Boyun ve çene bölgesi özelikle de gençlik dönemlerinde oldukça gergin bir yapıya sahiptir. Başta ilerleyen yaş olmak üzere kilo alımı ile beraber de artık yağlanma ve sarkma problemleri kendini gösterir hale gelir. Ortaya çıkmış olan bu sorun ile birlikte ise artık yüzün sahip olduğu görüntü bozulurken kişinin olduğundan çok daha yaşlı görünmesine neden olabilmektedir. İnsanların bir kısmı ise gıdı eritme işlemi için kilo vermelerinin yeterli olacağı düşüncesine sahip olabiliyorlar. Fakat kilo kaybederek gıdı bölgesindeki yağlanmayı gidereceğini düşünebilen insanların düşünmedikleri bir konu var. O da kilo verim esnasında aynı bölgesel yağlanma sorunu yaşamakta olan kişilerde olduğu gibi vücuttaki genel yağ oranı azalmış olsa da bölgesel bir yerin yani gıdının oluşmasına sebep olan yağ dokusunda herhangi bir azalma meydana gelmemektedir. Öyle ki kimi zaman aslında ideal kiloya sahip olan kişilerde bile gıdı problemi ortaya çıkabilmektedir.

Konu gıdı eritme olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak cerrahi işlemler geliyor. Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez asla diledikleri sonuçları elde edemiyorlar. Şimdilerde ise yeni teknolojilerin ortaya çıkmaya başlaması ile beraber ise artık insanlar ameliyatsız yöntemleri kullanarak diledikleri görünüme sahip olma fırsatına erişmiş oluyorlar.

 

Gıdı Focus Ultrason Uygulaması

Yalnızca boyun değil aynı zamanda yüz ve dekolte bölgesine de uygulanmakta olan Focus Ultrason uygulaması, sahip olduğu ultrasound etkisi ile beraber ciltteki sarkmaların toparlanmasına yardımcı olan lifting etkisini bünyesinde barındırmaktadır. Bu uygulamanın büyük özelliklerinden biri ise iyileşme sürecinin olmamasıdır. Gıdı eritme için Focus Ultrason uygulaması yapılırken cildin 4,5 mm ile 3 mm altına fokuslanan termal hasar odakları sayesinde cildin gerçekleştirilen işlemden olumlu olarak fayda sağlaması hedeflenmektedir. Cilde ulaşmış olan ultrasound enerji ile beraber stimülasyon artacak ve bununla beraber ciltte yeni kolajen oluşması sağlanacaktır. Ortaya çıkacak olan sıkılaşma etkisi ile beraber ise oldukça doğal bir yüz germe meydana gelmektedir. Yapılacak uygulama sonrasında kişi hiçbir sorun yaşamadan günlük aktivitelerine geri dönecektir. Uygulama esnasında cilt bir miktar kızarıyor olsa da birkaç saatin geçmesinin ardından normal haline dönmüş olacaktır.

 

Celluphase Uygulaması

Lipoliz işlemleri pek çok farklı alanda olduğu gibi gıdı eritme işlemlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Celluphase yani gıdı lipolizi uygulaması ile birlikte başta lokal yağlanma olmak üzere portakal görüntüsü, girinti ve çıkıntıların azaltılması da mümkün hale gelmektedir. Yaklaşık olarak 10 gün ara ile yapılmakta olan enjeksiyon işlemleri sonrasında deri altındaki yağ azaltma mekanizması ciddi anlamda hızlandırılmakta ve cilt sıkılaştırılmaktadır. Gerçekleştirilen bu işlem ile beraber çene ve gıdı yağları %80 oranında azalır.

 

Aknesterapi Uygulaması

İnsanların gıdı eritme işlemi için yaptıkları araştırmalar sonrasında karşılarına çıkmakta olan Aknesterapi uygulaması esnasında cildin üzerinden mikro iğneler kullanılarak radyofrekans enerjisinin ciltteki alt bölgelere ulaşması sağlanmaktadır. FDA onaylı ve gerekli güvenlik kontrolleri yapılmış olan cihaz ile beraber yapılacak işlemler esnasında herhangi bir kanama ya da yanma gibi olumsuz durum meydana gelmemektedir. Gıdı eritme işlemi için Aknesterapi uygulaması tercih edildiği zaman yalnızca gıdı görünümünün ortaya çıkmasına neden olan fazla yağ dokusu ortadan kalkmamaktadır. Bununla beraber boyun bölgesi de çok daha ince bir görünüme sahip olmaktadır. Gıdı bölgesinde oluşmakta olan fazla yağın neden olduğu görünümden hoşlanmıyor ve ameliyatsız bir şekilde bu görünümden kurtulmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz sorunlarınızın ortadan kaybolması adına yeterli olacaktır.