Botoks ile burun ucu kaldırma prosedürü sayesinde burun ucunun şeklinde bir değişiklik olmaksızın daha yukarı bakan bir buruna sahip olabilirsiniz. Bu işlem ile üst dudağa doğru bakan burun ucunun bakış açısı değiştirilir. Burun ucu düşük veya gevşek olan, burun ucu desteği zayıf olan ya da inde bir burun ucu yapısı olanlar bu botoks uygulamasından fayda görebilirler. Burun ucunu kaldırmak için pek çok farklı teknik mevcuttur. Tarafımızdan ise botoksla burun ucu kaldırma tekniği ile bu işlem uygulanmaktadır.

Botoks Nedir, Ne İçin Uygulanır?

Botoksun kullanım alanı oldukça geniştir. Kas hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilmesinin yanı sıra kozmetik amaçlara da hizmet eder. Botoks dermal maddesi, Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilir. Normalde toksin olan bu madde, az miktarda kullanıldığında sağlıkla ilgili ve kozmetik faydalar sağlar. Bu toksin, 50 yıldan fazla süredir tıp dünyasında sıklıkla tercih edilir.

Botoksun ana maddesi olan toksin, servikal distoni, hiperhidroz, kronik migren, mesane disfonksiyonu, göz tembelliği ve göz seğirmesinin tedavisinde kullanılabilir. Tüm bunların yanı sıra botoks, estetik sektöründe sıklıkla tercih edilir.

Botoks İle Burun Ucu kaldırma Nedir?

Botoks, yüzün genelinde olduğu gibi burun ucuna da rahatlıkla uygulanabilir. Botoks ile burun ucunu kaldırmak için buradaki kas işlevsiz bırakılır ve burun 1 ila 2 milimetre yukarı kaldırılır. 2 milimetreden fazla kaldırılması yapay bir görünüme sebep olur.

Botoksla burun kaldırma uygulaması, geçici bir işlemdir ve bir süre sonra burun eski halini almaya başlar. Botoksun etkisi genellikle 5 ila 6 ay arası sürer ancak işlemi etkisi geçtiğinde tekrar uygularsanız 2 veya 3 seanstan sonra etkisi kalıcı hale gelir. 2- 3 kere işlemin uygulanması zahmetli gibi görünebilir ancak cerrahi bir müdahale olmaması ve yalnızca 10 dakika sürmesine bağlı olarak aslında oldukça kolaydır.

Botoks ile burun ucu kaldırma işlemi, seanstan 4 ila 7 gün sonra etkisini gösterir. 10 gün sonra tam olarak istenilen sonuç elde edilmiş olur.

Hangi Durumlarda Botoksla Burun Kaldırma Uygulaması Yapılır?

Botoksla burun kaldırma işlemi burnu düşük olan kişiler tercih eder. Bu kişiler özellikle güldüklerinde burun ucunun düşmesinden ve kötü bir görünüme sebep olmasından yakınırlar ve botoksla, ameliyatsız bir şekilde burun ucunu düzeltme şansından yararlanırlar.

Botoksla, burundaki eğrilikler tedavi edilemez. Bu işlem yalnızca burun uçlarının daha iyi gözükmesi için tercih edilir. Burunla ilgili diğer problemlerde estetik cerrahisine başvurmak gerekir.

Burun ucunun yanı sıra burun kanatlarının yayvanlaştığı kişilerde de botoks işe yarar. Botoksla burun ucu kaldırma uygulamasının ardından burnu aşağı çeken kasın işlevi azalır ve bu sayede daha düzgün ve kalkık bir burun elde edilir.

Son olarak burun botoksu gülmeye bağlı burunda ortaya çıkan kırışıklıkların da giderilmesini sağlar. Bu kırışıklıklara tavşan çizgisi veya Bunny lines da denir ve bu kırışıklıklara yol açan kasların bir işlevi olmadığından botoks yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Burun kaldırma botoksu ile bu çizgilerden de kurtulmak mümkündür.

Botoksa ek olarak seansta dolgu uygulaması da gerçekleştirilebilir.

Botoksla Burun Ucu Kaldırma Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi burun ucu kaldırma botoksunda da net bir fiyat belirtmek pek doğru olmaz. Bu konuda fiyat, kullanılan malzeme, ünite sayısı, kişisel faktörler ve daha pek çok unsurla ilişkilidir. Bu sebeple kalıcılığı 6 ay olan burun ucu kaldırma botoksu hakkında daha fazla detay alabilmek ve fiyat bilgisi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi aradığınız veya kliniğe geldiğiniz takdirde merak ettiğiniz tüm cevaplara ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.