50’Lİ yaşlar…  Gençleş ama abartma!

Eğer yaş saplantısı içinde değilseniz 50’sinde sek sek oynayabilecek güç varsa, hele ki bir kot bir tişörtle hoppa hallerinizi hissedebiliyorsanız dünyayı tersine bile döndürebilirsiniz. Unutmayın nüfus cüzdanınızda ne yazdığı değil, ne hissettiğiniz önemli…

Eğer erken dönemde medikal destek aldıysanız zaten yaşıtlarınıza göre ne kadar dinamik göründüğünüze dair iltifatları bolca topluyor olmalısınız.

Bu dönemde 40’lı yaşlarda hissedilmeye başlayan göz kapağı elastikiyet kaybı, orta yüzeyde meydana gelen sarkma ve kaşların düşmesi, çene hattının ve yüz ovalinin bozulması dudak, yanak ve göz altındaki volüm kaybı daha da belirginleşecektir.

Bu problemlerin tamamen yok olması gibi bir beklentiniz varsa cerrahi yöntemleri araştırmalısınız demektir ama yaşınızın iyisi olmak istiyorsanız öncelikle ameliyatsız yüz germe tekniklerinden: Yüksek focus ultrasound ve organik iplerler yüz germe tekniklerinden faydalanın.

Bu dönemde cildinizdeki elastikiyet kaybını yüzünüzle birlikte dekoltenizde ve sırtınızda da fark edeceksiniz. El sırtınızda da fark edeceksiniz. El sırtınızdaki kırışıklıklar ve lekeler için kombine lazer tedavileri (q switch lazer ve Fraksiyonel lazer ) vitamin ve hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları, prp ve grp el estetiğinde oldukça başarılı uygulamalardır. Dekolte bölgesinde derin kırışıklıklar oluşmuşsa yine lazer mezolift tedavilerine ek olarak boyun bölgesine uygulanan botoxs tekniklerinde ve hyaluronik asit uygulamalarından faydalanabilirsiniz.