Dudak bölgesine dolgunluk kazandırmak için uygulanan dudak dolgusu, seksapaliteyi artıran ve yüzdeki ifadeyi artıran bir uygulamadır. Estetik bir görünüme sahip dudak formuna sahip olmak isteyen kadınlar için dudak dolgusu oldukça mantıklı bir seçimdir. Kişiye özel olarak planlanan ve profesyonel bir müdahale gerektiren dudak dolgusuna Estelite Klinik güvencesiyle kavuşabilirsiniz. Bu yazıda, dudak dolgusu nedir, nasıl yapılı, kimlere yapılır ve fiyatı nedir sorularının cevaplarını derledik. Dudak dolgusunun yan etkileri ve olası komplikasyonlarından da bahsettik.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak, yüzde en çok dikkat çeken kısımlardan biridir ve anatomik yapısı sebebiyle kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Günümüzdeki estetik algısının yaygın unsurlarından biri olan ‘’dolgun dudak’’ en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Dudak dolgusu sadece dudakların şekil ve boyutunu değil aynı zamanda yüzün profilini, bakışları ve gülümsemenin güzelliğini de etkiler. Tüm bu olumlu sonuçları ve dolgu işleminin oldukça ağrısız, acısız ve güvenli olmasına bağlı olarak dudak dolgusu, dikkatli bir şekilde, profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Kısa bir sürede gerçekleşen dudak dolgusuyla profilinizi tamamen değiştirmek için Estelite Klinik ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Kliniğimizde dolgu uygulamasından isteklerinize göre bilgisayar ortamında yeni dudak formunuz belirlenir ve bu sayede dolgu sonuçlarından memnun kalacağınızdan emin olunur. Elde ettiğiniz dudak formuyla tasarladığınız dudak, %90 oranında uyumlu olur.

Kadınların dudak dolgusunu tercih etmesinin bir başka nedeni ise alt dudak ile üst dudak arasındaki zayıf bölgeyi tedavi etmektir. Bu alan herkeste farklıdır. Birçok kadın bu alanın Angelina Jolie’nin dudakları gibi kalp şeklinde olmasını ister.

Dudakların Dolgunluğu İçin de Dudak Çevresi Çizgilerin Tedavisi İçin de Dudak Botoksu

Dudak dolgusu dudakların boyutunu artırmanın yanı sıra dudak çevresindeki çizgilerin tedavisi ve dudaklardaki ‘’somurtuyormuş’’ görüntüsünü ortadan kaldırmak için de kullanılabilir. Özellikle uzun süre sigara içenlerin dudak çevresinde daha çok çizgiler ortaya çıkar ve bu, bazı estetik kaygılara yol açabilir. Ayrıca dudak çevresindeki çizgilerin asimetrik olduğu durumlarda dudak dolgusu ile eşitleme de yapılabilir.

Dudak Dolgusu Hakkında En Çok Merak Edilenler

Dudak dolgusu işleminde ihtiyaç duyulan dolgu dozajı, işlem bölgesine enjeksiyonla uygulanır. Dudak dolgusu kalıcı, yarı kalıcı veya geçici olma özelliklerine sahiptir ve bunun kararını operasyondan önce doktor ve hasta birlikte verir. Hayvansal ve bakteriyel kaynaklardan üretilen kalıcı ve yarı kalıcı dolgu malzemeleri, bazı kişilerde alerjik reaksiyona yol açabilir.

Vücutta doğal olarak bulunan hyaluronic asit enjeksiyonu ile gerçekleşen geçici dolgu, en kaliteli dolgudur.  Vücutta zaten bulunduğu ve mekanizması cilde su çekmek olduğu için alerjik reaksiyon gelişme olasılığı çok düşüktür ve bu sayede çok iyi sonuçlar alınabilir. İyi bir klinikte ve doğru şekilde uygulanan geçici dolgu, yaklaşık 12 ay etkili olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdikten sonra Estelite Kliniği’ni arayıp randevu almanız gerekir. Dudak dolgusu prosedürü oldukça basittir ve kısa sürer. İşlem esnasında ağrı hissetmemeniz için doktorunuz işlem bölgesine anestezik jel sürer ve ardından kararlaştırılan bölgelere dermal dolgu malzemelerini enjekte etmeye başlar. Yarım saat süren prosedürün ardından işlem bölgesine buz kompresi yapmanız ve gün boyunca yumuşak besinlerle beslenmeniz önerilir. İşlemden sonraki 48 saat boyunca ruj ve nemlendirici krem sürmemeniz gerekir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Adana’da dudak dolgusu uygulamasının fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Dudak dolgusu uygulaması farklı teknik ve malzemelerle gerçekleştirildiği için fiyat değişkenlik gösterir. Dudak dolgusunun fiyatı hakkında net bir bilgiye ulaşmak için kliniğimizle iletişime geçmeniz en sağlıklısıdır.