İnsanların gözlerinin alt kısmında ortaya çıkmakta olan morluklar, ilk zamanlarda çok büyük bir sorunmuş gibi görülmese de ilerleyen zamanlarda kişilerin çok daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olabilmektedir. Göz altı bölgesinde ortaya çıkmakta olan mor görüntü özellikle de 30’lu yaşlara gelindiği zaman ağırlıklı olarak kadınların karşı karşıya kaldıkları durumlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar bu bölgedeki morluk ve torbalanma sorununun çoğunlukla sebebi genetik olsa da alkol, uykusuzluk, kimi alerjik durumlar da bu durumun tetiklenmesine ve artmasına neden olabilmektedir. Bu bölgede morluk sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin bir kısmı makyaj ile var olan durumu düzeltmeyi düşünüyorlar. Fakat yapacakları işlemler sadece kısa süreli çözümleri ortaya koyuyor. Göz altı ışık dolgusu ise çok daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor.

 

Göz Altı Işık Dolgusu İçeriği

İlk ortaya çıktığı dönemlerden itibaren özellikle de kadınların sıklıkla tercih etmekte olduğu göz altı ışık dolgusu için normalde vücut tarafından da üretilen hyaluronik jel olarak isimlendirilen bir dolgu çeşidi tercih edilmektedir. Göz altı bölgesinde oluşan morluk sorunu için geliştirilmiş olan bu jel yapıdaki malzemede bulunan hyaluronik asit ile morluklara müdahale edilirken poly vitamin ile beraber ise hücrelerin uzun vadeli olarak yenilenmesi de hedeflenmektedir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Klasik olarak yüz kısmına yapılmakta olan dolgu işlemlerinin aksine göz altı ışık dolgusu için yapılan işlemler farklılıkları içerisinde barındırmaktadır. Kullanılmakta olan teknik ile beraber dolgu işlemi derinin alt kısmına değil kemiğin üzerine uygulanmaktadır. Dolgunun yapılması esnasında ise ışık dolgusu mümkün olduğu kadar yavaş bir şekilde verilmelidir. Yapılacak dolgu işlemi esnasında kişi herhangi bir şekilde ağrı duymayacaktır. Bunun nedeni ise dolgunun yapılmasından önce uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik madde sürülmesidir. Bununla beraber jelin içerisinde de anestezik madde olmasından dolayı da uygulamanın sonrasında acı hissi kendini göstermeyecektir. Her ne kadar önceki dönemlerde göz altı ışık dolgusu işlemini yalnızca kadınlar tarafından tercih ediyormuş gibi görülse de şimdilerde birçok erkek de bu işlem ile alakalı ciddi anlamda araştırmalar yapıyorlar. Böylelikle göz altlarında ortaya çıkan sorunları başarılı şekilde gideriyorlar.

 

Göz Altı ışık Dolgusu Nasıl Etki Etmektedir?

Gerçekleştirilmekte olan göz altı ışık dolgusu ile beraber morlukların oluştuğu bölgedeki çukurluklar yükseltilecektir. Böylelikle de ışığın çok daha iyi bir şekilde yansıtılması da sağlanmış olacaktır. Bununla beraber özel içeriği ile beraber cildin nemlendirilmesi, dokuların yenilenmesi ve esnekliğin ortaya çıkmasına da yardımcı olunacaktır. Dolgu işleminin yapılmasının hemen sonrasında ise ciltte meydana gelecek olan yükselme ile beraber mor görünümün de ortadan kaldırılması sağlanacaktır. Uygulama işlemi yapıldıktan sonra enjeksiyonun yapılmakta olduğu noktalarda ufak kızarıklıkların meydana gelmesi son derece normaldir.

Kendini gösteren bu kızarıklıklar göz altı ışık dolgusu işlemi sonrasında 3 4 saat içerisinde kendi kendine geçmektedir. Bu aşamada önemli olan detayların başında ise enjeksiyonun yapılmış olduğu bölgelerin ovuşturulmaması gelmektedir. Aynı zamanda yüz bölgesine herhangi bir kozmetik ürünü ya da krem de kesinlikle belirli bir süre sürülmemelidir. 4 saatlik sürenin bitmesi ile beraber ise cilt normale dönecektir. Kızarıklık durumu normal ciltlere oranla kuru ciltlerde çok daha uzun sürebilmektedir. Göz Altı ışık dolgusu ile alakalı gerekli olan ayrıntılı bilgilerin tamamını uzmanlardan almak isterseniz, bizi arayabilir ya da randevu alarak merkezimize gelebilirsiniz. Böylelikle var olan durumunuz ayrıntılı olarak incelenerek yapılacak çalışmalar konusunda dilediğiniz cevapları alabilirsiniz.