Selülit sorunu pek çok kişinin özellikle de ergenlik dönemi ile beraber karşı karşıya kalmakta olduğu durumlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Selülitin tek sebebi kilo alma olarak görülüyor olsa da sağlıksız şekilde beslenme, aşırı oranda dar ve vücudu sıkmakta olan kıyafetlerin giyilmesi, hareketsiz kalma gibi durumlar da selülit oluşumuna sebebiyet vermektedir. Düşünülenin aksine selülit görünümü yalnızca bacak ve basen bölgesinde ortaya çıkmaz. Bununla beraber karın, kol ve kalçalarda da yüksek oranda yağ depolandığı için selülit sorunu kendini gösterebilmektedir. Selülit tedavisi ise ne kadar istemiş olursa olsun fark etmez dilediği görünüme ulaşamayan kişilerin isteklerini yerine getirebilmesi adına oldukça etkili sonuçları beraberinde getirmektedir.

 

Selülit için Lipoliz Uygulaması

Gerçekleştirilecek olan selülit tedavisi esnasında temel amaç bölgede bulunan ve ne kadar kilo verilirse verilsin kaybolmayan kötü görüntünün yok edilmesidir. Lipoliz uygulaması esnasında bölgedeki yağların başarılı bir şekilde yakılabilmesi adına ihtiyaç duyulan maddeler hazırlanılarak ilgili alana enjekte edilmektedir. Lipoliz uygulamasında kullanılmakta olan lesitin maddesi genel itibari ile yağların başarılı şekilde parçalanmasını sağlayan doğal bir enzim olarak tanımlanmaktadır. İlk zamanlarda yaygın olarak karaciğeri koruyucu ve kolesterol düşürücü etkisi olmasından dolayı kullanılmış olsa da son dönemlere gelindiği zaman artık selülitlerin tedavisi adına da sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Birçok insan selülit tedavisi için lipoliz uygulamasını tercih edebileceklerini düşünebilirler.

Gerçekte ise selülit tedavisi için belirli kriterlere uygun olması EsteLite olarak ön plana çıkartmakta olduğumuz konulardan bir tanesidir. Hamile kadınlar başta olmak üzere bebek emzirenler, ileri düzeyde diyabetli olup insüline bağımlı yaşayanlar, inme ve iskemik atak hikayesi bulunanlar, ileri derecede kalp hastası kişiler, hemofili ve yeni kanser hikayesi olan kişiler lipoliz uygulaması için aday olamayacaklardır. Lipoliz uygulaması için yapılacak tedavis süresi ve sayısı ise kişiye bağlı olarak değişmesi ile beraber selülitin bulunduğu yer ve var olan durum da yine bu konuda son derece etkilidir. Süre ile alakalı sonuçların elde edilebilmesi adına uzmanımızın vücudu incelemesi ve buna göre de ortaya çıkmış olan durumu değerlendirmesi gerekmektedir.

Uygulama öncesinde insanların selülit tedavisi konusunda akıllarında yer etmekte olan soruların başında, işlemin acılı olup olmayacağı gelmektedir. Lipoliz tedavisi için genel anestezi gerekmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye gerek lokal anestezik krem gerekse sprey ile yapılacak olan uyuşturma işlemi sonrasında herhangi bir sorun olmadan işleme başlanabilmektedir. Oldukça ince ve tek kullanımlık iğneler aracılığı ile selülitli bölgede belirlenmiş olan noktalara ürün verilmektedir. Enjeksiyon işleminin yapılmasından sonra ise masaj yapılarak ürünün bölgeye eşit bir şekilde dağıtılması da sağlanmış olmaktadır. Yapılacak işlem aynı zamanda sonraki zamanda görülebilecek olan ağrıların da azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Lipoliz işlemi ile selülit tedavisi sonrasında eriyecek olan yağlar vücuttan yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde idrar, ter ve dışkı yöntemi ile uzaklaştırılmış olacaktır. Bu aşamada verilmekte olan diyete uyulması, sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesine de yardımcı olacaktır. Lipoliz uygulaması esnasında yalnızca tedavi aralığı değil tedavi esnasında kullanılacak oran da son derece önemlidir. Olması gerekenden daha az ya da fazla oranda ürün enjekte edilmesi istenilen sonucun ortaya çıkmasını engelleyecektir. Yapılacak olan lipoliz tedavisi ile herhangi bir sorun olmadan selülitlerin ortadan kaldırılmasını isteyen ve bu aşamada gerekli olan bilgilendirmeleri elde etmeyi düşünenler, EsteLite uzmanları ile iletişime geçebilir ya da randevu alarak merkezimize gelerek ayrıntılı bilgilere sahip olabilirler.