Kadın ya da erkek fark etmez, terleme sorunu insanların büyük bir kısmının gerek özel hayatlarını gerekse iş hayatlarını oldukça önemli şekilde etkileyen ve insanların kendilerine olan güvenlerini ciddi anlamda zedelemekte olan sorunlar arasında yer almaktadır. Genel itibari ile terleme sorunu olan kişiler diğer insanların bulundukları alanlarda çok rahat hareket edemezler, insanlar ile tokalaşamazlar ve kıyafet seçimi konusunda sorunlar yaşayabiliyorlar. İnsanların psikolojilerini ciddi ölçüde etkilemekte olan bu sorun ile alakalı pek çok kişi herhangi bir çözümün olmadığını düşünüyorlar. Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez terlemenin onların kaderi olduğu düşüncesine sahip oluyorlar. Gerçekte ise böylesi durumların ortaya çıkması sonrasında terleme tedavisi ile beraber arzu edilen başarılı sonuçların kendini göstermesi de mümkün hale gelmektedir.

 

Terleme Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Son dönemlerde konu terleme tedavisi olduğu zaman insanların karşılarına farklı yöntemler çıkıyor olsa da öncelikli olarak üzerinde durulan konuların başında ise botoks gelmektedir. Oldukça kısa bir süre içerisinde uygulanmakta olan botoks işlemi ile beraber kansız ve ameliyatsız bir şekilde terlemenin önüne geçilmekte ve kişi de normal yaşamına herhangi bir sorun olmadan dönmektedir. Terleme tedavisi adına tercih edilmekte olan botoks işlemi ile beraber terlemenin ortaya çıktığı bölgede yer alan sinir iletimini bir süreliğine durdurulabilmektedir.

Yoğun olarak terlemenin olduğu bölgede terlemeye sebebiyet veren kolinerjik sinirlerin etkisiz hale gelmesi sağlanacağı için terin üretilmesinin yanı sıra dışarıya atılmasının da önüne geçilmesi sağlanmış olmaktadır. Terleme tedavisi için botoks uygulaması yapılırken öncelikli olarak bölgeye iyot nişasta testi yapılmaktadır. Sonrasında ise terlemenin olduğu bölgedeki 10 ila 15 noktaya toplamda 100 150 ünite botoks enjekte edilmektedir. İnsanların büyük bir kısmı bu tedavinin yalnızca koltuk altı bölgesi için yapılabileceği düşüncesine sahip oluyorlar. Gerçekte ise koltuk altı bölgesinin yanı sıra ayak tabanı ve el ayası için de botoks ile terleme tedavisi yapılabilmektedir. Koltuk altı terleme tedavisi tamamen konforlu ve ağrısızdır. Diğer bölgeler için yapılacak tedavilerin öncesinde ise gerekli durulduğu durumlarda ağrı kesici kremler kullanılabilmektedir.

Uygulamanın yapılmasının sonrasında ise herhangi bir ilacın kullanılmasına gerek yoktur ve pansuman da gerekmemektedir. Terleme tedavisi tam etkisini 3 ila 7 gün içerisinde göstermektedir. Bu sürenin içerisinde ise ilgili olan bölgedeki terlemenin tamamen durmuş olduğu görülebilecektir. Normalde botoks, etkisi yaklaşık olarak 6 ay sürmekte olan bir ilaç olarak da bilinmektedir. Lakin terleme tedavisi için kullanılmakta olan botoks uygulamalarında ise etki 1 yıla kadar sürmektedir. Terleme tedavisinin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kişiler yapılacak işlemlerin sonrasında hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmadan günlük yaşama ya da deniz, havuz gibi yerlere girilebilmektedir.

 

Terleme Tedavisi Fiyatları

Günümüzde terleme tedavisi kadın ya da erkek fark etmeden insanların büyük bir kısmının hakkında sıklıkla araştırma yaptıkları konulardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Günlük yaşamlarını sekteye uğratmakta olan bu sorun için etkili çözüm elde etmeyi hedeflemekte olan kişilerin büyük bir kısmı ise bizimle iletişime geçtikleri zaman öncelikli olarak fiyat konusunu konuşmak istiyorlar. Yapacağınız görüşmeler esnasında da görebileceğiniz üzere terleme tedavisi ile alakalı fiyatlandırma, işlemin gerçekleştirileceği bölge ve uygulamanın yapılacağı doz miktarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Gerek fiyat gerekse yapılacak işlemler ile alakalı çok daha net bilgileri elde etmeniz adına yapmanız gereken şey ise bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Doğru şekilde incelemelerin yapılması ile beraber istenilen sonuçlar elde edilmiş olacaktır.