Son zamanlarda kozmetik sektörü oldukça gelişmiştir ve bakımlı görünmenin maske, krem ve cilt bakım ürünleri gibi pek çok yolu vardır. Ancak ilerleyen yaşla beraber gelişen kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar yapılan tüm bakımlara rağmen kadınların oldukça korktuğu bir olaydır. Bu kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kadınlar cilt bakım ürünlerine servet ödemeyi bile kabul ederler ancak çevresel faktörlerin de oldukça hasar verdiği cildi korumak için gerginleştirici kremler genellikle işe yaramaz ya da çok sınırlı bir etkisi vardır. Bu sebeple botoks, son yıllarda popülerlik kazanmış bir estetik yöntemidir. Adana’da EsteLite tarafından gerçekleştirilen botoks, kırışıklık ve sarkmalara karşı etkili bir tekniktir. Bu yazı okuyarak botoksla ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşacak ve Adana’da Estelite’in verdiği botoks hizmeti hakkında bilgi edinecekseniz.

Botoks En Etkili Estetik Uygulamalardan Biridir

Yüz güzelliği ve genç kalma istediği, dünya genelindeki pek çok kadığının arzuladığı kavramlardır ve bu sebeple farklı çözüm arayışlarına girilir. Botoks, maske ve kremlere göre çok daha etkili olması ve uzun süreli bir çözüm sağlamasıyla, müşterilerin %90’ını memnun bırakır. Kliniğimizde botoks yaptıran kadınlar, sadece var olan kırışıklıklarını gidermek için değil, aynı zamanda gelecekte kırışıklık oluşmaması için önlem almak için de bu işlemi tercih ediyorlar. Dr. Dilek Şire Eren, botoks uygulamasını isteyen herkese, talep ettikleri sonucu vermeyi hedefleyen bir doktordur. Önlem olarak uygulanan botoks sayesinde yaşlanmaya bağlı gelişen kırışıklıklar daha geç yaşlarda meydana gelir.

Botoks Nedir?

Kırışıklıklar, kadınlarda da erkeklerde de kasların geri çekilmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Bu mekanizmanın anlaşılması sayesinde botoks, kasların gevşemesini ve dolayısıyla kırışıklık ve sarkma probleminin çözülmesini sağlar. Botoksun kaslar üzerindeki etkisi geçicidir ve buna bağlı olarak tedavinin etkisi de geçicidir.

Ayrıca botoks, çene ve yanaklardaki kas düşüklüğünün tedavi edilmesi için de kullanılır. Botoksla kaşların 1 ila 4 mm kaldırılması sonucu yüzdeki yorgun ifade başarıyla güçlü bir profile dönüştürülür.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması oldukça pratik ve kolaydır. Botoks enjeksiyonu yapan iğneler, insülin iğnesi gibi küçük ve incedir. Enjeksiyon doğrudan tedavi bölgesine uygulanır. Botoksun etkileri hemen fark edilmeye başlanır ve 3 ila 6 boyunca kalıcıdır. Kliniğimizde Dr. Dilek Şire Eren, sizi muayene ettikten ve isteklerinizi dinledikten sonra randuvunuz oluşturulur ve tedaviniz uzman ekibimiz tarafından uygulanır.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Kırışıklık, çizgiler ve sarkma tedavisi sunarak genç kalmayı sağlayan botoks, kaslardaki sinir uçlarını işlevsiz bırakarak çalışır. Enjekte edilen toksin, kısa bir süreliğine kasları ve sinir uçlarını felç eder ve bu süre boyunca (3-6 ay) tedavinin etkileri gözlenebilir. 6 ayın ardından sinir uçları tekrar çalışmaya başlar ve botoksun herhangi bir yan etkisi gözlenmez.

Botoks Hangi Bölgelere Ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoks, 18 yaşını geçmiş her kadın ve erkeğe uygulanabilir. Genellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor olmakla birlikte botoks, erkeklere de uygulanabilir. Botoksun uygulandığı bölgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Alın
  • Dudak çevresi
  • Kaşlar
  • Eller
  • Göz altı ve göz çevresi
  • Dekolte
  • Burun ucu
  • Burun kenarları
  • Mimik çizgileri
  • Boyun

Botoks, bulaşıcı hastalığı olanlara, kanser hastalarına, hamilelere ve emzirme döneminde olanlara uygulanamaz.

Botoks Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Botoksu hangi bölgeye yaptırırsanız yaptırın tedaviden sonra güneş koruyu krem kullanmalı, darbelerden vücudunuzu korumalı ve tedavi bölgesini ovuşturmamalısınız. Ayrıca tedaviden sonraki 2 gün kendiniz yormamalı ve sıcak suyla duş almamalısınız.

Botoksun Kırışıklık Tedavisi Dışında Kullanım Alanları Nelerdir?

Botoks, kırışıklık ve sarkmaları tedavi etmesinin yanı sıra diz ve kol eklemlerinin katlandığı bölgelerde, avuç içlerinde, koltuk altında, ayaklarda ve alında aşırı terleme sorunlarının üstesinden gelmeyi sağlar.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

18 yaşı geçen neredeyse herkese uygulaması mümkün olan botoksun 2 farklı kullanım alanı vardır. Botoksun, şaşılık, göz kapaklarının istemsiz kasılması, kas spazmları, yüz felci, migren ve aşırı terleme gibi durumlarda tıbbi kullanımı mümkündür. Botoksun diğer kullanım alanı ise kozmetiktir. 18 yaşından itibaren kırışıklık ve sarkmaların tedavisini sağlayan botoks, otuzlu yaşlardan itibaren her 3 kadından birinin tercihidir.

Botoks Acıtır mı?

Oldukça küçük ve ince iğnelerle uygulanan botoks, ancak bir sinek ısırığı kadar acıtabilir. Ancak tedaviden önce uygulanan lokal anestezik sayesinde bu kadar hafif bir acı bile hissedilmez. Konforlu ve ağrısız bir prosedür gerçekleşir.

Botoks Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Yaşlanmayı tamamen durduran bir ilaç henüz bulunamamıştır ancak botoksla, yaş belirtilerini kaybedebilir veya erteleyebilirsiniz. Her 6 ayda bir gerçekleştirdiğiniz botoksla, kalıcı bir çözüm haline gelebilir.

Botoksun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Botoksun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 4 ila 6 aydır. Ardından botoksun kaslar üzerindeki etkisi kaybolur ve işlemin tekrarlanması gerekir.

Botoksun Etkisi Geçince Ne Yapılmalıdır?

Botoksun etkisinden memnun kaldıysanız etkileri kaybolduktan sonra işlemi tekrarlayabilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz 2. uygulamada etki süresi uzayacaktır. Bir seansın yalnızca 20 dakika sürdüğünü göz önünde bulundurursanız 6 ayda bir botoks yaptırmak, oldukça zahmetsizdir. Botokstan ne kadar fayda göreceğinizi, doktor seçiminiz belirler.

Botoks Fiyatları Ne Kadardır?

Botoks fiyatları nereye uygulandığına göre değişir. Klinikler arasında da farklılık gösterir ancak klinik seçiminde, fiyat karşılaştırması yaptığınız gibi doktorları da araştırmalısınız. Botoksun ne kadar etkili olduğu, uygulayan doktorun deneyim seviyesine göre değişir. Botoks fiyatınıöğrenmek istiyorsanız bizimle buradan iletişime geçebilir veya kliniğimize gelip ön muayene yaptırdıktan sonra tüm sorularınızı sorabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.