Fazla kilo gerek kadın gerekse erkeklerin büyük bir kısmının en fazla şikayet ettikleri konulardan bir tanesi. İnsanların bir kısmı ise var olan bu sorunu ortadan kaldırmak adına diyet yapıyorlar. Lakin yapmakta oldukları diyetler çoğu zaman onların istedikleri gibi kilo vermelerini sağlayamıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise yapılan diyetlerin sonucunda bölgesel zayıflama istekleri yerine gelmemiş oluyor. Çünkü kimi bölgelere yerleşmiş olan yağlar oldukça inatçı olabiliyor. Dolayısıyla bu bölgelerdeki yağların erimesi adına yapılacak olan diyet işlemi ne yazık ki istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıyor. İnsanların büyük bir kısmı da böylesi durumlarda hangi işlem ile istediği vücuda sahip olabileceğini bilemediği için var olan durumu kabulleniyor.

Şimdilerde ise yapılacak olan incelemeler sonrasında da görülebileceği üzere artık bölgesel zayıflama daha öncesinde olmadığı kolay bir hale gelmeye başladı. Kullanılmakta olan lipoliz enjeksiyonu uygulaması ile beraber normal şekilde ne kadar istenirse istensin fark etmez eritilemeyen yağlar hiç olmadığı kadar kolay eriyerek arzu edilen görüntünün ortaya çıkması da sağlanmış olacaktır.

 

Lipoliz Uygulaması

Özellikle Avrupa ve Amerika’da ciddi anlamda yaygın olan etkili bölgesel zayıflama uygulamalarından bir tanesi olan lipoliz uygulaması esnasında soyadan elde edilmekte olan fosfatidil kolin kullanılmaktadır. Bu madde soya lesitinin ana unsurunu meydana getirmektedir. Lesitin aynı zamanda yağların parçalanmasını sağlamakta olan doğal bir enzim olarak da bilinmektedir.

Lipoliz işlemi esnasında gerekli ürünler bölgesel zayıflama işleminin yapılması istenilen yerlere enjekte edilmektedir. Böylelikle de o bölgede bulunan yağların parçalanması sağlanmaktadır. Gerçekleştirilmekte olan işlem esnasında ince uçlu iğneler kullanılmaktadır. Pek çok kişi iğne ile yapılan bu işlem esnasında acının olacağını düşünmektedir. Gerçekte ise işlem öncesinde genel anesteziye gerek yoktur. Yalnızca soğutucu sprey uygulanarak acının minimum düzeylere inmesi de sağlanmış olmaktadır. Bölgeye enjeksiyon işleminin yapılmaya başlaması ile beraber ise yağ yakımı işlemine hemen başlanmış olacaktır. Lipoliz işlemi ile beraber diyet ve spor programının uygulanması sonrasında ortaya gözle görülür başarıda etkiler çıkmış olacaktır.

Gerçekleştirilmek istenilen bölgesel zayıflama için lipoliz işlemi başta basen olmak üzere bel çevresi, iç bacak, gıdı bölgesi, koltuk altı, kol gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. İşlemin uygulanması esnasında hafif bir yanma hissi meydana gelebilmektedir. Çok şiddetli olmayan bu yanma hissi yaklaşık 2 2,5 dakika sürmektedir. Yaklaşık olarak 20 dakika sürmekte olan bu işlem özellikle de yürüyüş ve diyet ile beraber desteklendiği zaman yok olacak yağlar tekrardan oluşmamaktadır. Uygulama yapmak için seansların belirlenmesi ise kişinin metabolizmasına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Örneğin erkeklerin genel olarak metabolizması hızlı olduğu için işlem onlarda kadınlara oranla daha hızlı etki etmektedir.

 

Lipoliz Sonrasında Dikkat Edilecekler

EsteLite olarak bölgesel zayıflama işlemleri için lipoliz enjeksiyonu uygulamasını tercih edecek olan kişilerin arzu ettikleri sonuçları elde edebilmeleri adına kişiye özel diyet programları uygulamaktadır. Bununla beraber yapılacak yürüyüş ile beraber parçalanmış olan yağların yakılarak enerji kaynağı olarak kullanılması da sağlanmaktadır. Lipoliz işlemi sonrasında kişinin sağlığı tehdit edecek yan etkiler ortaya çıkmamaktadır. Aynı zamanda zayıflama başlayacak bölgede deformasyon ya da sarkma da beklenmemektedir. Uygulamanın sonrasında aşırı sıcak başta olmak üzere sıcak duş, hamam, sauna ya da güneşlenme gibi eylemlerden kaçınılması gerekmektedir. Bölgesel olarak ortaya çıkmakta olan yağlanma durumundan ötürü vücudunun istemiş olduğu görüntüye ulaşmayacağını düşünen kişiler, uzmanlarımız ile iletişime geçmeleri halinde yapılacak lipoliz çalışmaları ile alakalı istedikleri bilgileri elde etmiş olurlar.