Vücumuzdaki hasarlı dokuların onarımını sağlayan ‘’büyüme faktörleri’’ kanımızdaki trombosit denilen kan hücreleri içinde bulunur.

PRP işleminde kişiden alınan kana özel bir tüp içinde işlem uygulanır ve trombosit hücrelerinden zengin plazma elde edilir.

Bu plazma tekrar istenilen alana enjekte edilir ve çok miktarda büyüme faktörünün hasarlı dokularda birikmesi istenir ve cildimizdeki onarım süreci güçlü ve hızlı olur.

Yapılan çalışmalarda bu tedavi ile cildimizde zamanla azalan kollajen yapısının yenilendiği gösterilmiştir.

Özellikle yüz, boyun , eller ve dekolte bölgesine uygulama yapılır.

Uygulamadan sonra çok daha genç , parlak bir görünüm elde edilir.

Yara iyileşmesi geciken ve iz kalan olgularda da etkisi vardır.

Sivilce izleri olan bölgelere uygulama yapıldığında izlerde küçülme ve pürüzsüz bir cilt oluşur.

Uygulama sırasında kullanılan kit çok önemlidir. Yeni sistem GRP olarak adlandırılan kitlerde çok daha fazla büyüme faktörü elde edilebildiği için daha iyi sonuç alınır. Ortalama 3-4 haftada bir tekrarlanır.

Geleneksel PRP işleminde yara onarım mekanizmasında kullanılan büyüme faktörleri,damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir. GRP-Growth Factor Platelet Rich Plasma tedavisi geleneksel PRP işleminin aktivatörler yardımıyla daha etkili hale getirilmesiyle daha üst düzey bir tedavi sunar. Bu işlem cilde tekrar nem ve renk verirken, kırışıklıklarda düzelme ama en önemlisi kas tonusunda artma sağlar. Akne Skarları, Sarkma ve kırışıklık olan bölgeler, cilt çatlakları ve saç dökülmeleri özellikle kullanıldığı alanlardır

Dermaroller , lazer ile cilt gençleştirme, peeling sistemleri ile de kombine yapılabilir.