30’lu yaşlar… “şu şahane yaş”. Erken kalkan yol alır..

“Şu şahane yaş” dedikleri süreç bu mu? Hayatınızın en verimli çağlarını yaşarken bir taraftan da kendinizi tanımaya başlıyorsunuz. Zevkleriniz yerini bulmaya, tarzınız oturmaya başlıyor. Fakat bir sabah uyandığınızda cildinizin eskisi kadar dinamik görünmediğini, çok belli olmayan fakat eskiden olmayan çizgilerinizin olduğunu fark ediyorsunuz. Bunu hissettiğiniz gün anlayın ki siz artık hızlı bir yaş alma sürecine giriyorsunuz.

Yüzünüzün deformasyon alanı ve riskini tespit etme zamanı. Aynanın karışışına geçip ışığı arkanıza alın ve yüzünüzün risk haritasını belirleyin.

Koyu gölgeli alanlar için ufak dozlarda hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları yaptırabilirsiniz.  30’lu yaşların en önemli kırışıklık sinyalleri ise genellikle ilk önce kaz ayaklarında daha sonra alın ve kaş arasındadır. Bu çizgilenmeleri hem azaltmak hem de ilerde oluşacak deformiteleri engellemek için yumuşak botoks uygulamaları yaptırabilirsiniz.  Aynı zamanda cildinizde kolojen üretimi yavaşlamaya başladı, henüz çok önemli sinyaller vermese bile koruma yöntemleri için tedbir almalısınız.

Altın iğneli Radyofrekans, dermaroller, vitamin enjeksiyonları,somon DNA gençlik aşısı uygulamaları ile başlayabilirsiniz. Ama cildinizi şaşırtmayı unutmayın! Kış dönemlerinde farklı içerikli peelingler ve Fraksiyonel lazer uygulamalarından da faydalanabilirsiniz.

Bu dönemde yapılan en büyük hatalardan birisi makyajla uyumayı alışkanlık haline getirmek ve cilt temizliğine yeterli özeni göstermemektir.Yeni nesil cilt bakım trendi olan Hydrofasial’i denemenizi öneririz.