Beautiplication(Güzelliğin Matematiği)

ESTELİTE Güzellik&Estetik kurucu doktorlarından Dr. DİLEK ŞİRE EREN, Dr.GİZEM TOKTAŞ GEYLANİ ve Dr. CAN MUSTAFA EREN ile ” Güzellik Kavramı” üzerine biraz konuştuk…

Yüz estetiği, son teknolojiye dayalı ürünler ve bunların kullanımına yönelik yeni yöntemlerle sürekli olarak gelişmektedir. Tabi ki teknolojinin gelişmesi ile bitmiyor iş; mühim olan kendini de geliştirebilmek. Biz merkez olarak her hastayı kendi ihtiyaçlarına göre değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeler sırasında dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Arthur Swift’in geliştirmiş olduğu yüz bölgesinde uygulanan  ”BEAUTİPHİCATİON” kavramını göz önünde bulundurarak müdahale ediyoruz.

Mükemmel güzelliğe ulaşmak için yüzdeki ” doğru oranları ” ortaya çıkartmak gerekiyor . Aslında her yüzün kendine göre optimum bir güzelliği vardır. Bir yüze baktığımız zaman 7 noktayı değerlendiririz. Bunlar:

Güzel bir cilt, Kaşların konumu, Alnın yüksekliği, Burnun uzunluğu ve genişliği,  Dudakların genişliği, Gözler arasındaki mesafe,Yüz kontürünün düzgünlüğü ve herşeyden önemlisi bunlar arasındaki orandır.

Gözlerimize bakarız ama beynimizle görürüz. Beynimiz bilgisayar gibi gördüğü herşeyi matematikselleştirerek bakar. O yüzden ” BEAUTİPHİCATİON” için ” güzelliğin matematiği” diyebiliriz. Beautiphication yaklaşımında, kişinin var olan oranları temel alınarak yüz çok daha güzel bir hale getiriliyor.

Amacımız ,kesinlikle kişiyi değiştirmek ,farklı bir kişi yaratmak değil, doğallığını koruyarak kendi güzelliğini ortaya çıkartmaktır. Bu nedenle artık kırışıklıkların , çizgilerin peşinde değiliz. Önce ” yeni bir oran” yaratıyoruz. Doğru oranlara ulaştıktan sonra da ufak tefek kırışıklıkları , lekeleri siliyoruz.

Uygulmalarımız sırasında özellikle hyalüronik asit dolgular gibi enjekte edilebilen ürünlerin kullanımı sırasında yine klinik deneyimlerin matematiksel formüllere döküldüğü MD CODES (Medikal Doctor Codes) ‘ dan da yararlanıyoruz. MD codes , hastanın yüzündeki enjeksiyon noktalarının bireysel gereksinimleri doğrultusunda tespit edilmesine klavuzluk eden; hedef alandaki iyileşmenin neden komşu veya uzak bölgelerin tedavi edilmesi suretiyle gerçekleşebileceğini anlamalarına yardımcı olan tedavi modelleridir. MD codes yanlızca belirleyici enjeksiyon sıralarını göstermemekte, aynı zamanda hasta ile doktor arasındaki iletişimi kolaylaştırıcı bir araç olarak işlev görmelidir.