Cilt yenileme ve gençleştirme lazeri olan Lavien Thulium, işlem sırasında eş zamanlı olarak ayarlanabilir enerji yoğunluğu ve darbe süresi ile leke, akne ve yanık izi, kırışıklık ve antiaging tedavisinde kullanılır.

Lavieen Thulium Lazer ile Leke ve Çil Tedavisi

Lavien Thulium lazer sayesinde çeşitli lekelerin tedavisi mümkündür. Bu lekeler arasında güneş, yaşlılık ve doğum lekeleri yer alır. Bu lazer aynı zamanda cilt tonunun dengelenmesi ve çillerinin giderilmesinde de kullanılır. Lazerin etki mekanizmasını anlayabilmek için bu lekelerin nasıl ortaya çıktığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalıyız.

Güneş Lekeleri Nasıl Gelişir?

Melazma olarak da isimlendirilen güneş lekeleri, güneşışınlarının sebep olduğu açık veya koyu kahverengi lekelerdir. Güneşışınlarının yanı sıra genetik faktörler, metabolizma ve hormonal değişimler de ciltte lekelere yol açar. Kadınlar vücutlarında güneş lekelerinin özellikle hamilelik döneminde veya doğum kontrol haplarının kullanımı sırasında ortaya çıktığını fark edebilir. Yaş da bu konuda önemli bir faktördür. Temelde güneş lekesi cilde rengini veren melaninin bir bölgede aşırı derecede toplanmasına bağlı oluşur.

Çiller Nasıl Gelişir?

Çillerin ortaya çıkmasının en önemli sebebi genetik faktörlerdir. Kişinin ten rengi ve göz yapısı da çil oluşumunda etkilidir. Özellikle açık tenli, kızıl ve sarı saçlı ve renkli gözlü kişilerde var olan çillerin sayısı zamanla artabilir. Çilin sebebi de güneş lekesinde olduğu gibi cilt altında melanin birikmesidir.

Doğum Lekeleri Nasıl Gelişir?

Ortaya çıkış mekanizması tam olarak bilinmemekle beraber doğum lekeleri de melanine bağlıdır ve zamanla güneşe maruziyetle daha belirgin hale gelebilir. Doğum lekeleri en sık yüz, boyun, ense, kol ve bacaklarda ortaya çıkar ve estetik kaygılara yol açabilir.

Lekeler ve Çiller Lavieen Thulium Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?

Güneş lekeleri, doğum lekeleri ve çiller genellikle sağlığı tehdit eden bir durum ortaya çıkarmaz ancak estetik kaygılara yol açabilir ve bu sebeple tedavi edilmek istenebilir. Tedavi, doktorunuzun leke veya çili kontrol etmesi ve sağlığınızı etkilemediğinden emin olmasıyla başlar. Bu kontrole bir tedavi programına karar verilir. Leke ve çilin ciltte yaygınlığı ve derinliğine göre seans sayısı, cihazın akım gücü ve dalga boyu belirlenir.

Tedavi esnasında Lavieen Thulium Lazer, cilde kontrollü hasarlar verir ve vücutta biyolojik bir iyileşme süreci başlatır. Böylece cilt lekelerini parçalayan diğer yöntemlerden daha doğal bir tedavi yöntemidir. Lavieen Thulium Lazer, sadece 1 seansta leke veya çillerde belirgin kaybolmaya yol açar ve ayda 1 gerçekleşen 3 seans sonucu leke ve çillerden kurtulmayı sağlar.

Lavieen Thulium Lazer ile Akne ve Yanık İzi Tedavisi

Lavieen Thulium Lazer sayesinde akne ve yanık izlerinin ağrısız ve güvenli bir şekilde tedavisi mümkündür. Nasıl olduğunu anlamak için akne ve yara izlerinin nasıl oluştuğuna bakalım.

Akne Nasıl Gelişir?

Sivilce olarak da bilinen akne, yağ bezlerine bağlı olarak ortaya çıkar. Yağ bezlerinin tıkanmasıyla ortaya çıkan enfeksiyon, kırmızı, acılı ve şişkin akneler gelişir. Akne tedavisi, aknelerin aktif bir şekilde ortaya çıktığı dönemde sayı ve şiddetini azaltmak için de aktif dönemden sonra lekeleri tedavi etmek için de uygulanabilir.

Yanık İzleri Nasıl Gelişir?

Skar olarak da bilinen yanık izleri, iyileşme sürecinde hücrelerin o bölgeye aktif olarak hareket etmesi sebebiyle o bölgenin dokusunun farklılaşmasıyla oluşur. Buradaki doku girintili çıkıntılı veya rengi değişmiş olabilir.

Akne ve Yanık İzleri Lavieen Thulium Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?

Lavieen Thulium Lazer tedavisinin ilk aşaması doktorun izleri kontrol etmesidir. Bu muayene aşaması, hastanın güvenli açısından önem arz eder. Muayene sonucunda doktor, problemin sınırlarını, derinliğini, yaygınlığını ve türünü belirler ve buna bağlı olarak tedavi programı oluşturur. Leke tedavisinde olduğu gibi iz tedavisinde de cilde kontrollü hasar verilir ve doğal iyileşme süreci başlatılır.

İzin genişliği ve derinliğine bağlı olarak ihtiyaç duyulan seans sayısı değişir ancak ilk seanstan itibaren hastalar fark edilir sonuçlar almaya başlar.

Lavieen Thulium Lazer ile Antiaging Tedavisi

Lavien Thulium Lazer’in desteklediği biyolojik iyileşme süreci sayesinde antiaging etkisi de mevcuttur. Antiagingde amaç, yaşlanmaya bağlı belirtilerin ortaya çıkmasını yavaşlatma ve kişinin daha uzun süre genç ve dinamik kalmasını sağlamaktır, bu sebeple koruyu bir tedavidir. Antiaging sadece genç görünümü sağlamaz aynı zamanda hayat kalitesini yükseltir.

Lavieen Thulium Lazer ile Kırışıklık Tedavisi

Yüzde oluşan kırışıklıklar, Lavieen Thulium Lazer’in desteklediği biyolojik iyileşmeyle tedavi edilebilir.

Kırışıklıklar Nasıl Gelişir?

Yaşlanmaya bağlı gelişen kırışıklıklar, cildin esnekliğini sağlayan kollajen ve elastinin azalmasına bağlı olarak meydana gelir. Ayrıca çevresel ve genetik faktörler de kırışıklık gelişimini destekler. Kırışıklıklar en çok yüz, boyun, eller ve ön kollar gibi güneşe maruz kalan bölgelerde gelişir.

Kırışıklıklar Lavieen Thulium Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?

Kişinin yaşı, cinsiyeti ve kırışıklıkların şiddetine göre bir tedavi programı oluşturulur. Lavieen Thulium Lazer cihazının güç ve enerji miktarı hastanın istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir. Cihazın yaydığı enerji ve atımlar, tedavi bölgesine kontrollü olarak hasar verir ve kollajen ve elastin üretimini destekleyerek tedaviyi sağlar. Ayda bir gerçekleşen 3 seans sonucu Lavieen Thulium Lazer, kırışıklıkları hafifletir veya yok eder.

EstElite’ye gelerek Lavieen Thulium Lazer sayesinde leke, iz, antiaging ve kırışıklık tedavisini doğal yollardan alabilirsiniz. EstElite, uzman kadrosu ve modern cihazıyla hedeflediğiniz görünüme en güvenli yoldan ulaşmanızı sağlar.