Yüz profili,ressamların ve fotoğrafçıların kullandığı bir terimdir.Yüzün yandan görünüşüdür.Yüzün  daha çekiçi ve dinamik görünümü profili yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasına bağlıdır. Alın,burun ,yanaklar,çene hattı ve boyun gıdı görünümünün bir denge içinde olması daha çekici ve dinamik bir görüntü sunar.Aslın da tek başına düzgün görüntüsü olan bir burun yapınız var ama küçük ve geride duran bir çeneye sahipseniz yüzde ki oran bozulduğu için burun olduğundan büyük gözükecektir.  Bu oranların denge içinde olmaması doğuştan olabileceği gibi yaş aldıkça yüzün yumuşak dokuları azaldığı  gibi,kemik yapısının da  azalmasına bağlıdır. Yüz profil düzeltmesinde ameliyatsız yaklaşımda yüz bir bütün olarak ele alınmalıdır.

BURUN

Profideki görünümde en önemli unsur burundur.Dolgu teknikleri kullanarak burunda ameliyatsız düzeltme yapılabilmesi mümkündür.

ÇENE

Özellikle alt yüzün çatısı olan çene bölgesinde yaş ilerledikçe azalan kemik yoğunluğu yumuşak dokuyu daha az  destekler ve bunun sonucunda çenenin altındaki gıdı bölgesinde sarkma meydana gelir. Çeneye yapılan dolgu enjeksiyonları ile bu uyum sağlanabilir.

Gıdıdaki yağ birikimi fazla ise toparlayıcı focus ultrason ve yağ yakıcı uygulamalarla destek verilebilir.

ELMACIK ve YANAKLAR

Yanak ve elmacık kemiklerinde azalma ve hacim kaybı da yaş alma ile beraber yaşadığımız sorunlardan biridir. Yanak çıkıntısına yapılacak dolgu maddeleri ile kaybedilen hacim yerine konulabilir. Ancak sarkma çok ise sadece dolgu ile düzeltmek yeterli olmayabilir, fazla dolgu uygulamaları da toplu bir yüz görünümü oluşturduğundan yüzü toplarlayıcı focus, ip, askı gibi yöntemler ile destek verilebilir.

DUDAK

Dudakların dengeli olması, alt dudağın daha dışarda olması profildeki uyum için önemlidir. Belli bir yaştan sonra dudaklarda da hacim kaybı yaşanmaya başlar. Hyolünorik asitl dolguşlar ile yapılan minik dokunuşlar ile bunu düzeltmek mümkündür.