İnsanların cildi gerek kalıtsal gerekse çevresel faktörlerden ciddi anlamda etkilenmekte olan bir bölgedir. Öyle ki kimi zaman doğal yollar ile ne yapılırsa yapılsın fark etmez, istenilen sonuçları elde etmek asla tam anlamıyla mümkün olmamaktadır. Bu aşamada elde edilecek olan sonuçlar da ne yazık ki kalıcı olmayacaktır. Cildinin var olan eski parlaklığını ve sağlığını tekrardan isteyen insanlar ise şimdilerde farklı kozmetik uygulamalarını denemeye devam etmektedir. Somon DNA gençlik aşısı ise son dönemlerde cilt problemlerini yok etmesi ve cilt yenileme özelliği sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Estelite tarafından uygulanmakta olan somon DNA gençlik aşısı ile beraber de artık yalnızca ünlüler değil isteyen herkes arzu ettiği görüntüye erişmiş olacaktır. 

Somon DNA Gençlik Aşısı | Gençlik Aşısı ile Yaşınızı Göstermeyin! 

Somon DNA gençlik aşısı, DNA moleküllerinin kullanılarak ciltte hücre yenilenmesini sağlamaktadır. Var olan bu yöntem özellikle de son dönemlerde ciddi anlamda popüler hale gelmiştir. Kullanılan bu yöntem aynı zamanda gençlik aşısı olarak da bilinmektedir. Gençleştirme ve hızlı canlandırma etkisi nedeni ise pek çok kişi tarafından da tercih edilmeye devam etmektedir.

Somon DNA Aşısı Ne İçin Kullanılır? 

Şimdilerde artık yalnızca kadınlar değil erkekler de güzel bir görüntüye sahip olmayı istiyor. Her ne kadar kullanılan makyaj ürünleri ile arzu edilen görüntü elde ediliyor olsa da makyaj sonrasında kadınlar gördükleri görüntüden pek de memnun kalmıyorlar. Çok daha sıkı, canlı ve parlak bir görüntüye “kalıcı olarak” sahip olmak isteyen herkes de somon DNA gençlik aşısı ile beraber istedikleri görüntüye ulaşmış oluyorlar. Somon balığının sperminde yer alan mucize ile yapılacak olan aşı uygulaması sonucunda kısa bir süre içinde etkiler kendini gösteriyor.

  1. Cilt lekelerini azaltma
  1. Yüzeysel kırışıklarını giderme
  1. Sarkmalarının ortadan kaldırılması
  1. Cildin yenilenmesi
  1. Ciltte gençleştirme
  1. Cilt lekelerinin azaltılması
  1. Sivilce oluşumunu engelleme
  1. Sivilce izlerinin giderilmesi tedavilerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Somon DNA’nın Cilde Faydaları Nelerdir? 

Kullanılmakta olan bu yöntem ciltte ekstra nemlenmenin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Somon DNA’sının içerisinde oldukça yüksek miktarlarda hyaluronik asit bulunmaktadır. Bu asit de cildin nemlendirilmesi konusunda oldukça etkili bir madde olarak bilinmektedir. Cildin çok daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bunu da içerisindeki mineraller, aminoasitler, vitaminler, proteinler, inorganik tuzlar gibi birbirinden farklı içerikleri ile sağlamaktadır. Bununla birlikte ciltte bulunan kolajen yapımını uyarmaktadır. Bu DNA aşısının içerisindeki temel madde somon balığı DNA’sıdır. Bu DNA yapı bakımından insan DNA’sına en çok benzeyen DNA olarak bilinmektedir. Bundan dolayı da kolajen yapımı konusunda oldukça etkilidir. Yapılacak aşı sonrasında yaklaşık olarak 3 4 ay içerisinde cilt sıkılaşır ve çok daha dolgun bir görünüme erişmiş olur. Somon DNA aşı yöntemi aynı zamanda yaşlanma karşısı etkisi ile beraber ciltteki ince çizgilerin giderilmesi adına da sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca oldukça kuru bir cilde sahip olacak kişilerde nem amacı ile de uygulanabilir. Ayrıca bu aşı her isteyen kişiye uygulanabilmektedir.

Gençlik Aşısı (Somon DNA) Nasıl Yapılır? 

2 aşaması olan bu aşının hazırlık evresinin geçilmesinden sonra deri altına enjekte işlemi gerçekleştirilmektedir. İstenilen sonucun elde edilebilmesi adına hazırlık süresi boyunca beklenecek ve daha sonrasında alta somon sütü, spermi ve diğer bileşenler karışım haline getirilerek enjekte edilmektedir. saf hyaluronik asit içermekte olan somon DNA gençlik aşısı, cildin nem dengesinin sağlanması adına oldukça başarılı sonuçları beraberinde getirmektedir. Özellikle de alkol, sigara ve UV ışınları gibi cilt üzerinde oldukça ciddi anlamda etki eden faktörlerin neden olabileceği sorunlar da bu aşı sayesinde ciltten silinecektir. Anesteziye gerek olmadan yapılacak olan bu aşı aynı zamanda hastanede yatmayı da gerektirmemektedir. Aşının yapılmasından sonra kişi günlük işlerine rahatlıkla dönebilecektir.

Gençlik Aşısı (Somon DNa) Kimlere Uygulanmaz? 

Herkese uygulanacağı biliniyor olsa da kimi kişiler için bu aşı uygun olmamaktadır. Gebeler, felçli kişiler ya da felç geçirme riski olan kişiler için bu aşı uygun değildir. Bununla beraber kalp hastalığı, damar tıkanıklığı, diyabet tarzında kronik hastalığı olan kişilerin de bu aşıyı yaptırması önerilmemektedir.

Somon DNA Gençlik Aşısı Ücretleri Ne Kadar? 

Şimdilerde somon DNA aşısı için ücret araştırması yapan kişilerin karşılarına farklı fiyatlar farklılıklar göstermektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise doktorun bu konudaki deneyimidir. İstediğiniz güzel görünüme ulaşmak istiyorsanız, bunun için bizimle iletişime geçebilir ve başta fiyat olmak üzere arzu ettiğiniz bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz.