XelaRederm son yıllarda yüksek etkisi ile ünlenen başarılı bir dermatolojik üründür. Yaşlanma izlerini düzeltmek için gerekli olan Hyalüronik Asit ve Süksinik asit içeren yüksek molekül ağırlıklı bir üründür. Mikro enjeksiyon ile cilt altına uygulanan ürün cildin esnekliğini %79’a kadar arttırmaktadır. Cildin yenilenmesini sağladığı için kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Ciltte pigment artışının önüne geçer ve cildin nem dengesini sağladığı için daha genç bir görünüm kazandırır.

Yaşlanma geri dönüşü olmayan ve istenmeyen bir süreç olmakla birlikte ciltte 25 yaşından sonra gözle görülür yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Erken yaşlılık belirtileri düzeltilebilir olduğu için süreç gerekli müdahaleler ile yavaşlatılmakta ve engellenmektedir.

Cilt Yaşlanmasına Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Cilt yaşlanmasının hem iç hem de dış etkenleri vardır. Genetik ve yaşam tarzı yaşlanma konusunda etken iki parametredir. Sağlıklı yaşam süren ve aktif olan insanlar daha genç görünmektedir. Cilt yaşlanmasında çevresel faktörlerinde etkisi oldukça yüksektir. Güneş ışınları ve kuru rüzgâr cildin nem düzeyini azaltarak yaşlanmayı hızlandırma etkisi gösterir. Cilt bakımının yapılması cildin yaşlanmasını yavaşlatan önemli bir etmendir.

25 yaş sonrasında yaşlanmaya başlayan ciltte ilk olarak dudak kenarlarında mimik kırışıklıkları ve göz çevresinde kaz ayakları görülmektedir. Donuk ve zayıf görünüme sahip cilde su, temiz hava, güneş ve vitamin eksiklikleri neden olmaktadır. Cilt sağlığına zarar veren ve yaşlanmayı hızlandıran etmenler arasında sigara kullanımı, aşı kahve tüketimi ve yanlış cilt bakım prosedürleri yer almaktadır.Derinin elastikiyetini sağlayan kolajen seviyesinde zamanla değişim görülür ve elastikiyet bozulur.

XelaRederm Nedir?

XelaRederm yeni bir dermatolojik uygulama ürünüdür. Cildin yenilenmesi için gerekli olan Hyalüronik asit ve Süksinik asit takviyesi ile yapılmaktadır. XelaRederm içerisinde çift membranlısentez yöntemi ile elde edilen Hyalüronikasit kullanılmaktadır. Süksinik asit ve Hyalüronik asit içeriği sayesinde serbest radikallerin birikmesini engelleyerek yaşlanma etkilerine karşı mücadele eder.

XelaRedermUygulaması Nelere Etki Eder?

XelaRederm yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklık, mat görünümlü ve nemsiz cildin görünümünü iyileştirir. Hyalüronik Asit içeriği sayesinde nemlenen ciltte kırışıklıklar açılır ve görünürlüğü azalır. Hyalüronik asit ve Süksinik Asit içeriği sayesinde hücrelerin biyokimyasal ve fizyolojik süreçleri düzenlenir. Bu da cildin kalitesini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Harekete geçirilen ciltte var olan sivilce izleri ve cilt lekeleri azalır. XelaRederm uygulaması ile cildinizde meydana gelen tüm yaşlanma izlerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

XelaRederm Nasıl Uygulanır? Kaç Seans Sürer?

XelaRederm uygulaması mikro enjeksiyon adı verilen yöntemle cildin altına azar azar uygulanmaktadır. Uygulama mutlaka hekim tarafından yapılmalıdır. Bu sayede uygulamadan iyi sonuç elde edilecektir. Kutu içerisinde enjeksiyonu ile hazır olarak gelen ürünün uygulamasının profesyonel bir hekim tarafından yapılması cilt sağlığı sorunu yaşamanızı engelleyecektir. Uygulamalar 2 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Cildin ihtiyacına göre 2-3 seans olarak uygulama yapılmalıdır. İlk etkileri 40 dakika ile 4 saat sonrasında görünmeye başlayacaktır. 4-6 ay arasında etkileri devam etmektedir.

XelaRedermKimler İçin Uygundur?

XelaRederm uygulamaları için belirli bir yaşı geçmiş her erkek ve kadın kliniklere başvurabilir. Uygulaması oldukça kolay olan bu yöntem sayesinde cildin kalitesi kolayca arttırılmaktadır. Lekeleri hafifletmesi ve cilde parlaklık vermek amacıyla kullanılmaktadır. İçeriğindeki etken maddeler doğal olarak ciltte bulunduğu için alerjenik değildir. Ancak içeriğindeki maddelerden birine alerjisi olanlara, emziren ve hamile kadınlara ve çocuklara uygulanmamalıdır. Bunun dışında ciddi romatizmal sorunları olanların hekimleri ile görüşerek karar vermeleri gerekmektedir. XelaRederm gençlik aşısı yaptırmak için güvenilir ve tecrübeli hekimlerimizden iletişim kanallarımızı kullanarak randevu alabilirsiniz.