lazer epilasyon malatya

Cildinin her noktasının pürüzsüz bir görünüme sahip olması her kadının hayalidir. Fakat kimi zaman genetik nedenlerden ya da hormonal değişimlerden dolayı cildimizde istenmeyen tüy sorunu ortaya çıkabiliyor. İstenmeyen tüylerinden ağda tarzı yöntemler ile kurtulmak isteyen kadınlar ise bir yandan yaşadıkları ağrı hissinden diğer yandan ise ortaya çıkan görüntüden şikayetçi olarak bizimle iletişime geçiyorlar. Bununla beraber son zamanlarda erkekler de vücutlarında bulunan tüylerden rahatsız olarak buna etkili bir çözüm aramaya başlıyorlar. Hem kadınların hem de erkeklerin bu konuda yapmakta oldukları araştırmalar sonucunda da görebildikleri üzere lazer epilasyon, diğer tüylerden kurtulma yöntemlerini geride bırakarak insanlara kalıcı çözüm sunuyor.

Lazer epilasyon yöntemin, insanların istenmeyen tüylerinden kurtulması adına lazer ışınlarının kullanılmasına verilen isimdir. Lazer kullanılarak yok edilecek olan kıl kökleri ile beraber tüylenme sorunu kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır. Yalnızca kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de yaptırabildiği lazer epilasyon uygulamaları hem güzellik merkezlerinde hem de ilgili doktorlar tarafından yapılabiliyor.

Erkekler İçin Başarılı Epilasyon Yöntemi: Lazer Epilasyon 

Lazer epilasyon işleminde kıl yoğunluğu önemli olmadan istenilen başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da kadınların yanı sıra erkeklerde lazer epilasyon işleminin daha başarılı sonuçlara ulaştığını söylememiz de mümkün oluyor. Sahip olduğumuz lazer epilasyon merkezimiz erkeklerin rahatları düşünülerek hazırlanmıştır. Böylece erkekler herhangi bir utanma ya da çekinme sorunu olmadan mahremiyet kuralları dahilinde lazer epilasyon yapılır ve alınan bilgiler de saklı tutulur.

Sahip oldukları siyah kıl kökleri sayesinde lazere çok daha yatkın olan erkekler merkezimizden oldukça başarılı sonuçlar elde ederek ayrılacaklardır. Bu aşamada bilinmesi gereken şeylerden biri devamlı kıl üretimi sağlayan hormonlara sahip olmalarından dolayı lazer epilasyonun başarılı olması adına normalden fazla lazer ışını alabilecekleridir. Erkekler için bu durum ağrı anlamına gelse de genel itibari ile erkeklerin ağrı eşiğine göre bu ağrı düşük olup herhangi bir soruna neden olmayacaktır.

Lazer Epilasyon ve Doğum Sorunsalı 

Doğum yapmak kadınlar için hayatların önemli anlarının başında geliyor. Anne adayı olan birçok kadın da hormonal değişimlerinden ötürü ortaya çıkan tüylenmelerinden rahatsız oldukları için bizimle iletişime geçiyorlar. Fakat hamile kadınlara uygulanmasına çok da olumlu bakılmayan lazer epilasyon işlemlerinin hamileliğe etkisi tam olarak kanıtlanmış bir durum değildir. Doktorlar ise bebeğin sağlığı adına yalnızca lazer epilasyon değil diğer uygulamalara da çok sıcak bakmazlar. Göğüs bölgesinde tüylenme olan bu durumdan rahatsızlık duyan kadınlar ise epilasyonun riskini araştırmak adına merkezimizle iletişime geçmektedir. Biz de hormonal değişimlerinin devam ettiğini onlara bildiriyor ve lazer epilasyonun doğumun sonrasında yapılmasının daha doğru olacağını belirtiyoruz.

Lazer İşleminden Önce Yapılması Gerekenler Neler? 

Sahip olunacak maksimum oranda tüylenme, lazer epilasyon işleminin başarısını olumlu yönde etkilemektedir. Lazer epilasyon köklere direkt olarak etki ettiği için tüy uzatma gereklidir. Bu aşamada yapmamanız gereken şey ise tüyleriniz için cımbız, ağda ya da sarartıcı kullanmanızdır. Önemli bir yere gitmesi ya da devamlı olarak göz önünde bulunması gereken kadınlara ise geçici tüylerden kurtulma yöntemlerini önermekteyiz. Bu aşamada önerdiğimiz yöntemlerden biri, direkt köke etki etmediği için tüy dökücü kremler oluyor. 2 haftadan 6 haftaya kadar uzayacak olan kıl köklerinin ise tamamen uzamasına gerek yoktur. Bizim için 1 mm olsa bile kıl köklerinde tüy çıkması yeterli olacaktır. Lazer epilasyon merkezimizi aramanız sonrasında işlem öncesinde yapılması ya da yapılmaması gerekenleri konunun uzmanlarından kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Kalıcılığı Nedir? 

Tüylenmenin ortaya çıkmasındaki temel nedenlerin başında hormonlarımız gelmektedir. aktif bir şekilde çalışan hormonlarımız tüylenmemizi sağlarken tüylerimiz de devamlı uzamaktadır. Lazer epilasyon yöntemi ile beraber kıl kökleri deaktif edilir ve böylece tüylenme sorunun önüne geçilmesi hedeflenir. Hormonal düzensizliklerden ötürü kimi zaman lazer epilasyon sonrasında tüylenmenin tekrardan görünebilmektedir. Fakat bu tüylenme eski zamanlara göre çok daha az  ve özellikle hormona duyarlı bölgelerde oluşur.Nadiren de  zamanla zayıflamış olan kıl kökleri belirli bir zaman sonrasında ise yeniden güçlenebilir. Bu durumda ise yeniden lazer epilasyon seanslarına başlanması gerekmektedir. 1 2 seans sonrasında zayıflamış olan kıl kökleri kalıcılıklarını sürdürecektir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir? 

Kadınların yanı sıra erkekler de tüylenme sorunundan dolayı ciddi anlamda şikayetçi oluyorlar. Göbek deliklerinde, göğüslerinde kimi zaman sırtlarında ortaya çıkmakta olan tüylenme sorununu ortadan kaldırmak adına ağda tarzında acılı yöntemleri kullanan kişiler, bundan dolayı bizimle iletişime geçtikleri zaman lazer epilasyonun da acılı olacağını düşünüyorlar. Fakat bizimle yaptıkları görüşmelerden sonra sorunsuz ve rahat bir şekilde lazer epilasyon yaptırarak tüysüzlüğe merhaba diyorlar. Vücudun neredeyse her bölgesine uygulanmakta olan lazer epilasyon ile beraber zamanınız tamamen size kalacaktır. Ağda gibi acılı ve zahmetli yöntemleri kullanmak yerine lazer epilasyon çok daha sorunsuz ve ekonomik bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Alerjik veya toksik etkisi olmayan lazer epilasyon bununla beraber ciltte yara ya da tahriş oluşmasına da neden olmamaktadır. Özellikle de denize gitmeden önce ağda yaptıran kişilerin yaşadıkları sorunlar, lazer epilasyon sonrasında ortadan kalkmaktadır. Düzenli olarak yapılacak seansların sonrasında kısa bir süre içerisinde tüyler kendiliğinden dökülecek ve ortaya pürüzsüz bir görüntü çıkacaktır.

Lazer Epilasyon Sonra Nasıl Bakım Yapılır? 

Lazer epilasyonun yapılmasından sonra cildin korunması son derece önemlidir. Cildin karşı karşıya kalacağı UV ışınlarına karşı korunabilmesi adına iki haftalık süre boyunca yoğun güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Güneşlenme ve solaryum tarzı işlemler ise 1 2 hafta ertelenmelidir. Çünkü UV ışınlarının lazer epilasyon işlemi sonrasında vücuda direkt ulaşması, ciltte lekelenmelerin olmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra sıcak su ile yıkanmak, bölgeyi kaşımak veya parfüm sıkmak yapmış olacağınız en büyük hatalar olacaktır. 24 saat boyunca bu işlemlerden kaçınmalısınız ve peeling tarzı uygulamalardan da kaçınmak gerekir. Oluşabilecek kızarıklık içinse korikostreoidli kremler doktor tarafından verildiği takdirde 3 gün günde 2 kere kullanılabilir. Lazer epilasyon işlemi sonrasında kıllar 3 ila 4 hafta sonra dökülmeye başlar. Bundan sonraki 4 ila 8 haftalık süreçte ise seansa mutlaka gitmelisiniz. Bu aşamada kıl köklerine direkt müdahale edecek ağda gibi yöntemlerden kaçınmalısınız.

Lazer Epilasyon Fiyatları 

Gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemleri kişiden kişiye değişmektedir. Bundan dolayı da sabit bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Çünkü kıl kökleri az olan kişilerde 2 seans yeterli olabilirken kıl kökleri yoğun kişilerde seans sayısı 10’a kadar çıkabilmektedir. Estelite olarak vermekte olduğumuz bilgilendirmelerde de görebileceğiniz üzere fiyatlar merkeze, doktora ve kişinin kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişim göstermektedir. Gerek yöntemlerimiz gerekse fiyatlar ile alakalı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yapacağımız görüşmeler esnasında lazer epilasyon kampanyalarımızın yanı sıra hangi yöntemleri kullandığımız yöntemler ile alakalı da aklınızda yer edecek olan her türlü soruyu alanında deneyimli çalışanlarımıza sorabilirsiniz. Alacağınız cevapların sonrasında eğer isterseniz ön görüşme yapmak adına randevu alabilirsiniz. Gerçekleştireceğimiz görüşmeler ile beraber de her zaman istediğiniz pürüzsüz görünüme rahatlıkla ulaşmış olursunuz.