Son yıllarda ağrısız oluşu ve işlem sonrası iyileşme süresinin çok kısa olmasıyla ameliyatsız estetik yöntemleri oldukça dikkat çekmektedir. Ameliyatsız gıdı estetiği de daha sağlıklı, genç ve dinamik bir görünüm kazanmayı sağlayan yöntemlerden biridir. Bu yöntem sayesinde zarif ve incelmiş bir çene yapısı kazanabilir ve böylece ‘V’ şeklinde bir yüz formuna ulaşabilirsiniz.

Gıdı estetiği sonucunda çene altında sarkmalar ve gıdı bölgesindeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Gıdı estetiğine duyulan ihtiyaç yapısal sebeplerle de ortaya çıkabilir fazla kiloya bağlı da. Sorun genetik olduğunda estetik te çözümken kiloya bağlı sorunlarda da durum farklı değildir, kilo vermenize rağmen gıdı yağlı görünümünü koruyabilir.

Ameliyatsız gıdı estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız ancak hangi yöntemin sizin için en uygun olduğuna karar veremiyorsanız bu metni okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aknesterapi

Aknesterapi, ameliyata ihtiyaç duymadan gıdı küçülteme uygulamasını isteyen hastalar için oldukça etkili bir yöntemdir. Medikal estetiğin en modern ve gelişmiş teknolojilerinden biri olan aknesterapi, sonuçlarıyla hastaları oldukça memnun etmektedir.

Seans esnasında hastanın gıdı ve boyun bölgesine radyofrekans verilmesiyle uygulanan aknesterapi, sadece ortalama 2- 3 seans sonrası istenilen gıdı görünümüne kavuşmayı sağlar. Cilde gönderilen radyofrekans aynı zamanda iyileşme ve gençleşme liflerini de aktive ettiği için uzun süreli ve doğal bir çözüm sunar. Gönderilen frekans cilt yüzeyinde bir hasara yol açmaz, yalnızca gıdı görünümüne sebep olan fazla yağın ortadan kaldırılmasını sağlar.

HIFU-Focus Ultrason Uygulaması

HIFU-Focus ultrason, cildi germek ve sıkılaştırmak için kullanılan güvenli bir teknolojidir. Cildi gençleştirmek için ultrason enerjisini kullanan bu yöntem, diğerleri gibi ışıktan üretilen enerjiyle cildi uyarmayı ve doğal bir gençleşme süreci oluşturmayı hedefler. Focus ultrason denilince akla ilk önce yüz germe gelir ancak bu teknoloji gıdı bölgesindeki yağın giderilmesini de sağlar. Böylece hem gıdı küçülmesi hem de boyun sıkılaştırmayı sağlar.

Focus ultrason uygulaması basit, kısa ve ağrısızdır. Tedavi bölgesine göre seans, 30 ila 60 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Tedavinin etkileri, işlemden sonra hemen görülmekle birlikte maksimum etki için 2 ila 3 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi ise focus ultrasonun vücutta kollajen üretimini desteklemesi ve üretimin fark edilir seviyeye ancak 2 ay içerisinde ulaşmasıdır.

Bu uygulama çoğu kişide tek seansta işe yaramaktadır ancak bazı kişilerde 2. seansa da ihtiyaç duyulabilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi veya komplikasyonu olmayıp sadece uygulamadan sonraki birkaç gün kızarıklık görülebilir. Gıdı estetiğinin sonucu 1 ila 1,5 sene arasında etkili olmaya devam eder.

Gıdı Lipolizi

Gıdı lipolizi, deri altındaki yağların lipolitik mezoterapi ürünleri ile eritilmesi yoluyla yok edilmesidir ve ameliyatsız gıdı estetiğinin tercih edilen yöntemlerinden biridir. Lipoliz yöntemi temelde liposuction ile oldukça benzerdir ancak lipoliz, cerrahi bir müdahale olmamasıyla işlem süresi daha kısadır, ağrısızdır ve işlemden sonra bir iyileşme süresi yoktur.

Gıdı lipolizi sayesinde eriyen yağlar ameliyatsız bir şekilde gıdıdan atılır, bu yağlar ya vücut tarafından emilir ya da idrarla dışarı atılır. Tek bir seansta istenilen gıdı görünümüne ulaşmayı sağlayan bu yöntem, oldukça güvenilirdir. İşlem esnasında kanama ve ağrı olmaz. Sonrasında ise yalnızca hafif bir kızarıklık, morluk ve şişlik gelişebilir, kısa sürede geçer. İşleme bağlı yara veya iz oluşmaz. Yan etkisiz oluşuyla ve gıdıyı yok etmesiyle gıdı lipolizi, 3 ayda bir yaptırılması mantıklı bir yöntemdir.

Celluphase Uygulaması

Özel bir Gıdı lipolizi yöntemidir.Gıdı hangi sebeplerle ortaya çıkarsa çıksın celluphase uygulaması sayesinde küçültülebilir. Gıdı bölgesindeki yağlara çok ince uçlu iğnelerle celluphase enjekte edilmesiyle, 10 gün içerisinde bölgedeki yağlarda azalma fark edilir. Uygulamanın etkili olabilmesi için 5 ila 7 seans enjeksiyon gereklidir. Bu seansların ilk aşaması gıdı bölgesinde deri altındaki yağların azaltılmasını hedeflerken ikinci aşaması sıkılaştırmayı sağlar. İkinci aşama sayesinde küçülmüş gıdının girintili çıkıntılı görünümü iyileştirilir ve güzel bir boyun görünümü elde edilir.

Seans esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz ve sonrasında da yan etki deneyimlemezsiniz. Seansın çok kısa sürmesi (30 dakika) ve sonrasında kızarıklık ve ödemin ortaya çıkmamasıyla celluphase uygulaması, ameliyatsız gıdı estetiği isteyenlerin ilk tercihlerindendir.

Gıdı yağlarında %80 oranında azalma sağlayan bu uygulama, bölgenin sonradan yağlanmasını da engeller. Bölgeyi sıkılaştırır, toplar ve daha genç bir görünüm kazanmayı sağlar. Celluphase uygulaması gıdının yanı sıra gözaltı torbası ve yanak yağlarına da uygulanabilir.

Fazla kilo, kollajen kaybı, genetik ve hatta telefona bakmak için yüzün devamlı aşağı doğru eğilmesi bile gıdı sarkmasına ve büyümesine yol açabilir ve bu koşullar yaşla daha da kötüleşir. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, insanların %73’ü çene altındaki aşırı yağdan rahatsız olmaktadır. Genellikle diyet ve egzersiz, sarkık çene ve gıdı bölgelerine yardımcı olmaz. Ameliyat ise ağrılı ve zor bir sürece yol açmaktadır. Bu sebeple son yıllarda ameliyatsız gıdı estetiği son yıllarda pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Her yöntemin kendine göre avantajları vardır ve hangisini tercih edeceğiniz, kişisel özelliklerinize bağlıdır. EstElite, ameliyatsız gıdı estetiği için sunduğu aknesterapi, HIFU-focus ultrason, gıdı lipolizi ve celluphase uygulamalarıyla istediğiniz gıdı görünümüne ağrısız, yan etkisiz ve iyileşme süresi olmadan kavuşmanızı sağlar.