Cilt lekelerinden kurtulmanın 4 yolu

Cildinize ışıltı katacak öneriler

Hollywood Yıldızları gibi olmak hayal değil

Bronzluk uğruna her yıl pek çok kişi, koyu renkli cilt lekeleriyle tanışıyor. Tıbbi terminolojide “solar lentigo” olarak adlandırılan güneş lekelerinin ortaya çıkmasında en büyük etken, adından da anlaşılacağı üzere güneş ışınlarından kaynaklanıyor.  Gelişen tedavi yöntemleri kozmetik alanında ciddi ilerlemelerin yolunu açarken, güneş lekeleri için de sihirli çözümler sunuyor.
Adana Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi Kurucu Ortaklarından Dr. Dilek Şire Eren, güneş lekelerinin tedavisinde günlük hayatı etkilemeyen, iyileşme süresi kısa ve hızlı sonuç alınan yöntemlerle daha bakımlı, daha güzel bir cilde sahip olmanın mümkün olduğunu belirtti.
AÇIK TENLİLER DİKKAT

Güneş lekelerine, beyaz tenli, zor bronzlaşan, kolay kızaran cilt tiplerinde daha sık rastlandığını vurgulayan Dr. Dilek Şire Eren, esmer tenli kişilerde ise güneşte aşırı kalma,  ani yanma, soyulma ve kızarmaların tekrarı durumunda yıllar içinde görülebildiğini söyledi. Genetik eğilimlerin de güneş lekelerinin görülmesinde etken olduğunu kaydeden Dr. Dilek Eren, yan etkisi bulunmayan çağdaş tedavi yöntemleriyle kişinin bu sıkıntılarına son verdiklerini kaydetti.
KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ PROGRAMI

Dr. Dilek Eren, Estelite Güzellik  veEstetik Merkezi’nde gerçekleştirdikleri leke tedavisi ve cilt yenileme işlemleri öncesi 3 boyutlu fotoğraflamai le birlikte analiz yapıp, sonuçlarına göre kişiye özel tedavi program hazırladıklarını bildirdi.
Güneş lekelerinden kurtulma yöntemlerini başarıyla uyguladıklarını dile getiren Dr. DilekEren, “Karbon Peeling (Q-switch lazer)” tedavisinin hiçbir yan etkisinin olmadığını anlattı.Eren, “Karbon peeling, lekeleri silerken, gözenekleri de sıkılaştırabilen bir uygulama. Cildin alt tabakasına kısa sürede kontrollü yüksek ısı vererek kenetlenmiş leke pigmentlerini parçalayarak, vücuttan atılabilir hale getiriyor” dedi. Eren, “karbonpeeling”in 7-15 gün aralıklarla, 20’şer dakikalık 6-10 seans halinde önerildiğini kaydetti.
HOLLYWOOD BAKIMI
Hollywood yıldızlarının bakımı olarak da bilinen “enzim peeling”inin de bir başka tedavi yöntemi olduğunu belirten Eren, her mevsimde, tüm cilt tiplerine uygulanan bu metodun kişiyi günlük yaşamından uzak tutmayan konforlu bir uygulama olduğunu söyledi. Eren, “Bilinen kimyasal peelingler cildin üst tabakasını soyarak etki eder ve hassasiyeti arttırır. ‘Enzim peeling’ ise lekeye neden olan tirozinaz enzimini baskılayan arbutin içeriğiyle melanin oluşumunu azaltır, rengi açar.Aynızamanda antiaging özelliğiyle cilde parlaklık kazandırır” diye konuştu.
SOMON DNA-VİTAMİN KOKTEYL
Leke savaşçısı yöntemlerden bir diğerinin “somon DNA-vitamin enjeksiyonu” olduğuna değinen  Dr. Dilek Eren, ‘’Bu uygulamada, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve homeopatik ilaçların birleşimiyle elde edilen karışımı, cilde enjekte ediliyor. İnsan DNA’sına çok yakın olan somon DNA’sının deri altına enjekte edilmesiyle, ciltteki  kan akışı ve metabolik faaliyetler hızlanıyor böylece cildin yenilenmesi sağlanıyor’’  ifadelerini kullandı. Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi’nde uygulanan tüm bu yöntemlerin dışında tek seans uygulama yapılan başka metoda değinen Dilek Eren, şunları kaydetti:

‘’Lekelere son vermek tek seans  içinbirbaşkayöntem de “cosmelan-dermamelan” kitidir.Bu kit, kişinin cilt yapısına göre seçilir. Eksiksiz uygulandığında  1-4 hafta içinde yüzde 90-95 oranında parlak, tazelenmiş ve tüm lekelerden arınmış bir cilde kavuşmak mümkün. Zaman problemi  yaşayan hanımlar için etkili bir metod.’’