Yellow Dual Lazer’in Özellikleri Nelerdir?

Yellow Dual Lazer diğer lazer sistemlerinden farklı olarak aynı anda iki farklı dalga boyunda ışın üretip yayabilmesidir. 578nm’lik dalga boyu ile sarı ışık, hemoglobin, kırmızı kan hücreleri taşıyan hücreler ile eşleşir. Bu damarları ciltte herhangi bir tahribe yol açmadan kan damarları ile ilgili sorunları çözer. Diğer yandan 511nm’lik dalga boyundaki ışık ise melonosom içerisinde bulunan melanin pigmentine etki ederek, çevre dokuya zarar vermeden lekelerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Yellow Dual Lazer’de iki farklı dalga boyundaki ışıklar ayrı ayrı kullanılabildiği gibi, birlikte de tedavilerde kullanılabilmektedir.

Yellow Dual Lazer uygulamasının diğer uygulamalara nazaran bulunan birkaç avantajı bulunmaktadır. Bunlar:

 • Diğer lazer çeşitlerinden farklı olarak leke .kızarıklık, rozasea, cilt gençleştirme ve parlatma, akne tedavilerinde ise birkaç seansta sonuç vererek hızlı ve etkili bir yöntemdir.
 • Çevre dokuları etkilemeden sadece sorunun üzerinde etkili olan bir yöntemdir. Böylelikle bir sorunu çözerken başka soruna sebep olmaz.
 • Diğer lazer uygulamalarına göre daha az ısı verdiği için cilt üzerinde olası zararların önüne geçilmektedir.
 • Her cilt tüpü ve her alan için kesinlikle uygulanabilmektedir.

Yellow Dual Lazer’in Kullanıldığı alanlar Nerelerdir?

Yellow dual lazer vücudumuzun hemen her alanında gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz bir lazer çeşididir. Özel uygulama alanları şunlardır:

 

 • Kılcal damarların ortadan kaldırılması
 • Rosasea
 • Yaşlılık lekeleri
 • Güneş lekeleri
 • Akne lekeleri
 • Yüzdeki renk farklılıkları
 • Doğumsal lekeler
 • Çiller
 • Melasma

Kılcal Damar Tedavisi İçin Yellow Dual Lazer

Vücudumuzun her alanında kılcal damarların genişlemesi çokça görülen bir sorun olmakla birlikte tıbbi tedavi gerektirmektedir. Özellikle kadınlar kozmetik olarak soruna yol açtığını ve makyaj malzemeleri ile kapatılamadığını belirtmektedirler. Özellikle yüz bölgesindeki damarlanmanın artması, alkol kullanımı, ağızdan kortizon ilacı alımı, uzun süre kortizonlu kremlerin kullanılması, sık sık meydana gelen egzamalar, rozasea gibi durumlarda oldukça fazlaca görülmektedir. Deri renginin açık olduğu kimselerde ise damarsal sorunların daha çok görülmektedir.

Damar genişlemelerinin çözümünde 20 yılı aşkın süredir lazer yöntemler ile lekesiz kalıcı çözümler sunulmaktadır. Pulsed Bye Lazer ya da Nd-YAG lazer bu sorunun çözümü olmakla birlikte gelişen teknolojinin getirmiş olduğu Yellow Dual Lazer çeşidi olan bakır bromürlü lazerler en etkili yöntemdir. Yellow dual lazer diğer yöntemlere göre daha kalın ve morlukları fazla olan damarlarda daha etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda bu yöntem ile damarlarda hasar oluşumu sıfıra inerek kabuklanmalar asla olmamaktadır. Yellow dual lazer esnasında pekacı hissi olmaz. Ancak anestezik kremler acı eşiği düşük kişilerde nadir de olsa kullanılabilir.

Damarsal sorunlarda, damarın genişliğine ve sorunun büyüklüğüne bağlı olarak 1 ila 8 seans arasında tedavi öngörülmektedir. Tedavi seans aralıkları ise 4 ila 6 hafta olarak planlanmaktadır. Genel itibari ile damarsal sorunların çözümünde tedavi kış ya da sonbahar aylarında planlanmaktadır. Bunun sebebi bu dönemlerde cilt rengi kendi rengine döndüğü en açık halinde olmasıdır.

Melazma Tedavisi İçin Yellow Dual Lazer

Melazma özellikle yüz bölgesinde güneşe fazla kalma sonucu cildin bazı bölgelerinde leke oluşumuna sebep olan bir cilt problemidir. Son derece yaygın olan melazma ancak uzman dermatologlar tarafından tedavi edilebilmektedir. Yellow dual lazer ile sarı ışık damarlara gönderilerek damarlardan VEGF salınması engellenir. Böylelikle VEGF’in ilerleyerek sağlıklı dokulara da zarar vermesinin önüne geçilir. Diğer ışık ise cilt altına yakın olan melanin pigmentine gönderilir. Bu da var olan boyanın yok edilesine ve boyanın ilerlemesine engel olur. Bu yaklaşım çoğu kimseler tarafından “yumuşak” tedavisi olarak adlandırılır. Bu şekilde adlandırılmasının sebebi cilde asla zarar vermeyerek yan etkileri en aza indirgemesidir. Tedavi seansları yine kişiye göre değişmekle birlikte 3-6 seanslık tedaviler planlanır. Tedavi aralıkları ise genellikle 2 haftadır.

Rosacea Tedavisi İçin Yellow Dual Lazer

Rosacea yüze yerleşen kronik kızarıklıklar, sıcak basmaları ve sivilce gibi sorunları beraberinde getiren bir cilt sorunudur. Bu sorun esnasında damarlar kalıcı olarak genişlemeye başlar ve lazer tedavisi haricinde herhangi bir uygulama damar genişlemesinin önüne geçememektedir. Yellow dual lazer tedavisi ile kandaki oksihemoglobine direkt olarak etki eden iki farklı dalga boyundaki ışıklar gönderilir. Bu iki ayrı dalga boyundaki ışık sayesinde hem daha yüzeysel hem de daha derinlerde olan damar sorunları giderilmiş olur. Bu tedavi yöntemi ile ilk seanstan itibaren kişi hem görsel hem de acı boyutunda rahatlama yaşar. Genellikle tedavi seansları 2-4 hafta sürmekle birlikte her seans arasında 2 hafta ara verilmektedir.

Göz Altında Koyu Halkalar İçin Dual Yellow Lazer

Göz çevresindeki koyu halkalar her zaman insanların derdi haline gelmiştir. Alt göz kapağı vücudumuzdaki en ince yapılı bölgedir. İnce olmasının yanı sıra şeffaftır. Bu sebeple incecik de olsa bu şeffaf deriden damarlar görünür. Beyaz tenlilerde oldukça fazla alt göz kapağından damarlar belli olur.

Güneşin etkileri ile derinin koyulaşması, yıllar içerisinde deri renginde oluşan değişiklikler, kırışıklıklar ve genetik yatkınlık gözaltı halkalarına sebep olabilmektedir. Tüm bu sorunlar ise gözyaşı deformitesi adı verdiğimiz “tear trough deformite” olarak bilinen ve yellow dual lazer ile ışık dolgusu yöntemi ile sorun çözülebilmektedir.

Yellow dual lazer uygulaması yaklaşık olarak 10-15 dakika sürmektedir. İşlem sırasında gözlere zarar verilmemesi açısından metal gözlükler takılmaktadır. Uygulama sonrasında gözaltlarında kızarıklıklar haricinde yan etki görülmemektedir. İşlem sonrasında uzmanlar tarafından gözaltı krem tedavisi başlanarak özel güneş kremleri sürülmektedir.

Cildi Parlatmak İçin Dual Yellow Lazer

Güneşe maruz kalma, kirli hava şartları gibi etkenler cildimizde kızarıklıklara, damar genişlemelerine ve lekelere sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlar bizleri olduğundan erken bir şekilde yaşlanmaya ve cildimizin parlaklığını kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu konuda yellow dual lazer tedavisi ağrısız, acısız ve kesin çözüm ile bu sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yellow dual lazer öncesinde cilt temizlenir. Gözlere zarar vermemesi açısından özel gözlükler takılır. Yellow dual lazer kesinlikle acısız bir işlem olduğu için herhangi bir anestezi uygulanmaz. Ancak acı eşiği düşük kişilere anestezik krem uygulaması yapılabilir. İşlem yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde seans sonlandırılır. İşlem ardından herhangi bir kızarıklık, kabartma, kabuklanma olmadığından kişi hemen normal hayatına dönebilir hatta makyaj bile yapabilir. Çok koyu lekelenmelerin olduğu bölgelerde renk daha da koyulaşır ancak bu koyulaşma 4-7 gün içerisinde kaybolur. Çok koyu lekelerde %30-%50 oranında çözüm sunulur. Tedaviler iki hafta aralıklarla yapılır. Genellikle 3 ila 6 seans arasında bir seans planlaması yapılır. Ancak bu durum da kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Estelite olarak yıllardır güven ve kaliteden ödün vermeden müşterilerimize vermiş olduğumuz uygun fiyatlı yellow dual lazer hizmeti için firmamızdan randevu almanız yeterli olacaktır. İnternet sitemiz ya da telefon numaralarımız ile randevu alabileceğiniz gibi kliniğimizi ziyaret ederek de randevu oluşturabilirsiniz. Merdiven altı firmalarda uygun fiyatlı olarak adlandırılan işlemlere itibar etmeyiniz. Estelite olarak hem güvenilir hem de uygun fiyatlı işlemleri sizlere sunarak sağlığınızı oldukça önemsiyoruz.