H100 aşısı, cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir ve cildin hidrasyonunu, yenilenmesini ve sıkılaşmasını destekler. Saf hyaluronik asit, cildin nem dengesini iyileştirerek deformasyonu azaltmaya yardımcı olur. H100 aşısı yalnızca hyaluronik asit, vitaminler, mineraller ve amino asitlerden oluşur, yani başka kimyasal veya yapay proteinler yoktur, yani tamamen doğal bir aşıdır. H100 aşısı gençleşme sürecini başlatır ancak yaşlanma sürecini durdurmaz. Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesi için H100 aşısını tavsiye ediyoruz. H100 aşısının içeriği, nasıl uygulandığı ve nasıl sonuçlar alındığını bu metinde açıklayacağız.

H100 aşısının içeriği nedir?

H100 aşısının içeriği, bugün mevcut olan diğer gençlik aşılarından daha zengindir. İlk seanstan itibaren cilt üzerindeki etkileri fark edilmeye başlanır.

H100 aşısı mannitol, hyaluronik asit, hekzapeptid-8, pro-kollajen peptid, Dmae %3,5, pentapeptid-18, B1, vitamin B16, 7 amino asit ve organik silika içerir. H100 aşısının içeriği vücudumuzda doğal olarak bulunan ancak yaşlanmayla beraber azalan maddelerden oluşur. Bunların vücuda geri kazandırılmasıyla doğal bir gençleşme süreci başlatılmış olur. H100 aşısının içeriği sayesinde vücudumuz ergenlik döneminde olduğu gibi çalışır ve cildinizin yirmili yaşlarda olduğu gibi parlak, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

H100 aşısı nasıl yapılır?

H100 aşısının nereye ve ne kadar uygulanacağı, cildin yapısına ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Cilt elastikiyeti gelişmiş değilse ve orta derecede kırışıklıklar varsa H100 aşısının 2- 3 haftada bir yapılması 3 seans tavsiye edilir. Şiddetli kırışıklıklar ve cilt elastikiyetinin azalması durumunda H100 aşısı 5 seansa kadar yapılabilir..

H100 aşısı yapılmadan önce cilt temizlenir ve tedavi bölgesine anestezik krem sürülür. Aşılama sırasında hastalar ağrı hissetmezler.

H100 aşısı ciltteki kırışıklıkları azaltmayı ve daha genç görünmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle H100 aşısı yüz, boyun, dekolte ve eller gibi en sık görülen kırışıklıklara uygulanır.H100 aşılaması yaklaşık 30 dakikada tamamlanır.

H-100 gençlik aşısının 3 seansta uygulanması genellikle istenen sonuca ulaşmak için yeterlidir. Ancak aşırı kuruluk, kırışıklıklar, ciltte sarkmalar gibi durumlarda seans sayısının artırılması gerekebilir. Uygulamayı yapan uzmanın değerlendirmesi ile 5 seansa kadar uygulanabilir. 2-3 haftada bir yapılan H100 aşısı, 2 haftada etki gösterir.

H100 aşısı kimler için uygundur ve ne zaman etki eder?

Otuzlu yaşlarda cilt nem kaybetmeye başlar. Zamanla kırışıklıklar belirgin şekilde artar ve cilt deforme olur. H100 aşısı, cilde ihtiyacı olan nemi sağlayarak cildin yenilenmesini destekler. Ciltte yaşlanmayı geciktirici etki yaratır ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. H100 aşısı ile, cildin ihtiyaç duyduğu ancak yaşa bağlı olarak azalmış  vitaminleri, mineralleri, amino asitleri ve kollajen bileşenlerini enjekte edilir.

H100 aşısı, hyaluronik asidin ömrünün uzatır ve bunun vücut için önemi büyüktür. Ciltte yeterince hyaluronik asit bulunduğunda cildin nem içeriği dengelenir, nem depolama kapasitesi artar, ciltteki hasarlı doku onarılır ve cilt altında hücre yenilenme süreci başlatılır. Aynı zamanda hyaluronik asit yüz ve dekolte sarkmaları sebep olan kasları destekleyerek bu bölgeleri de toparlar ve deriyi yukarı kaldırır. H100 aşısı size canlı, ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

H100 aşısı hamilelik ve emzirme döneminde tavsiye edilmez. Emzirme döneminin geçmesiyle H100 aşısı yapılabilir.

H100 aşısının etkisi ne kadar devam eder?

Yaşlanmanın etkilerini azaltan bu uygulamanın etkisi, kollajen sentezini teşvik ederek 1 yıla kadar devam eder. H100 aşısı olanlar için bu uygulamanın devam edebileceği süre uzman hekim tarafından değerlendirilmelidir. Yaşlanan cilt durumunda, yaşlanmayı geciktirici etkisini sürdürmek için aşının yılda iki kez yapılması tavsiye edilir. Aynaya baktığınızda taze ve sağlıklı bir yüzle karşılaşacaksınız.

H100 aşısının etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller hücre yenilenmesini hızlandırır.
  • Sarkan cilt dokusunu toparlar ve kas dokusuna destek olur.
  • Kırışıklık ve çizgileri hafifletir veya yok eder.
  • Cildin esnekliğini artırarak kırışıklık oluşma sürecini yavaşlatır.
  • Kendi hacminden bin kat daha fazla su tutabilen hyaluronik asit, cildi nemlendirerek dokuları iyileştirir.
  • Cildin biyolojik iyileşme sürecini destekler.
  • Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.
  • Enjekte edilen hyaluronik asitin etkisi uzun sürelidir ve ciltte kalıcı bir etki gösterir.

EstElite’de bulunan uzman doktor kadrosu sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre bir H100 aşısı programı çıkarır ve bu sayede hedeflediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak yüzde, dekolte ve ellerde sarkma ve kırışıklıklar oluşur. Bu yaşlanma belirtileri, cilde esneklik kazandıran kollajen ve hyaluronik asidin azalmasıyla kendini gösterir. Cildin doğal yapısında bulunan amino asitlerin zarar görmesi ile ciltte kırışıklıklar ve nem kaybı meydana gelir. Ciltte, özellikle yüz, dekolte ve ellerdeki bu kırışıklıkları gidermek için kaybolan hyaluronik asit ve amino asitlerin geri kazandırılması gerekir. Bunun, H100 aşısı ile güvenli bir şekilde yapılması mümkündür. EstElite’de H100 aşısı yaptırarak doğal yollarla dinamik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yan etkisi olmayan ve herhangi bir komplikasyona yol açmayan bu aşıyı, güvenli bir klinikte yaptırmanız önemlidir.