Lazer epilasyonun en modern hali olan kare lazer epilasyon, tüm cilt tiplerinde diğer lazer uygulamalarına oranla 2- 3 seans daha kısa sürede ve cilde hasar vermeden istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar. Daha kısa süre ve daha az dozajla daha yüksek başarı oranına sahip kare lazer epilasyonun ne olduğu, hangi bölgelere yapıldığı, prosedür öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği ve fiyatını merak ediyorsanız bu metni okuyabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda kullanmaktan memnun değilseniz lazer epilasyon mantıklı bir seçenektir. Lazerler yüz, bacak, çene, sırt, kol, koltuk altı, bikini çizgisi ve diğer bölgelerdeki istenmeyen tüylerin alınmasında faydalıdır.

Kare Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite ve nd yağ lazer işlemlerini kombine kullanan kare lazer epilasyon, tek bir seansta bu iki lazer sisteminin de faydalarını görmeyi sağlar. Aynı anda 2 lazerin kullanılması sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için gereken seans sayısı azalır ve lazerin derecesi düşürülür, ayrıca tedavi sonuçları daha başarılı hale gelir. Lazerin derecesinin düşürülmesine bağlı olarak işlem esnasında hissedilen ağrı azalır ve ciltteki yan etkiler hafifler.

Kare lazer epilasyon uygulaması esnasında Alexandrite lazer, diode lazer veya nd yağ lazer kullanılabilir. Geçmişte tüm bu lazerler farklı cihazlar tarafından verilebilirken kare lazer epilasyon sayesinde kombine edilebilmektedir ve bu epilasyonun, başarı oranını oldukça yükseltmektedir. Kare lazer sayesinde darbelerin üst üste gelmez ve bu nedenle sıcak nokta olasılığı daha azdır. Ayrıca kaçırılan tedavi alanları olmaz ve daha hızlı tedaviler elde edilir.

Kare Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Kare lazer epilasyon, geleneksel epilasyon gibi vücutta istenmeyen tüylerin bulunduğu her yere uygulanabilir. Epilasyonun etkinlik seviyesini ise bölgedeki tüylerin tipi belirler. Ayva tüyü şeklinde ince ve az tüyün bulunduğu bölgelerde cihaz çok başarılı olmadığı için, buralara kare lazer epilasyonun yapılması tavsiye edilmez. Özellikle yüzde, çok ince tüyler bulunduğu için buraya epilasyon yapılması sonucu istenmeyen tüyler kaybolmadığı gibi artış gösterir.

Ayrıca tüylere siyah rengini veren melaninin az olduğu yani açık renkli tüylerde ve yaşa bağlı olarak beyazlamış tüylerde de kare lazer epilasyon işe yaramaz ve bu sebeple yapılmaz. Epilasyon sonucu en çok fayda gören bölgeler, koyu siyah renkte tüy ve kılların bulunduğu bölgelerdir.

Kare Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce ve Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmayı planlıyorsanız, tedaviden altı hafta önce tıraş, ağda ve elektrolizi sınırlamalısınız. Bunun nedeni, lazerin ağda veya tıraş yoluyla geçici olarak alınan kıl köklerini hedeflemesidir.Ayrıca tedaviden altı hafta önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Güneş, epilasyonun etkilerini azaltır ve yan etkileri artırır.

Epilasyondan sonraki ilk 2 gün tedavi edilen bölge, güneş yanığı gibi görünecek ve hissedilecektir. Yüzünüz tedavi edildiyse, cildiniz kabarmadığı sürece ertesi gün makyaj yapabilirsiniz. İşlemden sonra 1 ay geçince tüyler dökülür. Tedavi edilen cildin rengindeki geçici değişiklikleri önlemeye yardımcı olmak için bir sonraki ay güneş kremi kullanmalısınız.

Kare Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kare lazer epilasyonun fiyatlarını, tedavi edilen bölgenin boyutu, tedavi için gereken süre ve seans sayısı belirler. Tam bir fiyat bilgisi elde etmek için doktorunuzla konuşmanızda fayda vardır.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmaktan daha fazlasıdır. Gerçekleştirmek için yüksek enerjili ve komplex cihazlar kullanılmaktadır.Bu nedenle yaptıracağınız merkezin kullandığı teknolojinin orjinalliği, ekibin eğitimi ve Doktor gözetiminde yapılıyor olması sonuca ulaşma anlamında önemlidir. . EstElite’in, tamamen uzmanlardan oluşan ekibine bu konudaki tüm sorularınız danışıp ,epilasyondaki son teknoloji ile işlem yaptırabilirsiniz.