Estetik cerrahi alanı insanların büyük bir kısmının son dönemlerde hakkında ciddi anlamda araştırma yapmaya başladıkları konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Fakat insanların bu konuda yapmaya başlamış oldukları incelemeler esnasında estetik cerrahi işlemleri esnasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen insanlar ise artık alternatif uygulamaları incelemeye karar verdiler. Şimdilerde ise yapılmakta olan araştırmalar esnasında insanların karşılarına çıkmakta olan uygulamalardan bir tanesi ise Plasmage oluyor. CE belgeli bir uygulama olan Plasmage tedavisinin genel olarak önemli özelliklerinin başında, uygulama esnasında maddenin 4. halinin kullanılması gelmektedir. Plasmage tedavisi esnasında uygulamanın yapılacağı bölgede bulunmakta olan gaz halindeki su buharı ile azot yüksek enerji aracılığı ile plazma haline dönüştürülmektedir. Var olan etkileşimin sonucunda ortaya çıkacak iyon bulutu ise cildin yüzeyine etki ederek çok hızlı bir şekilde cildin yenilenmesi sağlanmaktadır.

 

Plasmage Kullanım Alanları

İnsanların Plasmage ile alakalı yapmakta oldukları araştırmalar sırasında da görülebileceği üzere ön plana çıkmakta olan tedavilerin başında ameliyatsız göz kapağı estetiği gelmektedir. Bununla beraber ise göz altı ve göz çevresi sıkılaştırma işlemi, dudak üstü çizgilerin giderilmesi, akne tedavisi, leke tedavisi, hangi renkte olduğu fark etmeden dövmelerin çıkartılması, siğil ve ben tedavisi, akne ve diğer etkenlerden dolayı ortaya çıkmakta olan skarların düzeltilmesi ve çatlak tedavisi de yine Plasmage uygulaması ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 

Göz Kapağı Sarkmalarında Plasmage Uygulaması Nasıl Yapılır?

Göz kapaklarında meydana gelmekte olan sarkmalar gerek kadın gerekse erkeklerin fazla yaşadıkları sorunlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu sorunun temel sebebi gerek üst gerekse alt göz kapağında bulunan fazla yağ dokusudur. Plasmage uygulamasında ise herhangi bir şekilde cerrahi işleme gerek duyulmadan tek bir seans ile arzu edilen sonuçların ortaya çıkması sağlanmış olmaktadır. Eğer ki kişinin göz kapağı bölgesinde aşırı oranda sarkma ve yağ dokusu bulunuyorsa iyi sonucun alınabilmesi adına 2 seans uygulanabilmektedir. Uygulama yapılmadan önce kişinin göz kapakları özel bir antiseptik sıvı ile temizlenecek ve ardından lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır. Ardından ise Plasmage’de yer alan yüksek enerjili başlıklar kullanılarak su buharı ve azot gazı ile beraber istenilen bölgelerin tedavisi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Ben ve Siğil Tedavileri için Plasmage Uygulaması Nasıl Yapılır?

EsteLite bünyesinde yapılmakta olan Plasmage ile ben ve siğillerin kurtulmak isteyen kişiler de yine tek bir seans ile beraber ortaya çıkmış bu sorunların ortaya çıkması engellenmektedir. Bölgeye uygulama yapılmadan önce lokal anestezik krem aracılığı ile bölgenin uyuşması sağlanacaktır. Sonrasında ise her bir ben ve siğil için ayrı ayrı olacak şekilde Plasmage uygulaması yapılacaktır. Uygulamanın yapılmasının sonrasında bölgede oluşacak kabuklar ise 3 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülecektir. Yalnızca tek bir seans uygulama yapılmasının sonrasında ise kimilerini ciddi anlamda rahatsız etmekte olan ben ve siğillerinden kurtulmuş olacaklardır.

Yalnızca bu iki farklı durum değil yukarıda bahsetmiş olduğumuz pek çok farklı sorunun başarılı bir şekilde giderilmesi adına Plasmage tedavisi EsteLite olarak bünyemizde uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan araştırmaların neticesinde ortaya çıkan sonuçlar ile beraber artık insanlar herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan onları ciddi anlamda rahatsız etmekte olan sorunlardan rahatlıkla kurtulma imkanına erişmiş olurlar. Ortaya çıkan olumsuz durumları sorunsuzca ve kısa süreler içerisinde gidermek ve istediği görüntüye ulaşmak isterseniz yapacağınız tek şey bizimle iletişime geçmek olacaktır.