Göz çevresi görünümünü iyileştirmek söz konusu olduğunda günümüzde her zamankinden daha fazla seçenek mevcuttur. Hala cerrahi seçenekler mevcut olsa da ameliyatsız göz çevresi estetiği, avantajları sayesinde günden güne daha fazla dikkat çekmektedir.

Ameliyatsız göz çevresi estetiği sayesinde göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtulabilir, gözaltı çökmeleri, mor halkalar ve torbalanmalarından kurtulabilir ve göz kapağı sarkmalarını yok edebilirsiniz. Göz çevresine uygulanan estetik ile yorgun görünümü geride bırakıp genç ve dinamik bir yüz profiline kavuşabilirsiniz.

EstElite, ameliyatsız göz çevresi estetiği için 2 teknik sunmaktadır; global eyecon ve NoMOR uygulamaları. Seçtiğiniz yöntem, kendi ihtiyaçlarınızın yanı sıra genel sağlığınız ve diğer faktörlere bağlıdır. Sizin için en uygun tedavi yöntemini seçmek içindoktorunuzla görüşmeniz önemlidir. Bu metni okuyarak uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz, aklınızdaki diğer soruları sormak için Este Lite ile iletişime geçebilirsiniz.

Global Eyecon Uygulaması

Göz çevresinde yaşa, çevresel ve kişisel faktörlere bağlı olarak gelişen çizgi, kırışıklık, çökme, torbalanma ve sarkma görüntüsü tüm yüz profilini etkileyen bir sorundur. Sorun, gözlerimizin etrafındaki deri sarkmaya veya koyulaşmaya başladığında ortaya çıkar. Bu yaşlanma, pigmentasyon sorunları veya sadece cildimizdeki genel yıpranma ve yıpranma ve hasar nedeniyle olabilir ancak gerçekleştiğinde yorgun ve yaşlanmış bir görüntüye yol açar. Göz çevresi bölgesinde yaşlanma ve yorgunluk belirtileriyle savaşan Global Eyecon, ameliyatsız göz çevresi estetiğinin en güvenli tekniklerinden biridir.

Tedavi sürecine karar verirken göz bölgesinin anatomik özellikleri dikkate alınmalıdır çünkü göz çevresindeki cilt yüzümüzün geri kalanına göre 5 kat daha incedir. Ayrıca bu bölgedeki lenfatik drenaj çok karmaşıktır ve göz bölgesi birçok damara ve küçük kılcal damarlara ev sahipliği yapmaktadır.Tüm bunlar bir araya gelerek göz cildini çok hassas hale getiriyor ve bu sebeple göz çevresi estetiği için klinik seçimine oldukça dikkat etmeniz gerekir.

Global Eyecon, 3 seans özel olarak formüle edilmiş peelingin ardından son 3 aşamada mikroiğneli transepidermal solüsyon ve kristal fiber göz maskesinden oluşan 6 aşamalı bir tedavidir. Bu uygulama kırışıklık, çökme, sarkma ve torbalanma gibi göz çevresinde ortaya çıkabilecek tüm sorunlara bütüncül bir yaklaşım sergiler.

Global Eyecon tedavisinin birkaç aşaması vardır. Tedavi, göz çevresi bölgesinde inanılmaz sonuçlar elde etmek için dönüşümlü peeling ve solüsyon seanslarından oluşur. Global Eyecon’un sonuçları, ilk tedavinizden itibaren fark edilmeye başlanır ve her seansta gelişmeye devam ederler. Ayrıca göz çevresinde hafif kızarıklıklar dışında herhangi bir yan etki gelişmez. Ortaya çıkan yan etkiler en fazla 24 saatte kaybolur.

NoMOR (Electri) Uygulaması

NoMOR, göz çevresindeki kusurları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide kullanılan süksinik asit ve hyalüronik asit, vücutta da üretilen biyolojik ürünler olduğu için alerjik reaksiyona ve komplikasyona sebep olmaz.

Genellikle NoMOR uygulaması dendiğinde akla ilk olarak gözaltı morluklarının tedavisi gelir ancak bundan çok daha fazlasını yapabilir. NoMOR electri şunlar için kullanılır;

  • Göz çevresinde bulunana ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi
  • Gözaltındaki çökmelerin giderilmesi
  • Gözaltındaki torbalanmaların iyileşmesi
  • Göz kapağı sarkmalarının giderilmesi
  • Mor halkaların iyileştirilmesi
  • Göz çevresindeki renk düzensizliklerinin düzeltilmesi
  • Cilt kuruluğunun iyileştirilmesi
  • Yorgunluk, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımına bağlı ortaya çıkan yorgun görünümün ortadan kaldırılması
  • Yüze genç ve dinamik bir görünüm kazandırma

NoMOR Electri, 10- 15 gün arayla uygulana 2 seansla tam etkisini gösterir ve istediğiniz göz çevresini görünümünü kazandırır. Yaklaşık 6 ay içerisinde tedavinin etkisi azaldığı için yılda 2 kez uygulanması gerekir. Prosedür oldukça kolay ve kısa sürdüğü için yılda 2 kez yapılmasında hiçbir sorun yoktur. Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki veya komplikasyon ortaya çıkmaz ve iyileşme süresi yoktur. İşlemin hemen ardından günlük hayatınıza dönmeniz mümkündür.

NoMOR Electri içerisinde yer alan süksinik asit, güçlü bir antioksidandır. Yaşlanmayla beraber vücuttaki antioksidan miktarı azalır ve göz çevresindeki kırışıklık, çökme, sarkma ve torbalanma gibi sorunların sebebi de budur. Süksinik asit, oksidatif stresi azaltır, hücrelerin yaşamsal faaliyetleri destekler ve ağır metalleri bloke eder. Bu sayede göz çevresinde ortaya çıkan sorunların doğal yolla tedavisi sağlanmış olur. NoMOR Electi’de bulunan diğer ürün ise hyaluronik asittir. Bu, vücudunuz tarafından doğal olarak üretilen berrak, yapışkan bir maddedir. Esas görevi cildinizin iyi yağlanmış ve nemli olmasını sağlamak için suyu tutmaktır. Bu asit, hacminin 1000 katı kadar suyu tutabilir. Hyaluronik asit cilde nüfuz eder ve suyu cilt hücrelerine bağlayarak cildin tüm katmanlarına değerli, canlandırıcı nem verir.Hyaluronik asit cildi nem ile doldururken genel cildi sıkılaştırır. Yüz hatlarınısıkılaştırarak daha genç bir görünüm sağlar. Hyaluronik asit takviyeleri güvenli olmasının yanı sıra oldukça sağlıklıdır. Özellikle kuru cildi nemlendirmesi, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltması ve yara iyileşmesini hızlandırması gibi cilde sağladığı faydalarla bilinir.

EstElite, ameliyatsız göz çevresi estetiğini Global Eyecon ve NoMOR uygulamalarıyla size sunmaktadır. Bu uygulamaların oldukça güvenlidir ancak göz çevresi, ince ve çok damarlı olması sebebiyle oldukça hassas bir bölgedir. Bu sebeple EstElite, doktor kadrosu ve ilgili elemanlarıyla güvenliğinizi ön planda tutar.