İstenmeyen tüyler yıllarca kadınların da erkeklerin de sorunu olmuştur. Ağdadan jilete birçok yöntem denense de kesin bir çözüm bulunamamıştır. Bu yöntemler kesin çözüm olmadığı gibi aynı zamanda kılların daha güçlü ve çok gelmesine de sebep olduğunda yeni bir yöntem olan lazer uygulaması geliştirilmiştir. Lazer uygulamaları teknoloji geliştikçe gelişmiş birçok çeşidi ortaya çıkmıştır. Lazer çeşitleri arasında çok kullanılan ise buz lazer epilasyon olmuştur.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer uygulaması lazer epilasyon çeşitleri arasında acısız olan yöntemdir. 810 nm dalga boyundaki diyode lazer teknolojisi ile çalışır. 2009 yılında Alma Lasers tarafından icat edilmiş ve marka tescili alınmıştır. Bu teknolojide 3 adet dalga boyu tek cihazda birleştirilmiştir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon kullanmış olduğu kademeli ısıtma sistemi ile kıl köklerini tahrip etme prensibine göre çalışmaktadır. Ayrıca başlık ucunda bulunan kontak soğutma sistemi ile epilasyon sırasında duyacağınız acı sıfıra indirilecektir. Uygulama başlığı devamlı hareket ettirilerek in-Motion™ teknolojisi ile kademeli ısıtma gerçekleştirilir. Kademeli olarak ısıtma yöntemi kullanıldığından açık renkte ve cılız kıl köklerinin tahribatı da kolayca gerçekleştirilir. Buz lazer epilasyon seans sayısı olarak ortalama 6-8 seans sürmektedir. Bu kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 12’ye kadar çıkabilir. Uygulama öncesinde yapılacak olan kıl kökü, cilt rengi, kıl rengi, uygulanacak bölge analizi yapılarak seanslara karar verilmektedir.

Buz Lazer Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

Ortalama olarak 6 seans süren buz lazer epilasyon uygulaması vücudun hemen her yerine uygulama imkânı sunmaktadır. Belirtmiş olduğumuz bu seans süresi ortalamadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kişiden kişiye değişebilmektedir. Seanslar 40-45 dakika sürmekle birlikte, kişilere bağlı olarak bu durum arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Buz lazer epilasyonun uygulama bölgeleri aşağıdaki gibidir:

 • Yüz
 • Kol
 • Ense
 • Genital bölge
 • Koltuk altı
 • Bacak
 • Boyun
 • Göğüs
 • Sırt

 

 

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Buz lazer kadınlarda da erkeklerde de gönül rahatlığı ile konforlu bir şekilde uygulanan bir epilasyon çeşididir. Yıllardır hem kadınlar hem de erkekler istenmeyen tüylerden kurtulmak için acılı ve kesin olmayan yollara başvurmuşlardır. Öyle ki özellikle ağda günlerinde ne kadar acı duyduklarını ve öncesinde ne kadar strese girdiklerini anlatan kullanıcılar vardır. Bu yüzden buz lazer epilasyonda da acıtır mı düşüncesi ve sorusu oldukça fazlaca gelmektedir. Buz lazer isminden de anlaşılacağı gibi cihaz başlığında bulunan kontak soğutucu sayesinde acılarınızı sıfıra indirir. Diğer uygulamalardan oldukça kısa sürede yapıldığı için kesinlikle hayatınızdan çalmaz, uygulamanın hemen ardından hayatınıza kolaylıkla dönebilirsiniz. Sanıldığının aksine her mevsim uygulama imkânı sunmaktadır. Vücudunuzun her alanına gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz çünkü alan sınırlandırması yoktur. Diğer epilasyonda oluşabilecek yaralar, lekeler, izler buz lazer epilasyon ile  aza indirilmiştir. Açık renkli ve cılız kıllara dahi uygulama kolaylığı sunmasından dolayı gönülleri fethetmiştir.

Buz lazer kimlere yapılmaz?

 • Son 6 ay içerisindeRoaccutane ilacını kullanmış olanlara
 • Gebelik döneminde olanlara
 • Cilt kanseri atlatmış kimselere
 • Cilt hassasiyeti olan kişilere
 • Hali hazırda kanser hastalığı ile mücadele eden kişilere

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Buz lazer epilasyon sonrasında güneş ışınları direkt almamaya dikkat ederek, güneş koruyucu sürmek şarttır. Solaryum ya da güneşlenmek gibi aktiviteler 1-2 hafta süre ile uzak durulmalıdır. Aynı zamanda 1 hafta boyunca keselenmek, kaşımak, peeling gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Tüm bu önlemler uygulama sonrasında ve bir sonraki seansta sizleri rahatlatacak önlemler olacaktır.

Estelite olarak yıllarca vermiş olduğumuz kaliteli hizmeti son teknoloji cihazlar ile birleştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Son teknoloji cihazlarımızla tüm uygulamalarda zirvede olmaktan ve müşteri memnuniyetinden gurur duyuyoruz. Güvenli, kaliteli ve uygun fiyatlı buz lazer uygulaması ile buluşmak artık çok kolay. İster merkezimizden, ister telefon ile isterseniz de internet sitemiz üzerinden randevu alarak bu rahatlığa sizde kavuşabilirsiniz.