Dövmeler gerek Türkiye’de gerekse dünyanın dört bir yanında genç ya da yaşlı fark etmez pek çok kişinin beğeni ile yaptırmaya devam ettiği işlemler arasında yer almakta. Yalnızca kalıcı değil aynı zamanda geçici olarak da yaptırılabilen dövmeler, insanların isteklerini ve ruh hallerini başarılı şekilde yansıtacak figürleri içermektedir. Farklı özellikler ile yaptırılmakta olan bu dövmeler geçmiş dönemlerde belirli bir süre içerisinde oldukça popüler hale geldi. İnsanların yapmakta oldukları bu dövmelerden geçici olanları bir süre geçtikten sonra kaybolurken kalıcı olanlar ise yapılmış olduğu ilk gün olduğu gibi deri üzerinde kalmaktadır. İnsanların bir kısmı ilk zamanlarda oldukça severek ve isteyerek yaptırdıkları dövmelerden bir zaman geçtikten sonra sıkılmaya başlıyorlar. Lakin konu dövme sildirme olduğu zaman son birkaç yıla kadar ne yazık ki bu istek pek de sağlıklı bir sekilde yapılamıyordu.

Günümüzde lazerle dövme uygulamalarının yaygınlaşmaya başlaması ile beraber yaptırılmış olan dövmeler hızlı bir şekilde silinebilir hale gelmiş oldu. İnsanların bir kısmı ise bu yöntem yerine farklı kimyasal maddeler ile dövme çıkartma, cilt soyma ya da ameliyat olma gibi farklı yöntemleri kullanmak istiyorlar. Ancak bu yöntemler oldukça tehlikeli ve bununla beraber çok daha kötü izlerin geride kalmasına sebep olabiliyor. Bundan dolayı da insanların yaptırmış olacakları uygulamaları oldukça iyi bir şekilde araştırmaları ve işlemler hakkında gerekli olan bilgilerin tamamını almış olmaları gerekmektedir. Genel itibari ile lazerle dövme silme işlemi şimdilerde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilir olup son derece de güvenlidir. Doğru lazerle dövme silme uygulamasını yaptırarak siz de şimdilerde istemediğiniz dövmelerinizden sorunsuzca kurtulabilirsiniz.

Dövme Sildirmek için En İyi Seçenek Nedir?

Lazer uygulamaları şimdilerde bilinebileceği gibi farklı tedavilerde oldukça etkili olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Dövme silme konusundaki etkisinin bilinmesi ile beraber de dövmelerini sildirmek isteyen kişilere de ciddi anlamda umut olmayı başarmış lazer, aynı zamanda oldukça güvenli bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat dövmenizi sildirmek adına herhangi bir güzellik merkezine ya da doktora kesinlikle başvurmamanız gerekmekte. Bunun nedeni ise dövmelerin sildirilmesi adına uygun olarak bilinen lazer çeşidi; Q-Switched ND yani yağ lazer olmaktadır. IPL tarzındaki genel olarak epilasyonlar için tercih edilmekte olan lazer sistemleri yüksek atımlı ışık sistemlerine sahip olsa da dövmeleri silme konusunda size asla istemiş olduğunuz vermeyecek yalnızca yanık izinden de kötü izler ile karşı karşıya kalacaksınız. Bundan ötürü lazerle dövme sildirmek istediğiniz zaman güzellik uzmanınıza ya da doktorunuza sormanız gereken en önemli soru, işlemi hangi lazer türü ile yapmakta olduğu olmalıdır.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Gerçekleşir?

Lazer ışınları kullanılarak cildin iç kısmına yerleşmiş olan dövmenin boyaları parçalanarak hücrelerin dış kısmına çıkartılmaktadır. Çöpçü olarak adlandırılan hücreler ise parçalanmış olan boyaların vücuttan dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Belirli seans aralıkları ile yapılacak olan lazer ile beraber dövme silme işlemi ortalama bir dövme için 7 ila 8 seans arası sürmektedir. Dövmenin tam anlamıyla silinebilmesi adına dövmenin boyutu, şekli ve yapıldığı zamandan itibaren geçen süre önemlidir. Bundan dolayı da net şeylerin söylenmesi pek de mümkün değildir.

Dövme Tamamen Çıkar Mı?

Gerçekleştirilecek lazer ile dövme silme için 7 8 seans yeterli olabilmektedir. Seansların başarılı şekilde yapılması sonrasında ise dövme %95’lik oran ile silinecektir. Lakin kişideki dövmenin kaç seansta çıkacağı ya da ne kadarlık bir oranda silinme olacağı farklı faktörlere bağlı olarak değişim göstermektedir.

Vücudunuzda bulunan ve sildirmek istediğiniz dövmeler için merkezimize başvurmanız sonrasında arzu ettiğiniz sonuçlara oldukça kısa süreler içerisinde ulaşmanız mümkün hale gelmiş olacaktır. Başarılı sonuçların ortaya çıkmasındaki etkenlerden bir ise dövme boyasının kalitesidir. Dövmelerini sildirmek adına bizimle iletişime geçmekte olan kişilerin en fazla sordukları soruların başında, dövmelerinin ne zaman silineceği oluyor. Bu soruya asla net olarak cevap verilememektedir. Yalnızca birkaç seansın sonrasında ne kadar silinebileceği ve kaç seans sonrasında silinmiş olacağı konusunda tahminler yapılabilmektedir. Dövmenin vücuttan tamamen çıkartılabilmesi ile alakalı etken olan konulardan bir diğeri ise rengi olmaktadır. Siyah ve kırmızı renkte olan dövmelerin silinme işlemi tamamen yapılırken yeşil ve mavi renkte olan dövmelerde ise seanslar uzayabilmektedir. Bununla birlikte dövmeyi yapan kişinin deneyimi ile dövmenin yoğunluğu da seans sayısının değişmesine neden olmaktadır.

Dövme Sildirme Uygulaması Sonrası İyileşme Dönemi 

Dövme sildirme işlemi konusunda sorulmakta olan sorulardan bir diğeri ise işlemin sonrasındaki iyileşme süreci oluyor. Dövmelerin sildirilmesi adına yapılacak olan lazer işlemi oldukça konforlu olup kişinin günlük hayatını hiçbir şekilde etkilememektedir. Birkaç seansın sonrasında kızarıklık meydana gelse de bu durum çok da yaygın değildir. Oluşacak kızarıklıklar 4 ila 7 gün içerisinde sorunsuzca geçmektedir. İyileşme sürecinde antibiyotikli pomadların kullanılması ise kabuklanmayı azaltırken iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Dövme Silmeden Sonra İz Kalır Mı?

İnsanların dövme sildirme konusunda yaşamakta oldukları en büyük korkulardan biri, işlem sonrasında iz kalıp kalmayacağı oluyor. Gerçekte ise son dönemlerde var olan gelişmeler ile beraber genel olarak iz kalmamaktadır fakat kişiye ve derisinin durumuna bağlı olarak renk tonunda hafif bir açılma görülebilmektedir.

Dövme Silme Fiyatları Ne Kadar? 

Dövmelerini sildirmek isteyen insanların çoğu öncelikli olarak fiyat konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Yapacağınız araştırmalar sonrasında bu konuda net bir rakam olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Net bir fiyat ve dövme silme konusunda bilgi almak adına bizimle iletişime geçerek aklınızda bu konu ile alakalı yer edecek sorulara cevap alabilirsiniz.