Tarihi Antik Çin’e kadar uzanmakta olan dermapen uygulaması, o dönemlerde Çin prensesleri tarafından güzellik için mucize şeklinde tanımlamış olduğu bir uygulamadır. Modern tıp ile mikro iğne sisteminin birleştirilmiş hali olarak da tanımlanmakta olan dermapen uygulaması, günümüzde dünyasında ise kadınların büyük bir kısmının sıkça tercih etmiş olduğu uygulamalar arasında yer almaktadır. Gerek değişmekte olan yaşam şartları gerekse var olan hastalıklardan dolayı insanların ciltlerinde farklı problemler meydana gelebilmektedir. İnce kırışıklıklar, genişleyen gözenekler, cilt sarkması, sigara çizgileri, çatlakların artmış olması gibi pek çok farklı nedene karşı oldukça etken çözümler sunmakta olan dermapen uygulaması, genel cerrahi alanında ameliyatların sonrasında ortaya çıkmış olan ameliyat izlerinin azaltılması konusunda da ciddi anlamda fayda sağlamaktadır.

 

Dermapen Nedir?

ABD’de 2012 senesinde o yılın iyi cilt gençleştirme sistemi olarak seçilen dermapen, epidermise herhangi bir şekilde zarar vermeden etki yaratmakta olan tek yöntemdir. Antik Çin döneminden günümüze kadar birbirinden farklı şekilde gelişerek gelmeyi başarmış olan dermapen uygulaması, özellikle boyun, el ve yüz bölgesinde uygulanmaktadır. Bütün deri tipleri için kullanıma uygun olan dermapen uygulaması, yapılan araştırmalar sonucunda da görüldüğü üzere sarkmış cilt görüntüsü, ince kırışıklık gibi onlarca farklı konuda insanlara başarılı çözümler sunmaktadır. Özellikle de cildini sıkılaştırmak ve çok daha dinç bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar tarafından dermapen uygulaması ile beraber cilt tahriş edilmeden soyulmakta ve böylece etki elde edilmektedir.

 

Dermapen Nasıl Etki Ediyor?

İnsan cildinin üzerinde mikro düzeylerde dahi gözle görülemeyecek kadar ufak binlerce mikrokanallar oluşturmakta olan dermapen uygulaması, şimdilerin en fazla bilinen kozmetik uygulamaları arasında yer alıyor. Vücutta bulunan onarıcı mekanizmaların devreye girmesi adına yapılmakta olan dermapen uygulaması, onarıcı mekanizmaları tetikleyerek derinin yara varmış gibi algılanmasını hedeflemekte ve bu sayede de problemli olarak görülen cilt bölgelerinde onarıcı hücrelerin çoğalması sağlanmaktadır. Vücudun iyileştirici hücrelerinin problemli olarak görülen bölgelere çekilmesini sağlayan bu uygulama, ağırlıklı olarak cilt yenileme ve gençleştirme için yapılmaktadır. PRP, vitamin ve Hyaluronik asit ile beraber de rahatlıkla uygulanabilen dermapen, cilde çok daha iyi sonuçlar vermeyi başarmaktadır. Yani yapılacak olan uygulamalar dâhilinde kişinin kendi kanından elde edilecek olan iyileştirici hücreler, mikrokanalların dermapen uygulaması ile açılması sonrasında deri altına gitmekte ve hızlı şekilde görev yapmaya başlamaktadır.

Cildin ortalama 2 santimetrekarelik alanına 15 kere geçiş yapılması sonrasında 250 ila 500 delik açılabilmektedir. Açılmış olan bu deliklerde ise elastin, kolajen ve hyaluronik asit üretimi ise hemen başlayacaktır. Var olan bu maddelerin tamamı cildin yenilenmesi, gençleşmesi ve sıkılaşması adına oldukça önemli maddelerdir. Dolayısıyla dermapen uygulaması sonrasında ortaya yenilik ve sıkılaştırma isteyen kişilerin istediklerinin ortaya çıkması sağlanmış oluyor.

 

Hangi Deri Hastalıklarıjnda Dermapen Uygulanmaz?

Cilt için gençleştirici ve iyileştirici özelliğe sahip olan dermapen uygulaması kimi deri ve kronik hastalıklara sahip olan kişiler için uygun olmamaktadır.

 

 • Mantar, uçuk gibi deri hastalıkları
 • İltihaplı Rosasea (Gül Hastalığı)
 • Siğiller
 • Aktif sivilceli cilt tipi 4 – 5 kategorisi
 • Keloide meyilli cilt
 • Soler keratoz varlığı
 • Açık yaraların bulunması
 • Yukarıda var olan durumlarda dermapen uygulanması önerilmemektedir.
 • Hastalıklar konusunda ise başta HIV olmak üzere;
 • Bağışıklık sorunu
 • Diyabetik
 • Ağır karaciğer yetmezliği
 • Kanser
 • Hemofili

Bu tarz hastalıklara sahip kişiler için de dermapen uygulanması yapılması doğru olmayacaktır.

 

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Uygulama yapılacak olan cildin üzerinde yer alan makyaj artıklarının temizlenmesinden sonra cilt dezenfekte edilir ve cilt uygulamaya hazır hale gelmiş olur. Saf hyaluronik asidin belirlenmiş olan bölgeye uygulanması sonrasında dermapen cihazı dik bir şekilde cilde yerleştirilir ve cihazda bulunan 0,22 mm’lik mikro iğneleri sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılmış olur. cildin iyileşme mekanizmaları ise 30 ila 40 dakika sonra tamamen aktif olarak çalışmaya başlar ve işlem sona erer.

Dermapen Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Cildin dayanıklılığını, sıkılığını ve elastikiyetini ortaya koyan elastin ve kolajen sentezini sağlayan dermapen uygulaması ile beraber kan dolaşımı artmış olacaktır. 4 hafta ara ile en az 4 seans şeklinde yapılması önerilmiş olan dermapen uygulaması doktor önermesi durumunda belirli sürelerde tekrarlanabilir. Bu aşamada önemli olan cildin ne kadar hasar aldığının belirlenmesidir.

 

Dermapen Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Dermapen uygulaması ile beraber derinin gerilmesi ve sıkılaştırılması konusunda ciddi anlamda avantajlar ortaya çıkmaktadır. Ciltteki ince çizgilerin başarılı şekilde azaltılması ile alakalı çalışmalarda tercih edilen dermapen uygulaması aynı zamanda leke ve akne tedavisi konusunda da memnun edici sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Bununla beraber dermapen uygulaması ile beraber çatlak ve deri gevşemelerinde de oldukça etkin şekilde rol oynamaktadır. Tüm cilt tiplerinde güvenli şekilde uygulanabilen dermapen, kolajen dokunun gelişmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda oldukça hızlı bir şekilde iyileşme söz konusu olduğu için de arzu edilen etki kolaylıkla ortaya çıkacaktır.

 

Dermapen Nerelere Uygulanır?

Ameliyatların sonrasında deride ortaya çıkacak olan başta yara izi gibi farklı durumlar için uygulanan dermapen uygulaması oldukça iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bununla beraber vücutta doku kaybı bulunan bölgeler için de dermapen uygulanabilmektedir. Saç, el ve boyun bölgelerinin yanı sıra çatlak, akne ve selülit gibi sorunlar için de sıklıkla tercih edilebilmektedir.

 

Dermapen Uygulama Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

Gerçekleştirilecek olan dermapen uygulamasının sonuçları 6 hafta sonunda görünmeye başlanmaktadır. Ortaya çıkacak olan etkiler ise 8 ila 10 ay süre ile kalıcı olacaktır. Dermapen uygulamasının fiyatları ise merkeze, doktora ve yapılacak bölgeye bağlı olarak değişim göstermektedir.

Estelite olarak yapmakta olduğumuz dermapen uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak ve fiyatlar ile alakalı bilgilendirilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.