Cerrahi olmayan prosedürler giderek daha güvenli ve etkili hale geldikçe daha fazla insanın dikkat çekmektedir. Ameliyatsız yüz germe de son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir yöntemdir.

Ameliyatsız yüz germe, görünümü gençleştirmek ve yenilemek için tasarlanmış minimal invaziv ve cerrahi olmayan prosedürlerin bir kombinasyonudur. Cerrahi ile karşılaştırıldığında büyük kesiler, genel anestezi veya bir gece hastanede kalmayı gerektirmemesiyle yüz germe işlemini isteyenlerin ilgisini çeker. İşlem sonrası çok az ve hafif yan etkinin gelişmesi ve iyileşme süresinin olmaması ameliyatsız yüz germeyi, uygulaması zahmetsiz bir prosedür haline getirir.

8 Noktada Lifting

8 noktada kaldırma (sıvı yüz germe olarak da bilinir), yüzün 8 stratejik bölgesini kaldırmak ve gençleştirmek için tasarlanmış bir tekniktir. Tedavi, yüzün dokularını ve yapısını yukarı kaldırmak için dermal dolgu maddeleri ve botoks enjeksiyonlarının bir kombinasyonunu kullanır.

Estelite’de, doktorlarımız yalnızca uzun ömürlü ve gelişmiş hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanırlar, bunlar lidokain içerir ve bu nedenle prosedür neredeyse ağrısızdır ve etki süresi uzundur.

Peki, stretejik öneme sahip 8 nokta hangileridir?

  • 1 & 2; Elmacık kemiği: Elmacık kemiklerininhacmi artırılır.
  • 3; Gözyaşı olukları: Gözlerin altındaki yorgunluk çukurları giderilir.
  • 4; Nazolabial kıvrım: Burun ağızda oluşan çizgileri yumuşatılır.
  • 5; Ağız köşeleri:Yaşlanmaya bağlı ağız çevresinde ortaya çıkan kırışıklıkları hafifletilir.
  • 6; Ön çene kıvrımları: Çene, yanak ve çene bölgesindeki hacim kaybından kaynaklanan görünüm iyileştirilir.
  • 7; Çene çizgisi alanı: Çene hattına hafif bir kaldırma ile yüze “V” görünümü kazandırılır.
  • 8; Alt yanaklar:Daha pürüzsüz ve dolgun yanaklarla tüm yüzü kaldırılır.

İşlem genellikle yaklaşık 30 dakika sürer ve sonuçlar hemen görülür. Ayrıca iyileşme süresi yoktur, tedaviden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Tedavi edilen alanın yerleşmesi için 48 saat yalnız bırakılmalıdır. Tedaviden hemen sonra, tedavi edilen bölgede hafif kızarıklık, şişlik ve hassasiyet olması oldukça normaldir. Nadiren tedavi edilen bölgenin çevresinde bir miktar morarma olabilir; bu genellikle kısa vadelidir ve birkaç gün içinde geçer.

İlk şişlik veya kızarıklık düzelene kadar, tedaviyi takip eden 12 saat boyunca herhangi bir makyaj malzemesi kullanmamanız önerilir. Ayrıca sauna ve buhar odasına girilmemesi ve aşırı sıcaklıklardan kaçınılması önerilir.

Focus Ultrason İle Ameliyatsız Yüz Germe

Yıllara meydan okumak isteyen, kırışıklıklara ve sarkmalara karşı savaşan kişiler için en ideal yöntemlerden biri olan Focus ultrason, son yıllarda pek çok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. En yeni cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe prosedürlerinden biri olan Focus Ultrasound, cilt altına 4.5 mm, 3 mm veya 1.5 mm odaklanan bir fokus ultrason cihazı ile termal enerji iletimi sağlar. Cilt altına gönderilen bu termal enerji dalgaları, yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesini sağlar ve cildin eskisinden daha canlı, dinamik ve genç görünmesini destekler.

Focus ultrason prosedürü oldukça basit ve kısadır. İşlem öncesinde veya sırasında anestezik krem  uygulanabilir. Seans süresi, tedavi alanının genişliğine göre 30 dakika ila 60 dakika arasında değişkenlik gösterir. İşlem esnasında cilt altına termal enerji gönderildiği için herhangi bir komplikasyon veya yan etki riski yoktur. Sadece deride ve elmacık kemiği gibi bölgelerde kısa süreli kızarıklıklar gelişebilir.

Focus ultrason kesinlikle ağrıya neden olmaz, tedavi sonrası yara, morluk veya iz meydana gelmez. Genellikle tek seans yapılır. İleri vakalarda veya gerekirse 2 ila 3 seans uygulanabilir. Genellikle bir seansla sınırlı olan focus ultrason, etkisini ilk seanstan hemen sonra gösterir.

İplikle Yüz Germe

İplikle yüz germe, ciltte ince fakat görünür bir “kaldırma” oluşturmak için geçici dikişlerin kullanıldığı bir prosedürdür. Doktorunuz, gevşek yüz derisini cerrahi olarak germek yerine, sadece bir kısmını dikerek askıya alır. Bu, cildi hafifçe geri çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Cildi kaldırmak için ideal olmanın yanı sıra, iplikler yaşlanmayla vücudun “iyileştirici tepkisini” tetikleyerek ve vücudun büyük kollajen dalgalarını tedavi edilen bölgelere yönlendirmesine neden olarak da mücadele eder. Böylece iplikle yüz germenin sağladığı genç görünüm doğal yollarla kazanılır ve etkisi uzun sürelidir.

İplikle yüz germe işlemi ağrısızdır ve bu sebeple yalnızca lokal anestezik kullanılır. Bazı hastalar işlem sonrası biraz ağrı, kızarıklık ve şişlik görülebilir ancak bunlar genelklikle oldukça hafiftir. Bir iplikle yüz germe seansından sonra nadiren güçlü ağrı kesiciye ihtiyaç duyulur ve bu da hastaların normal rutinlerine dönmelerini kolaylaştırır. Deri altına yerleştirilen ipler çok küçük olduğu için hasta bunların hiçbirini hissetmez. Çoğu insan etrafındaki deri iyileştikten sonra dikişlerini hiç hissedemez. Kısa ve ağrısız bir seansın ardından 3 yıla kadar yüz germenin etkilerinin fark edilebilir oluşu, iplikle yüz germeyi oldukça tercih edilir bir yöntem haline getirir.

EstEİite, ameliyatsız yüz germe yöntemlerini uzman doktor kadrosu ve modern cihazlarıyla sunmasıyla, her hastanın talep ettiği görünüme kavuşmasını ve bu esnada sağlığının güvence altında olmasını sağlar. Ameliyatsız yüz germe ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için telefonla arayabilir veya kliniğe gelerek tüm sorularınızı sorabilirsiniz.