Yüz bölgesi insanların mimiklerinin ortaya çıktıkları bölgeleri olarak da bilinmektedir. Özellikle de kaşlar bu konuda ön plana çıkıyor. Kızma ya da kaşların çatılması işlemlerinin sürekli olarak tekrarlanması ile beraber ise kaş arasında ister istemez çizgi halinde kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Kimi kişilerde tek çizgilenme şeklinde kendini gösteriyor olsa da kimi zaman ise birden fazla diklenme şeklinde de kendini gösterebilmektedir. Ortaya çıkmakta olan bu çizgilerin derinliği ise kişinin kaşlarını çatma kasları güçlü olduğu ya da çok fazla mimik hareketi yapmalarından dolayı artış gösterebilmektedir. Bazı insanlar ise kaş çatma hareketini sağlamakta olan korrugatör kaslar daha güçlüdür. Var olan güçlü kasılma ise kaş arasındaki bölgede ciddi anamda baskının ortaya çıkmasına neden olur. Kendini göstermekte olan bu çizgi görüntüsünün ortadan kaldırılması adına ise kaş arası botoks işlemi istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamış olacaktır.

Kaş çatma hareketinin ardından meydana gelmiş olacak çizgilenme sonrasında kişi çok daha sert ve kızgın bir görünüme sahip olmaktadır. İlk zamanlarda çok derin olarak görülmeyen bu çizgilenme, ilerleyen zaman ile beraber derinleşmekte ve aynı zamanda ciltte de hacim kaybının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Böylesi durumlarda ise kaş arası botoks işlemi devreye girmektedir. Gerçekleştirilecek olan botoks uygulaması yalnızca çizgilenme durumunun önlenmesini sağlamayacaktır. Bununla beraber ise görünümün çok daha güzel bir hale gelmesini sağlamaktadır. Düşünülenin aksine botoks işlemi her kişide kaşların çatma kaslarına aynı etkiyi sağlamamaktadır. Çünkü botoks işleminin kaslardaki duyarlılığı ile etkinliği değişim göstermektedir.

 

Kaş Arası Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Genel olarak kaş arası botoks işlemi için 15 ünitenin bölgeye uygulanması yeterli olmaktadır. Belirlenmiş olan bu oran kimi kişilerde kaşların çatılmasını azaltabilirken kimilerde ise tamamen bloke edebilmektedir. Yapılacak işlemler esnasında önemli olan detayların başında ise kişilerin istekleri gelmektedir. kimileri kaşlarını hiç çatmamayı isteyebilirken kimileri ise az oranda da olsa kaş çatma işlemini yapmak isteyebilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise işlemi yaptırmak isteyenlerin beklentilerini tam olarak karşılamanın yanı sıra kişinin ifadesini tam olarak bozmayacak şekilde kaş çatma fonksiyonlarının korunması olmaktadır.

Sorunsuz şekilde kaş arası botoks işleminin yapılabilmesi adına öncelikli olarak bulunan bölgedeki derinliğin net olarak belirlenmesi gerekmektedir. İncelemelerin yapılmasından sonra ise çok ince iğneler kullanılarak botoks malzemesi kaş arası bölgesine uygulanmaya başlayacaktır. Enjeksiyon işleminin yapılmasından sonra ürünün bölgede bulunan kaslara etki ederek onların gerilmesini engeller ve gevşemelerini sağlamış olur. Operasyon ya da bıçak izi meydana gelmeden gerçekleştirilmekte olan bu uygulama ile beraber zayıflayarak gerilmiş olan kasların yumuşaması sağlanmakta ve kaş arasındaki kırışmaların ve çizgilerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Oldukça kısa bir süre içerisinde yapılmakta olan işlemlerde süre ise net olarak verilmemektedir.

Bunun nedeni ise kırışıklıkların ve çizgilerin derinlikleridir. Kaş arası botoks işleminde kişinin acı hissetmemesi adına ise işlem öncesinde ilgili bölgeye lokal anestezik krem uygulanmaktadır. Kaş arası botoks işleminin yapılmasının sonrasında ise kişi günlük yaşamına kalmış olduğu yerden devam ederken aynı zamanda herhangi bir acı ya da ağrı durumu ortaya çıkmamaktadır. İşlemin yapılmasının sonrasında var olan iğne noktalarında görülebilecek olan kızarıklıklar ise soğuk kompres uygulaması ile geçirilebilecektir. Kaş arası botoks işleminin uygulanmasından sonra geçecek birkaç gün içerisinde etki görülmeye başlarken ikinci haftanın sonuna gelinmesi ile beraber ise artık etki tam olarak ortaya çıkmaktadır. Kaş ortası bölgesinde var olan sorunu başarılı şekilde gidermek isteyenler, bizimle iletişime geçerek akıllarındaki soruların cevaplarını başarılı şekilde elde edebileceklerdir.