Çene ucunda meydana gelen deformiteler, cerrahi olmayan uygulamalarla rahatça düzeltilebilir. Örnek olarak çene ucunda yağ kitlelerinin yaşlanmaya bağlı olarak azalması verilebilir. Yağ kitlesindeki bu azalma hyaluronik asit dolguları ile artırabilir ve böylece jawline dolgusu sayesinde hacim ve şekil iyileştirilebilir.

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu yaşlanmayla birlikte çene altında meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve çene kontörünün iyileştirilmesi için kullanılan bir dolgu çeşididir. Bu dolgu sayesinde hastalar, mükemmel bir yüz hattına sahip olabilir ve yüzlerinin V şeklini almasını sağlayabilirler. Jawline dolgu aynı zamanda ince bir görünümü sağladığı için yaptıranları daha zayıf gösterme etkisine de sahiptir.

Jawline (Çene) Dolgusuile Çene İçinAmeliyatsız Estetik

Jawline dolgusu, dermal dolgu malzemelerinin enjeksiyonuyla gerçekleştirilir. Bu dolgu çeşidi ile çene çukuru düzeltilir ve alt yüz tekrar yapılandırılarak güçlü bir çene görünümü elde edilir.

Jawline dolgusu prosedürü esnasında anestezi yapılmasına ihtiyaç yoktur. Ancak hastanın tedirginliğini almak için işlem bölgesine anestezik krem sürülebilir. Bu işlemi yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, dermal dolgu malzemesinin T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış olmasıdır.

Jawline dolgu hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik yöntemdir ve pek çok kullanım alanı mevcuttur. Bu kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Dolgunun 6 noktaya uygulanması ile çene yeniden yapılandırılır.
 • Dolgu ile çene daha uzun hale getirilebilir.
 • Küçük çeneler dolgu ile büyütülebilir.
 • Dolgu ile üzüntü çizgileri giderilir.
 • Geride duran çene dolgu ile ileri alınabilir.
 • Dudağın altında yer alan çene çukuru dolgu ile iyileştirilebilir.
 • Çene köşelerinin doldurulması mümkündür.
 • Yüzün altın orana uygun olması sağlanır.
 • Dolgu Md Cod tekniği ile jawline düzeltilir. Jawline, çene ucundan kulağa uzanan hattır.
 • Çene ve jawline dolgusu sayesindeyüze slim V görüntüsü kazandırılır.
 • Yaşlanmaya bağlı çene hattının hacim kaybetmesi, dolguyla tedavi edilir.
 • Çenenin altında gıdının sarkması görüntüsü azaltılabilir ya da tamamen yok edilebilir.
 • Dolgu sayesinde yüz profili iyileşir, kontür belirginleşir ve daha karakteristik ve çekici bir imaj ortaya çıkar.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgusu işlemi oldukça basit ve kısa sürelidir. Öncelikle doktor dolgunun enjekte edileceği alanları belirler ve buraları kalemle işaretler. Ardından hastanın ayrıntılı bir medikal hikâyesi alınır ve hasta muayene edilir. İşlemden önce hastanın beklentileri üzerine konuşulmalıdır ve bu esnada hasta bilgilendirmesi de yapılır. Jawline dolgusu güvenli bir işlem olduğu için öncesinde tetkik yapılması gerekmez. Ayrıca işlem esnasında anesteziye de ihtiyaç yoktur. Bölgeye yapılan işlem, hastanın ihtiyaç ve isteklerine göre mikroenjeksiyon tekniği ya da kanül ile uygulanır. Genellikle dolgu maddelerinin içine anestezik de eklenir ve böylece hastanın tedirginliği alınır. Bu anestezik sayesinde hasta işlem boyunca kendini rahat hisseder ve herhangi bir ağrı veya bası hissi tecrübe etmez. İşlem toplamda 10 ila 20 dakika arasında sürer. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta mevcuttur.Diğer tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi işlem bölgesinde kızarıklık, morluk ve şişlik gelişebilir. İşlem sonrası ağrı olmaz ve hemen ertesi günü rahatlıkla işinize veya okulunuza dönebilirsiniz.

Jawline Dolgu Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Jawline dolgusu sadece çenede birkaç değişiklik yapılmasıyla tüm yüz profilini güzelleştiren etkili bir yöntemdir. Dolgudan alacağınız faydayı artırmak için klinik seçimi oldukça önem arz eder. Jawline dolgusu için siz de tarafımdan randevu alabilir ve muayene sonrasında jawline dolgusu yaptırabilirsiniz. Randevu ya da bilgi almak için hemen iletişim bölümüne tıklayabilir ve benimle iletişime geçebilirsiniz.