Paris Işıltısı Nedir?

Paris ışıltısı yeni nesil bir mezoterapi formülüdür. Amacı elastikiyetini kaybetmiş ve yorgun cilde canlılık katmak ve parlaklığını arttırmak için geliştirilmiştir. İçeriğinde cildi besleyen etken maddeler sayesinde ilk seanstan itibaren gözle görülür bir parlaklık sunmaktadır. Cilde sağladığı nemlendirme ve besleme sayesinde hafif kırışıklıkların görünümünü de azaltmaya yarayan etkili bir yöntemdir.

Paris Işıltısı Hangi Cilt Sorunlarında Kullanılır?

Paris ışıltısı ciltte meydana gelmiş hafif kırışıklarda, cilt kuruluğu, cansız ve donuk görünüm sorunlarında, elastikiyet kaybında oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Doğru uygulandığı takdirde oldukça etkili bir yöntemdir. Güneş ışının neden olduğu UV hasarlarının onarılması için gayet etkili bir yöntemdir. Paris ışıltısı cildin beslenmesini sağlayarak yaşlanmayı geciktirmektedir.

Paris Işıltısının İçeriği Nedir? İçeriğinde Zararlı Maddeler Var Mı?

Paris Işıltısının içeriği cildin her bölgesinin ihtiyaç duyduğu etken maddelerden oluşturulmuştur. Bu sayede cildin herhangi bir bölgesine kolaylıkla ve güvenle uygulanabilir. Yüz haricinde el üstü kırışıklıkları, dekolte kırışıkları, kollar, boyun, göz altı gibi yaşlanma belirtilerinin gözlemlendiği cilt bölgelerine uygulanmasında herhangi bir sakın yoktur. Aksine cildi beslediği için başarılı sonuçlar vermektedir.

Paris Işıltısı içeriği oldukça zengindir. Yapılan tüm çalışmalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Cildin ihtiyaç duyduğu 56 farklı etken maddeye sahiptir. Cildin nem dengesinden sorumlu olan Hyalüronik asit, 14 farklı vitamin ve 24 farklı aminoasit ve 2 farklı antioksidan içermektedir. Bunlar doğal olarak ciltte bulunan maddeler olduğu için alerjik reaksiyona neden olmamaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu ve yaşlanmayla yeteri kadar takviye edilemeyen maddeler Paris Işıltısı içeriğinde yer alır ve cildin beslenmesi sağlanır.

Paris Işıltısı Nasıl Uygulanmaktadır?

Paris ışıltısı tedavisi 5 seansta yapılmaktadır. İlk üç seans için 2’şer hafta ara idealdir. Son iki seans için ise birer ay ara verilerek uygulanması sonuçların kalıcılığı açısından önemlidir. Uygulama mutlaka hekim tarafından yapılmalıdır. Uygulama öncesi uygun yöntemlerle cilt temizliği yapılmalıdır. Enjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için anestezik krem sürülmesi oluşabilecek ufak ağrılarında önüne geçmektedir. Uygulama sonrası 1-2 günde azalan kızarıklıklar ve hafif morluklar görülmesi normaldir.

Paris Işıltısı uygulama sonrası aynı gün makyaj yapılmamalıdır. Ayrıca 48 saat boyunca sauna, buhar uygulamaları ve soğuk etkilenmesinden kaçınmak gerekir.

Paris Işıltısı Nasıl Etki Eder?

Paris Işıltısı uygulamadan sonra hemen etki göstermeye başlar. Ancak 1-2 gün içerisinde daha belirgin değişimler gözlemlenmektedir. Uygulamanın etkisinin daha uzun sürmesi için 5 seansın tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca 6 ayda bir ya da ayda bir gibi cildin özelliğine göre değişen ara seanslar uygulanması etki süresini arttırmaktadır. Ara seans sıklığı ve sayısı hekim tarafından cildin özelliklerine göre belirlenmelidir. Paris Işıltısı uygulamaları için güvenebileceğiniz doktorlarımızdan iletişim bilgilerimiz sayesinde kolayca randevu alabilir ve kısa sürede işlem yaptırabilirsiniz.

Paris Işıltısı Kimler İçin Uygundur?

Paris ışıltısı anti-alerjenik olması ile her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir. Genç ve parlak bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen herkes için uygun bir tedavi yöntemidir. Klinik ortamlarda ve hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Hekim tarafından cilde uygun olarak belirlenecek tedavi programı sayesinde başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Kimlere Paris Işıltısı Uygulamaları Yapılamaz?

Paris Işıltısı belirli bir yaşın üzerindeki sağlıklı tüm bireylere rahatlıkla uygulanmakla birlikte emziren ve hamile kadınlara uygulanmamalıdır. Ayrıca içeriğindeki etken maddelere karşı alerjisi olduğu bilinen kişiler ile deri enfeksiyonu olanlara, ağır romatizmal sorunları olanlara ve bağışıklık sistemi sorunu yaşayanlara uygulanamaz.