Yüz bölgesi bilineceği üzere insan vücudunun ön plana çıkan noktalarından bir tanesidir. Özellikle de yaşın ilerlemeye başlaması ile beraber ilk zamanlardaki diri, canlı ve estetik görüntü farklı etkenlerin de devreye girmesi sonrasında yüz bölgesinde değişimler ortaya çıkmaya başlar. İnsanlar ilk zamanlarda ortaya çıkmakta olan bu durumları çok fazla önemsemiyor olsa da zamanın ilerlemesi sonrasında da artık yüz bölgesinde ortaya çıkmakta olan değişimler çok daha ciddi boyutlara erişebilmektedir. Özellikle de günümüzde meydana gelmekte olan gelişmeler ile beraber ise artık insanlar yüz bölgelerinde istedikleri işlemleri yaptırma imkanına erişebiliyorlar. Yüz dolgusu ise genel olarak bu bölgeye yapılmakta olan dolgu işlemlerinin genel ismi olarak da tanımlanmaktadır.

Genel itibari ile yüz dolgusu ile beraber başta buradaki kırışıklıkların giderilmesi olmak üzere dudakların dolgunlaştırılması, yüzün hacim kazanması, yüze şekil verilmesi amaçlanmaktadır. Gerçekleştirilecek olan dolgu işlemleri esnasında dolgu malzemeleri deri altına enjekte edilecek ve böylelikle ciltte meydana gelmiş olan sorunların giderilmesi adına oldukça etkili adımların atılması da sağlanmış olmaktadır. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise dolgu işlemi öncesinde yüz bölgesinde hangi sorunların olduğunun belirlenmesi ve buna göre çözümlerin elde edilmesi gelmektedir.

 

Yüz Dolgusu Nerelere Yapılabilmektedir?

Söz konusu yüz dolgusu olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak kaşların arasındaki çizgilerin kaldırılması gelmektedir. Fakat bunun yanı sıra yanak dolgusu, dudak dolgusu, çene dolgusu, yüzdeki asimetrilerin ortadan kaldırılması ve kaş kaldırma işlemleri de yine yüz dolgusu işlemleri arasında kendine yer bulmaktadır. Var olan bu işlemler ile beraber yüz bölgesinde ortaya çıkmakta olan sorunların başarılı şekilde giderilmesi ve yüzün arzu edilen görüntüye ulaşması da sağlanmış olmaktadır.

 

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Şimdilerde konu yüz dolgusu olduğu zaman insanların karşılarına birçok farklı isim çıkmaktadır. Fakat alternatiflerin bu denli fazla olması ile beraber insanların büyük bir kısmı doğru seçimi yapma konusunda ciddi anlamda zorlanıyorlar. Çünkü yapılacak olan işlemlerde alanında deneyimli olan isimler ile iletişime geçilmediği takdirde ortaya çıkacak sonuçlar onların istediklerini tam anlamıyla yerine getiremeyebiliyor. Bu konuda uzman kişiler öncelikli olarak işlem için yüz bölgesi ayrıntılı olarak değerlendirilmekte ve inceleme işlemleri yapılmaktadır. Bu incelemeler esnasında yüzde bulunan problemli bölgeler tespit edilmekte ve böylelikle de işlem süreci ile alakalı da ayrıntılı bilgiler karşı tarafa iletilmektedir. Problemin belirlenmesi sonrası ise sıra dolgu işlemlerinin yapılmasına gelecektir. Hedef bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması ile beraber ise işlemler yapılırken kişinin hiçbir şekilde acı hissetmemesi sağlanmaktadır. Özel olarak hazırlanmış küçük iğneler veya mikrokanül olarak adlandırılan aletler kullanılarak yüz için özel olarak hazırlanılan dolgu materyalinin ilgili bölgeye enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir.

 

Yüz Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

İnsanların bir kısmı yüz dolgusu yaptırmak istiyor olsalar da işlemin yan etkileri olacağından korktukları için ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar işlemi yaptıramıyorlar. Yüz dolgusu işlemleri sonrasında geçici şekilde şişlik ve morluk ortaya çıkabilmektedir. Hafif olarak ortaya çıkacak şişlikler ise en fazla 1 hafta boyunca kendini gösterirken daha sonrasında ortadan kaybolacaktır. Aynı zamanda dolgunun yapılmış olduğu bölgelere özel uzmanlar tarafından belirlenmiş olan detayların üzerinde belirli bir süre durulması önemlidir. Böylelikle dolgunun bölgeye tam anlamıyla oturması da sağlanmış olacaktır. Yüzünde ortaya çıkmakta olan problemleri dolgu kullanarak ortadan kaldırmayı hedeflemekte olan kişiler, bizimle iletişime geçerek ya da randevu alıp kliniğimize gelerek konu hakkında detaylı bilgileri alabilirler.