Ciltte meydana gelmekte olan lekeler, insanların rahatsız oldukları cilt problemleri arasında yer almaktadır. İnsanların büyük bir kısmı yaşamlarının belirli dönemlerinde farklı lekeler ile karşı karşıya kalmaktadır. Ciltteki lekelerin meydana gelmesi ile alakalı yapılacak olan araştırmalar esnasında da görülebileceği üzere lekelerin meydana gelmesi adına pek çok farklı neden bulunmaktadır. Sivilce, yara ve güneş gibi etkenler lekelerin oluşmasındaki öncelikli nedenler arasında yer almaktadır. Lekelerin oluşum sebeplerinin bu kadar fazla olması, insanların ciltlerinde leke oluşmasını engellemek ve var olan lekelerin geçmesini sağlayacak yöntemleri aramasına neden olmaktadır. Her ne kadar cilt bakımı için kremler ve maskeler etkili gibi görülüyor olsa da bu konudaki en etkili çözüm lazer tedavileri olmaktadır.

İsminden de anlaşılabileceği gibi leke tedavisi ile beraber var olan lekelerin giderilmesi ve ciltteki olumsuz geçişlerin olmadığı sabit tonun meydana gelmesine olanak tanımakta olan tedavi şeklidir. Tedavi esnasında uygulanacak olan adımlar başta meydana gelmiş olan lekenin nedenine, sonrasında leke oluşmuş cildin tipine ve mevsime bağlı şekilde değişim göstermektedir. Çünkü daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ciltte leke oluşmasına neden olan pek çok farklı etken bulunmaktadır. Bundan dolayı da lekelerin giderilebilmesi adına öncelikli olarak kaynağın net olarak öğrenilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda lekenin rengi ve derinliği de bu aşamada önemli olmaktadır.

Q Switch Lazer Nedir ve Nasıl Çalışır? 

Atış süreleri ile ismini duyurmuş olan Q Switch Lazerlerin atışlarının saniyelerinin milyonda biri kadar kısaltılmış olduğu da bilinmektedir. Böylece atış süresi uzun olan diğer lazer tüylerine oranla çok daha yüksek bir etkiyi ortaya koyduğunu söylememiz de mümkün olmaktadır. Sürekli ve hızlı şekilde yapılacak olan atışlar, hedefteki dokuda şok etkisini ortaya koymaktadır. Dolayısıyla Q Switch Lazerin böylesine etkili olmasını da şok etkisi sağlamaktadır.

Q Switch Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır?

Q Switch Lazer tipi ağırlıklı olarak leke tedavisinde kullanılan ve beraberinde oldukça etkili sonuçları getiren bir lazer türü olarak bilinmektedir. Özellikle de son dönemlerde doğumdan ötürü ortaya çıkan ve daha sonrasında kendini gösteren lekeleri yok etmek için tercih edilmektedir. Üstelik lekeleri ortadan kaldırmasının yanı sıra dövme silme işlemi ve akne tedavisi konusunda da oldukça önemli ve olumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Geniş gözenek sorunu olan kişiler de bu lazer ile beraber istedikleri sonuçları elde edebilmektedir.

İnsanların kullanımlarına sunulan Q Switch Lazerin etki alanları ve faydaları arasında kolajen dokularını yeniden oluşturmak ve canlandırmak da bulunmaktadır. Herkesin de bildiği üzere kolajen, ciltte var olan elastik yapının da kaynağı olmaktadır. Dinç, sıkı ve kırışık görünümü olmayan bir cilde sahip olmak isteyenler için kolajen mutlaka gerekli olmaktadır. Özellikle de gözeneklerin genişlemesinin ana nedenleri arasında yer alan elastikiyet yani kolajen kaybı olmaktadır. Lazer de bu aşamada fayda sağlar ve kolajen oluşumunu gerçekleştirerek gözenekleri sıkılaştırmaktadır.

Q Switch Lazer uygulamaları genel olarak 6 ila 10 seans sürebilmektedir. Seans aralıkları bir hafta iken doğum lekeleri için süre 1 ayı bulabilmektedir. Dolayısıyla Q Switch Lazer yaptıracak olan kişilerin seans aralıklarına ve uzunluklarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Q Switch Lazer;

 • Yaşlanma ya da güneş kaynaklı lekelerde
 • İyi huylu benleri tedavi etmek adına
 • Renk farkı olmadan dövmelerin çıkartılması adına
 • Melazma tedavisi için
 • Hamilelik gibi hormonal lekelenmelerde
 • Cildin gençleştirilmesi ve yenilenmesinde
 • Melazma tedavisinde
 • Hiperpigmentasyon tedavisinde
 • Karbon peeling için
 • Akne izlerinin ortadan kaldırılmasında
 • İnce kırışıkların giderilmesinde
 • Ciltteki kolajenin arttırılmasında
 • Tüy saratmada kullanılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular 

 1. Q Switch Lazerle Leke Tedavisi Faydaları Nelerdir? 

Kullanılacak olan Q Switch Lazer uygulamasının en büyük faydalarından biri, her mevsim uygulanabilmesidir. Diğer lazer çeşitlerinde olduğu gibi yaz mevsiminde uygulanmasında sorun yoktur. Bununla beraber acı ve ağrı içermemesinden dolayı insanların günlük yaşamlarına devam etmesini sağlamaktadır.

 1. Q Switch Lazerle Leke Tedavisinin Seans Aralığı Ne Sıklıktadır? 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere genel olarak seans aralığı bir hafta olmaktadır. Kimi durumlarda ise seans aralığı 15 günü bulabilirken doğum lekeleri içinse 1 aya kadar ulaşabilecektir. İşlem süresi ise 30 dakika ile sınırlı olmaktadır.

 1. Q Switch Lazer ile Leke Tedavisi Sonrasında Hastalarda Neler Gözlemlenir? 

Lazer uygulamasının yapılmasından sonra ciltte yüksek boyutlarda ciddi hasarlar oluşmamaktadır. Lakin kimi durumlarda ufak oranlarda kızarıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu kızarıklıklar ise sadece birkaç saat içinde sorunsuzca ortadan kaybolmaktadır.

 1. Q Switch Lazerle Leke Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? 

İşlemin yapılmasından sonra mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. Normalde bu ürünler günlük hayatta da mutlaka kullanılması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Bununla beraber alkol içerikli temizleyiciler kullanılmamalı ve sıcak su ile duş alınmamalıdır.

Q Switch Lazer Güveni, EstElite Deneyimi ile Sizlerle! 

Yukarıda da anlattığımız üzere Q Switch Lazer; gerek etki oranının yüksek olması gerekse hasarı ve zahmeti oldukça az olan bir lazer türü olarak bilinmektedir. Fakat arzu etmekte olduğunuz sonuçların ortaya çıkması ve bu aşamada herhangi bir sorunun kendini göstermemesi adına mutlaka bu işlemin alanında uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Q Switch Lazer uygulamaları konusunda sahip olduğumuz deneyim ile beraber istediğiniz sonuçları elde etmek ve fiyat bilgisi almak adına bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri uzmanlardan alabilirsiniz.