Soprano Platinum, 3 lazer dalga boyunu tek bir yenilikçi lazer epilasyonu cihazında birleştirir ve aynı anda farklı doku derinliklerini ve tüy tiplerini hedef alır. Soprano ICE Platinum, üç farklı dalga boyunun absorpsiyon ve penetrasyon seviyelerinin yanı sıra diyot lazerin tedavi kapsamı, konforu ve düşük bakımıyla birleştirerek günümüzde mevcut olan kapsamlı epilasyon tedavisine ulaşıyor. Bu metni okuyarak Soprano Platinum’un ne olduğu, özellikleri, nasıl yapıldığı, kimlere uygulanabildiği ve işlemden önce ve sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Soprano Platinum Nedir?

Soprano Platinum, daha hızlı tedaviler ve daha iyi hasta deneyimi için kullanılan bir lazer epilasyon tekniğidir. Neredeyse ağrısız oluşu, klinik olarak kanıtlanmış 3D teknolojisini kullanması ve her cilt renginde etkili oluşuyla Soprana Platinum, popüler epilasyon tekniklerinden biridir. Soprana Platinum 3 farklı dalga boyunda lazer göndererek tedaviyi sağlar;

  • Alex (755nm): Daha açık cilt tipleri, daha soluk saç renkleri ve ince saçlar için iyisidir.
  • Diyod (810nm): Birçok cilt tipi için uygundur.
  • ND: YAG (1064nm): Daha koyu cilt tipleri ve daha koyu tüylü hastalar için seçenektir.

Soprano Platinum Teknolojisinin Özellikleri

Soprano ICE Platinum, her biri tüy folikülü içindeki farklı yapıları hedefleyen, epilasyon için en etkili 3 dalga boyunun sinerjik faydalarını sunar. Bu 3 dalga boyundan ve etkili oldukları alanlardan bahsedelim.Alexandrite dalga boyu özellikle açık renkli ve ince tüyler için idealdir. Daha yüzeysel penetrasyon ile 755nm dalga boyu, tüy folikülünün üst yüzeyini hedefler ve özellikle kaşlar ve üst dudak gibi alanlarda yüzeysel olarak gömülü tüylerden kurtulmakta etkilidir.

YAG 1064 dalga boyu, daha düşük melanin emilimi ile karakterize edilir, bu da onu daha koyu cilt tipleri için hairka bir çözüm haline getirir. Kafa derisi, kol çukurları ve kasık bölgeleri gibi alanlarda derinlemesine gömülü tüylerden kurtulmak için YAG 1064 tercih edilir. Daha yüksek bir sıcaklık üreten daha yüksek su emilimi ile, 1064nm dalga boyunun dahil edilmesi, en etkili tüy alma için genel lazer tedavisinin termal profilini sağlar.

Soprano Platinum Nasıl Yapılıyor?

Soprano ICE Platinum, güvenli ve konforlu epilasyon sağlayan Alma’nın SHR yöntemini içerir. SHR, kıl köklerini cilde zarar verebilecek yüksek bir enerji darbesine maruz bırakmak yerine, dermisi yavaş yavaş tüy köklerine zarar verecek ve yenilenmiş büyümeyi engelleyecek kadar etkili bir sıcaklığa ısıtarak çalışır ancak çevredeki dokuya zarar vermekten kaçınır.

Kısa atımların yüksek bir tekrarlama oranı, dermisin derinliklerine iletilir, böylece yüksek bir ortalama güç ve terapötik olarak etkili ısı gelişimi elde edilebilir. Bu teknoloji, tedavi edilecek alan üzerinde art arda hareket ederek tam kapsama sağlarken aynı zamanda cilt yüzeyini soğutarak yüzeysel yanıkları önler ve neredeyse ağrısız ama etkili tüy alma sağlar.

Soprano Platinum Kimlere Uygulanabilir? Kimlere Uygulanmaz?

Lazer dalga boyları, soğutma yöntemi ve tedavi tekniğinin seçimi dikkate alındığında, kapsamlı tedavi için 3 lazer dalga boyunun tümünü kapsayan Soprano Platinum lazer sistemi iyi seçenektir. Piyasada tüm cilt tiplerine uygun tek cihaz, Soprano Platinum’dur. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin, ilk tercihi olmalıdır.

Soprano Platinum, lazer epilasyon yaptırabilen herkese uygulanabilir. Peki, kimler lazer epilasyon yaptıramaz?

  • Pigmentasyona eğilimli cilt tipleri
  • Cilt sorunları olan kişiler
  • Hamile veya emzirme döneminde olan kadınlar

Lazer epilasyon size uzun süre pürüzsüz, tüysüz bir cilt sağlayabilir. Soprano Platinum için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için kliniğe bir ön muayeneye gidebilir ve doktorunuzla iletişim kurabilirsiniz.

Soprano Platinum Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Soprano Platinum seansına hazırlık, diğer lazer epilasyon seanslarına hazırlıktan farklı değildir. Öncelikle doktorunuz sizi muayene eder, tıbbi geçmişinizi gözden geçirir ve beklentileriniz üzerine konuşursunuz. Epilasyon işleminden en az 2 hafta önce bronzlaşma yataklarından ve sahte bronzluklardan kaçınmalısınız. Bronzlaşma ürünleri yüksek düzeyde melanin içerir. Soprano lazer tabaklanmış ve koyu renkli cilt tipleri için güvenli kabul edilse de cildinizi yormamanızı öneririz. Ayrıca tedavi öncesinde ve sonrasında tedavi bölgesinde tahriş edici maddeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Buna ilk günlerde deodorant ve parfümler de girer. Tedavinin etkinliğini artırmak için randevunuzdan önceki 1 ay boyunca ağda ve tıraş gibi tüy alma yöntemlerinden uzak durmanız gerekir.

Bazı reçeteli ilaçlar ışığa duyarlıdır. Bu, bazı durumlarda hiperpigmentasyona neden olabilir. Bu nedenle, bu tür bir ilacı alıyorsanız, hekiminize haber vermelisiniz. Güvenli olup olmadığını öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.

Bireyler farklı tepki verse de, Soprano lazer epilasyon tedavisi neredeyse ağrısızdır. Bazı bölgeler biraz daha hassas olabilir ancak çok fazla ağrı hissederseniz doktorunuza haber vermelisiniz. Epilasyondan sonra tedavi alanında ilk 24 saat kızarıklık ve şişlik tecrübe edebilirsiniz. Bunlar, normaldir. Tedavinin etkinliğini azaltmamak ve yan etki ortaya çıkma olasılığını artırmamak için güneş ışınlarından olabildiğince uzak durmanız ve dışarı çıktığınız her an iyi bir güneş kremi sürmeniz önemlidir.

EstElite, uzman doktor kadrosu sayesinde kliniğe ilk geldiğinizde uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için detaylı bir ön muayene gerçekleştirir, ardından seansları istek ve ihtiyaçlarınıza göre şekillendirir.