Mimik ve jestlerin kullanımı, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan değişimler ve daha birçok sebebe bağlı olarak yüzde kırışıklıklar ve çizgiler meydana gelir. Bu sebeple dolgu uygulamaları, bu kırışıklık ve çizgilerle savaşta önemli bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Dolgu uygulamaları, hem kadınlar hem de erkekler tarafından günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Cerrahi bir işlem olmaması ve oldukça basit ve kısa bir prosedür olması, dolgu uygulamalarını diğer tedavi yöntemlerinin önüne çıkarır. Güvenilir bir uygulama olan dolgu, yüze hacim kazandırmayı da sağlar.

Dünya genelinde kadın ve erkeklerin ameliyatsız bir çözüm olarak gördüğü dolgu uygulamaları sayesinde ciltteki estetik sorunları düzeltmek çok kolaydır. Dolgu uygulamaları boyun, göz, ağız ve nazolabial bölgelere gerçekleştirilebilir.

Dolgu Nedir?

Güneşe maruz kalma, yaşlanma, mimik ve jestlerin kullanımı sebebiyle çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve yüz profilinin tekrar şekillendirilmesi için dolgu uygulamaları tercih edilebilir. Dolgu uygulamaları, 4 ila 6 ay arasında etki gösterir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

Dolgunun kullanım alanları değişkenlik gösterir.

  • Gülümsemeye bağlı oluşan çizgilerin tedavisinde
  • Dudak üstü ve dudak çevresinde gülmeye bağlı gelişen çizgilerin tedavisinde
  • Çukurlaşmış olarak iyileşen Akne izlerinin doldurulmasında
  • Çene hattının belirginleştirilmesinde
  • Elmacık kemiklerinin netleştirilmesinde
  • Yaşlanmaya bağlı yüzün hacim kaybının telafisinde

Yaşlanmayla beraber dolgunluğunu kaybeden veya gençlikten itibaren daha dolgun olması istenen dudaklara dolgu enjekte edilerek daha şekilli dudaklar elde edilebilir.

Burun ve ağız çevresinde dolgu enjeksiyonuyla burun kenarlarından ağza doğru uzanan kırışıklıklar da tedavi edilebilir.

Yaşlanmaya bağlı olarak yanak, şakak ve alt çene hacim kaybetmeye başlar. Dolgu uygulaması ile daha dolgun bir profil elde edilebilir.

Dolgu uygulamaları, gözaltı torbalarının tedavisi için de kullanılabilir. Böylece koyu ve cansız görünen gözaltları, genç ve dinamik bir görünüm kazanabilir. Bunun için dolgu, doğrudan gözaltlarına değil, yanaklara uygulanır.

Çene dolgusu sayesinde, asimetrik çıkık veya geriye konumlanmış çenelere müdahale etmek de mümkündür. Böylece tüm yüz profili değişir.

Kaşlara uygulanan dolgu ile düşmüş ve yorgun görünen kaşlar kaldırılabilir ve yüze daha canlı ve genç bir profil kazandırılabilir. Tüm bu dolgu işlemlerinde kullanımı oldukça güvenli olan hyaluronik asit kullanılır.

Nazolabial Nedir?

Nazolabial, burun kanatlarının kenarlarında başlayan ve dudak kenarlarında sona eren çizgidir. Gülümse çizgisi olarak da bilinir. Bazı insanlarda çok fazla kullanılmasına bağlı belirginleşirken bazılarında ise genetiktir. Belirginleşme sebebi, çok gülümseme ve yaşlanmadır. Bazı insanlar, bu çizgilerin yüzde estetik göründüğünü düşünürler bazıları ise bundan rahatsız olurlar. Rahatsız olanlar için nazolabial çizgilerden kurtulma yöntemi dolgudur.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial çizilerin tedavisi için kullanılan nazolabial dolgu, yan etkisi olmayan ve güvenli bir prosedürdür. Bu sebeple dolgu, günümüzün en yaygın estetik müdahalelerinden biridir.

Nazolabial dolgu prosedürü, işlem bölgesine anestezik uygulanmasıyla başlar. İşlem bölgesi oldukça hassas olduğundan hastanın konforu için bölgenin uyuşturulması önemlidir. Nazolabial dolgu yaklaşık 15 ila 30 dakika arasında sürer. İşlemden sonra bölgede kızarma, morarma veya şişlik meydana gelmesi normaldir ve kısa süre içerisinde kaybolur.

Nazolabial dolgu uygulamasından yaklaşık 10 gün sonrası için kontrol randevusu verilir. Bu sürede, bölgeden ödem atımı tamamlanır. Kontrol randevusunda hasta istediği sonucu elde edemediyse ek işlem yapılır. Bu işlemin de ardından dolgu, yaklaşık 1 yıl boyunca etki göstermeye devam eder.

Nazolabial Dolgu Fiyatları Nelerdir?

Estelite önderliğinde Adana’da gerçekleştirilen dolgu uygulamaları, tam bir profesyonellik ve özen içerisinde uygulanır. Nazolabial dolgunun ücreti konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir veya kliniğime gelebilirsiniz. Dolgu uygulamaları hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı ve net bir fiyat bilgisi için bize hemen ulaşın.