Ellerde zamanla ortaya çıkan kırışıklar, damarların belirginleşmesi ve derinin incelmesi pek çok kişiyi rahatsız eden yaşlanma belirtilerindendir. El dolgusu sayesinde bu sorunların üstesinden gelebilir ve pürüzsüz ve dolgun ellere kavuşabilirsiniz. Bunu sadece ellere dermal dolgu maddesi (hyalüronik asit) enjeksiyonuyla gerçekleştiren el dolgusu işlemi, oldukça basit bir mekanizmaya dayanır. Hyalüronik asit zaten vücutta var olan bir maddedir ancak zamanla miktarı azalır. Bu azalma sonucu kırışıklıklar, sarkmalar ve incelmeler meydana gelir. El dolgusuyla enjekte edilen asit sonucu cilt tekrar dolgunlaşır ve gençleşir.

El Dolgusu Nedir?

El, ince bir yapıya sahiptir. Eli diğer organlardan ayıran özellik, yağdır. Elde diğer organlara kıyasla daha az yağ dokusu yer alır. Böylece yaşlanmaya bağlı gelişen kırışıklık ve diğer göstergeler, eli daha çok ve daha çabuk etkiler. Ele eskiden sahip olduğu yağ dokusunu kazandırarak bu kırışıklık ve sarkmalardan korunmanız mümkündür.

El Dolgusu ile Pek Çok Sorun Ortadan Kaldırılabilir

El dolgusunu hem kadınlar hem de erkekler sıklıkla tercih etmektedir. Uygulama, elin sırt kısmında gerçekleştirilir. Yağ dokusu zamanla el sırtından hacmen azalır ve bu bölgede bollaşma meydana gelir. El dolgusu, bu bollaşma sorununu çözer.

Amaç elin sırt kısmında bollaşma sorununu çözmek değildir. Bu sorunu çözerek aşırı netleşme ve damarlaşma sorunun tedavi edilmesi ve böylece ele daha genç ve estetik bir görünüm kazandırmaktır. Çünkü yaşlanmayla yağ dokusu hacmi azalır ve bu da damarlı görünüm ve aşırı netliğin temel sebebidir. Çözümü ise el dolgusuyla oldukça basittir.

El Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Bu soruya genel bir cevap vermek pek doğru değildir. El dolgusu genellikle ellerde yaşlanma belirtisi gösterenlere ve bu belirtileri gösterme riski taşıyanlara yapılır. Ellerinde damarlaşma, sarkma, çizgiler, renk değişimleri ve netleşme sorunlarını yaşayanların el dolgusu yaptırması oldukça mantıklıdır.

El Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Ellerdeki deformasyonun temel nedeni ciltteki yağ dokusunun yok olması veya incelmesidir. El dolgusu, ciltteki yağ dokusunun azalmasına bağlı ortaya çıkan sorunların giderilmesini sağlayan bir işlemdir. Bu işlem birden çok amaca hizmet edebilir ve bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cilde kaybolan yağ dokusunu tekrar kazandırmak
  • Cildin incelmesine bağlı kaybolan kalitesini yükseltmek
  • Ciltte oluşan lekeleri kaybetmek veya azaltmak

El dokusu bu 3 amacı da yerine getirebilmek için yağ dokusunu kişiden alır, yoğunlaştırır ve ele tekrar enjekte eder. İşlemin kalıcılığı kişisel faktörlere ve enjekte edilen dermal maddeye göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle yaklaşık 18 ay boyunca etkinliği devam eder.

El dolgusu bir prosedürdür ve ikişer haftada bir gerçekleştirilen birden fazla seansı kaplar. 2 hafta ara verilerek toplamda 4 seans gerçekleştirilir. Ayrıca bu prosedürü her yıl bir kez gerçekleştirerek ellere genç ve dinç bir görünüm kazandırmak mümkündür.

El Dolgusu Ücretleri Ne Kadardır?

El dolgusu prosedürü pek çok aşamadan oluşur ve tüm aşamalar önem arz eder. Bu işlemler, elin durumuna göre değişkenlik gösterir. Kimilerinde el sırtı bollaşması henüz yeni başlamışken bazı hastalarda ise son aşamaya gelinmiş olabilir. Yağ dokusu kaybı, damarlaşma görüntüsü ve kırışıklıklar da farklı seviyelerde olabilir. Bu sebeple belirli bir fiyat verilmesi oldukça güçtür.

Fiyatı, sizin bu tedaviden beklentileriniz de belirler. Bu sebeple istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bizimle iletişime geçmeniz en sağlıklısıdır.El dolgusu için siz de tarafımdan randevu alabilir ve muayene sonrasında el dolgusu yaptırabilirsiniz. Randevu ya da bilgi almak için hemen iletişim bölümüne tıklayabilir ve benimle iletişime geçebilirsiniz.