılması ve hamilelikte veya hızlı kilo alımında ortaya çıkan cilt çatlaklarının giderilmesi

Altın iğne yöntemi; mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplayarak cilt bakımına bütüncül bir yaklaşım sergiler. Kişiye özel tek kullanımlık iğneler kullanılarak enfeksiyon riski ortadan kaldırılır. Altın İğne yöntemi her mevsimde kullanılır ve yüzdeki mimiklerde hiçbir soruna yol açmaz.

Altın iğne teknolojisi temel olarak zamanla oluşan elastikiyet kaybını, gevşek dokuların sıkılaşmasını ve daha genç ve dinamik bir cilt görünümü elde edilmesini, yüz gençleştirmesini ve ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisini hedefler. Bunların yanı sıra yüz konturunu ve çene çizgisini tanımlamak, boynun sarkmasını ortadan kaldırmak ve boyun bölgesini sıkılaştırmak, kol, bacak ve göbek çevresindeki sarkmaları minimuma indirmek ve aşırı terleme problemlerini çözmek de mümkündür. Ayrıca sivilce izleri, sivilce sorunlarından kaynaklanan düzensiz görünüm ve diğer yara, yara, yanık ve ameliyat izlerini tedavi etmek ve çatlakların görünümünü aza indirmek için de kullanılır.

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) nasıl uygulanır?

Yalıtımlı iğneler, 60 dereceye kadar radyofrekans dalgaları ile cilt altına ısı iletir. Bu ısı cilde herhangi bir zarar vermez, doğrudan kolajenin üretildiği bölgeye ulaşır. Ulaştığı bölgedeki dokuyu yok ederek doğal bir yara iyileşme sürecini başlatır. Cilt kendini yeniler. Sağlıklı, ışıltılı ve gergin bir cilt elde edilir. Bu yöntem aynı zamanda cildin gevşek, kırışık bölgeleri dışındaki sivilce ve lekelerin tedavisi için de uygundur. Yöntem, ameliyatsız yüz germe olarak da bilinir.

Altın iğne prosedürü, hedeflenen alanın büyüklüğüne ve konumuna bağlı olarak normalde 20 ila 45 dakika sürer. Tedaviden önce topikal anestezik uygulanabilir ve bu da randevunuzun süresini uzatır. Her bireyin cilt durumu benzersiz olduğundan, bazı insanlar üç ila dört tedaviyle tatmin edici sonuçlar elde edebilir ancak diğerleri aradıkları belirgin sonuçları elde etmek için daha fazla seans alırlar. Akne tedavisi 3- 5 seans gerektirirken cilt çatlaklarının tedavisi için 5- 6 seansa ihtiyaç vardır. Tedavi biraz rahatsız edici olabilir ancak ağrılı değildir. Güneş yanığı hissine benzer şekilde yoğun bir ısı hissedeceksiniz ve cildiniz tedaviden hemen sonra kırmızı görünecektir. Doktorunuz herhangi bir rahatsızlığı azaltmak için topikal krem sürerek tedavi bölgesini uyuşturabilir.

Altın İğne tedavisinin riskleri nelerdir?

Altın iğne yöntemi, yüz ifadenizde bozukluk oluşturmaz. En büyük yan etkisi ciltte kızarıklık ve ödemdir, bu komplikasyonların iyileşmesi oldukça kısa sürer.Tedaviden sonraki ilk 24 saat cildiniz kırmızı olacaktır ve hafif bir şişlik ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Daha agresif tedavilerle, etkilenen ciltte 5 güne kadar kızarıklık ve pullanma olabilir. Düzenli cilt bakımı ve makyaj rutininize tedaviden 24 saat sonra devam edebilirsiniz. İyileşme döneminde güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Güvenli bir tedavi yöntemi olan Altın İğne prosedürü sonrası yan etki ve komplikasyon ortaya çıkma olasılığını aza indirmek için klinik seçimi önem arz eder. EstElite tedavi için tüm cilt tonlarında güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmış olan radyofrekans teknolojisini kullanır. Bu tedavinin size uygun olup olmadığını belirlemek için doktorlarımızdan birine danışmanız gerekmektedir. Tedavi için uygun bir aday olduğunuzu kararlaştırdıktan sonra sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre oluşturduğumuz tedavi programını uygular ve her aşamada güvenlik ve memnuniyetinizden emin oluruz.