Yaşlanma kaçınılmaz bir durum olsa da hem kadın hem de erkekler için genç kalma isteği daimidir. Kullandığımız ilaçlar, yerçekimi, çevresel ve genetik faktörler yaşlanma belirtilerini hızlandırabilir ve sarkma ve kırışıklıklara yol açabilir. Bu belirtileri ortadan kaldırmak için kullanılan krem veya kozmetik uygulamalar daha kısa süreli veya  düşük etki gösterirler. Ancak modern tıp yöntemleri sayesinde yüzdeki kırışıklık, çizgi ve sarkmaların uzun süreli yok edilmesi mümkündür. Bu yöntemlerden biri olan iple yüz germe, iz bırakmaması ve efektif olmasıyla pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu metni okuyarak iple yüz germe hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir ve EstElite’de alacağınız hizmetin detaylarına hakim olabilirsiniz.

İp Askı ile Yüz Germe Nedir?

İple yüz germe, EstElite’de uygulanan ve iyileşme süresi olmayan bir yüz germe tekniğidir.Günümüzde ameliyatsız estetik yöntemler oldukça yaygındır. Çünkü bu yöntemler, izsiz, ağrısız ve yan etkisizdir. Tüm bu özelliklere sahip olan ip askı ile yüz germe, yüzde orta derece sarkma, kaşların düşük olması, çene hattının deforme olması ve boyunda gıdı varlığında oldukça etkili bir yöntemdir. Genel Anestezi kullanmadan uygulanan ip askı işleminden sonra hastanede yatmaya gerek yoktur, işlemden hemen sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

İp askı ile yüz germe işleminde kullanılan ipler, eriyen cinstedir ve yüzün sarkan kısımlarını gerecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. İp askı yönteminin diğer tekniklerle (botoks gibi) kullanımı da mümkündür ve bu sayede etkinlik derecesi artar.

İp askı ile yüz germe seansı yalnızca 30 dakika sürer ve işlem sonrasında iz kalmaz. Seanstan sonra ciltte dalgalanmalar görülebilir ancak bunlar da en fazla 1 hafta içerisinde kaybolur. İp askı 1,5 ila 2 yıl boyunca yüz germe etkisine sahiptir.

İp Askısı ile Yüz Germeye Genel Bakış

Threadlift olarak da bilinen ip askısı ile yüz germede ince iğnelerin içerisine Polidioksanon (PDO) konulur. Cilde enjekte edilen PDO, cilde elastikiyet ve gençleşme sağlar. Yerleştirilen ipler cilt altında kollajen ve elastinin yerini alarak sarkma ve kırışıklıkları yok eder. İp askı yöntemi sadece cilt altında değil yüzeyinde de etkileri mevcuttur. Gözenekleri gidererek cilt tonunu düzenler ve böylece ciltte iyileşme ve güzelleşmeyi kalıcı hale getirir.

İp askı uygulamasında tedavi bölgesine anestezik krem sürülür ve böylece işlem boyunca bir ağrı hissedilmez. Seans 30 dakika sürer ve ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden kaybolduğu için 2. seansa ihtiyaç yoktur. Bu kadar basit bir işlemden sonra ortalama 2 yıl yüz germeyi sağlayan ip askı uygulaması, pek çok sonuçtan memnun bırakır.

İp askı uygulaması, mikro kan dolaşımını artırarak, vücudun biyolojik onarım mekanizmasını uyararak ve kollajen üretimini artırarak kalıcı bir iyileşme sağlar. Bu uygulamanın en çok yüze yapılmasının yanı sıra kol, göğüs, kalça ve bacaklara da yapılması mümkündür.

İp Askısının Uygulandığı Yerler

Yaşlanmayla beraber ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar vücudun pek çok yerinde gelişebilir ve ip askısı, iz bırakmaması ve ağrısız olmasıyla vücudun birçok yerine uygulanabilir. İp askısının uygulandığı yerler;

  • Alındaki çizgiler
  • Kaş bölgesi
  • Kaz ayakları
  • Gözaltı torbaları
  • Gülme çizgileri
  • Yanaklar
  • Sarkan çene bölgesi
  • Gıdı bölgesi

Sarkma ve kırışıklık sorunlarının olduğu her alan ip askısı uygulanabilir.

İp Askısı ile Yüz Germenin Cilde Etkileri

İp askısı ile yüz germenin tek etkisi gençleşmeyi sağlamak değildir. Ciltteki gözeneklerin kapanmasını ve kollajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini sağlamasının yanı sıra işlem esnasında kullanılan iğneler yaraların iyileşmesini hızlandırır. Bunun yanı sıra iğnelerin ve iplerin cilt üzerinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Uygulamadan hemen sonra ip askısının etkileri fark edilmeye başlanır ancak net sonuçlar için 4 ila 6 haftanın geçmesi gerekir. Kliniğimizde kullandığımız ip askısı tekniği sayesinde asimetri problemi ortaya çıkmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Riskli Midir?

Cilt germe prosedürleri arasında en az riskli olan ip askı uygulaması, yalnızca ciltte dalgalanmalara sebep olabilir. Bu dalgalanmalar da 1 hafta içerisinde kaybolur. Ayrıca işlemden sonraki ilk 3 gün tedavi bölgesinde şişlik ve morarma görülebilir. Sonuç olarak ip askı yöntemi oldukça güvenli bir tekniktir.

İp Askı ile Yüz Germe için Uygun bir Aday Mısınız?

İp askı ile yüz germe, anestezisiz yapıldığı için anestezi alamayan ve almak istemeyen herkes için uygundur. Ayrıca hem kadınlara da hem de erkeklere uygulanabilir. Ancak her teknikte olduğu gibi ip askı yönteminde de uygun olmayan adaylar mevcuttur. Bu sebeple işlemden önce doktorunuz tarafından muayene edilmeniz önemlidir. İp askı yöntemi, sarkma ve kırışıklıklardan kurtulmak isteyen 35 ila 65 yaş arası kişilere uygulanabilir. Ayrıca ip askıyı kaş kaldırmak amacıyla isteyenlere daha genç yaşlarda da yapılabilir.

Yüz Askılama Fiyatı Adana’da Ne Kadardır?

Gençleşmek ancak ameliyatın risk ve ağrılarını istemeyenler tarafından sıklıkla tercih edilen yüz askılama yönteminin fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik, hizmeti veren doktor ve kliniğe bağlıdır. Ayrıca hastanın kişisel faktörleri, sarkma ve kırışıklıkların derecesi ve başka bir tedaviyle kombine edilmesine bağlı olarak yüz askı fiyatları değişir. Bu nedenle yüz askısının fiyatını öğrenmek istiyorsanız yapmanı gereken en sağlıklı şey, bir ön muayene yaptırmanız ve sonuçlarına göre doktorunuzla konuşmanızdır. EstElite’de bir ön muayene ve doktorunuzla aklınızdaki tüm detayları konuşmak için telefonla ulaşabilirsiniz.