Burun estetiği söz konusu olduğu zaman öncelikli olarak akla gelen uygulamaların başında burun dolgusu gelmektedir. Rinoplasti operasyonu için çeşitli sebeplerden ötürü uygun görülmeyen ya da operasyon olmak istemeyen hastalar için burun dolgusu, beraberinde oldukça muhteşem etkileri ortaya koyabilmektedir. Kontur eksikliği ve asimetri sorunlarının düzeltilmesi konusunda iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlamakta olan burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği kategorisinde yer almaktadır.Burunda bulunan şekil değişikliklerinin hedeflenmekte olduğu bu dolgu işleminde iz ya da kesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla kesi ya da iz olmadan burnunda değişim isteyen insanlar bu işlemi rahatlıkla yaptırabilmektedir.

Burun Dolgusu Nedir? 

Burun bölgesi kişinin imajını değiştiren ve yüz estetiğini direkt olarak etkileyen bir uzuv olmaktadır. Günümüzde burnun dik küçük olması güzel olması adına önemli bir etken olarak biliniyor olsa da bu durum ne yazık ki herkes için aynı anlama gelmemektedir. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise insanların her birinin yüz estetiği ve yüz ölçüsü birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da tek tipte bir burun formunun herkese uygulanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Cerrahi estetik operasyonlar konusunda pek istekli olmayan kişiler, burun dolgusu işlemini ağırlıklı olarak tercih etmektedir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmayan burun dolgusu ile beraber bölgedeki girintiler, boşluklar, kontur eksiklikleri ve asimetrilerin düzeltilmesi sağlanmış olmaktadır. Dolgu malzemelerinin kullanılması ile gerçekleştirilecek olan burun dolgusu ile beraber arzu edilen estetik burun formunun elde edilmesi de mümkün olmaktadır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılıyor? 

Yalnızca kadınlar tarafından değil erkeklerin de sıklıkla talep etmeye başladıkları burun dolgusu için öncelikli olarak burun bölgesi dikkatlice temizlenir. 20 ila 30 dakikalık süre zarfında bölgeye anestezik kremin uygulanması sayesinde hasta yapılacak işlem sırasında herhangi bir şey hissetmez. Hastanın ve cerrahın birlikte yapmış oldukları görüşmelerin sonrasında belirlenmiş olan bölgelere hazırlanan dolgu karışımları enjekte edilir. 2 ila 10 dakika içerisinde gerçekleştirilecek olan burun dolgusunun her aşaması cerrahın kontrolünde olmaktadır. Klinik şartlarda bile rahatlıkla uygulanabilecek olan burun dolgusu için istenilen şart ise ön muayene ile hazırlık sürecinin atlatılması olmaktadır.

Burun Dolgusu Avantajları Nelerdir? 

Cerrahi olarak herhangi bir işlemin yapılmadığı burun dolgusu, insanların burun estetiklerini sağlama istemeleri sonucunda sıklıkla tercih edilmektedir. Burun bölgesi için ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatına onay verilmemiş kişilere bu işlem rahatlıkla yapılabilmektedir. Gerçekleştirilecek olan burun dolgusu ile beraber burun estetiği sonrasında gereken revizyon ihtiyacı da ortadan kalkmış olmaktadır. Özellikle de iki kere ameliyat olmak istemeyen kişiler, arzu ettikleri burun estetiğini sağlayabilmek adına burun estetiğini tercih edebilirler. Çünkü burun dolgusunun üç kereden fazla tekrar edilmesi, ameliyata oranla çok daha konforlu olmaktadır.

Burun dolgusu işleminin fiyatı, rinoplasti ameliyatına oranla çok daha uygundur. Bu da hastaların burun dolgusunu tercih etmelerini sağlar.

Ameliyat ile düzeltilebilecek olan pek çok soruna kolaylıkla çözüm sunmakta olan burun dolgusu, farklı teknikler ile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Birbirinden farklı cilt tiplerine dahi rahatlıkla uygulanabilen burun dolgusunda aynı zamanda ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini de yarı yarıya kısaltmaktadır. Burun dolgusu işlemi rinoplasti operasyonu sonrasındaki revizyon için de sıklıkla tercih edilmektedir. Doku kaybının olduğu bölgelerin tekrardan hacme kavuşturulabilmesi adına bu işlem sıklıkla cerrahlar tarafından kullanılmaktadır.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer? 

Yapılan burun dolgusunun kalıcılığı şüphesiz ki en önemli konulardan biri olarak bilinmektedir. Bilinebileceği üzere dolgu malzemeleri ömürlük değildir. Bundan dolayı da burun dolgusu işleminde dolgunun etkisi, dolguda kullanılan malzemelerin ömrü kadar olmaktadır. Eğer ki hasta sonuçtan memnun kaldı ise belirli süre aralıklar ile dolgu işlemi tekrar edilir. Geri dönüşümü olan burun dolgusu estetiğinde eğer ki hasta beğenmezse, bir süre sonrasında geri dönüş işlemi yapılabilir.

Hyaluronik asit içermekte olan burun dolgusu malzemeleri her ne kadar kişiye özel şekilde üretiliyor olsa da birden fazla kişiye de uygulanabilmektedir. Bu durum da ne yazık ki işlemin kalıcılığını azaltmaktadır. Bundan dolayı hastanın doktoru ile konuşarak malzemenin ne kadarını kullanılacağına yönelik sorular sorması önemli olmaktadır.

Burun Dolgusu Ücretleri Ne Kadardan Başlıyor? 

Şimdilerde farklı teknikler ile yapılmakta olan burun dolgusu işlemi için insanların araştırmalarını iyi bir şekilde yapması son derece önemli olmaktadır. Örneğin hyaluronik asit içerecek olan burun dolgusu enjeksiyonu çok daha uzun ve kalıcı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da fiyatları farklı olmaktadır. Bununla beraber tekrarlayacak olan seanslarda aynı dolgu malzemesinin kullanılıp kullanılmayacağı gibi durumlar da yine fiyatları etkilemektedir. Çok daha doğal ve güzel bir burna sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği burun dolgusu hakkında çok daha fazla bilgi almak ve istediğiniz dolgu için fiyat bilgisine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.