Estetik operasyonlar her ne kadar ağırlıklı olarak kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi görülse de son dönemlerde artık erkekler de bu konuda oldukça ciddi anlamda araştırmalar yapmaya başladılar. Çünkü doğru şekilde yapılacak uygulamalar ile beraber ciltlerinde ortaya çıkmış olan sorunları giderebilecek ve arzu ettikleri görüntüyü ortaya koymayı başaracaktır. Şimdilerde bu işlemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere artık istenilen çalışmalar çok daha etkili hale gelmeye başlamıştır. Masseter botoks ise şimdilerde pek çok insanın hakkında ciddi anlamda araştırma yapar hale geldiler. Genel itibari ile yüzün alt kısmında yer almakta olan masseter kasının bulunduğu bölgeye yapılarak bu kısmın inceltildiği estetik işlemi olarak tanımlanmaktadır.

Yapılmakta olan masseter botoksu ile beraber yüz kısmının alt bölümündeki şekil bozukluklarının tedavi edilmesi hedeflenmektedir. Özellikle de kadınların bu işlemi tercih etmelerindeki en büyük etkenlerden biri ise yüz bölgesinde sert ve erkeksi bir görünüme sebep olan kare yüz şeklinin küçültülmesi ve çok daha orantılı bir yüzün elde edilmesidir. Yüzdeki masseter kasının daha fazla büyük olması yalnızca estetik olarak değil, fiziki olarak da kişiye ciddi anlamda rahatsızlık verebilmektedir. Bundan dolayı da yapılacak olan işlem yalnızca şekli değil aynı zamanda işlevselliği de olumlu yönde etkilemeyi hedeflemektedir.

 

Masseter Botoks ile Çenenizi Şekillendirin

Çene bölgesinin şekillendirilmesine yönelik yapılmakta olan masseter botoks işlemi ile beraber yüzün arzu edilen görüntüye ulaşması sağlanmaktadır. Konu ideal çene şekli olduğu zaman erkekler ile kadınlar arasında ciddi anlamda farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde kare bir yüz şekli çok daha güçlü bir ifadenin ortaya çıkması anlamına gelebilirken kadınlar ise daha ince bir yüz şekli estetik ve yumuşak bir görüntüyü sunmaktadır. Kadınlar da çene kısımlarının çok daha ince olması için masseter botoksu araştırmakta ve bu operasyonu yaptırmaktadır. Fakat bu aşamada cerrahi olarak yapılacak işlemler pek çok kadının istemediği operasyonlar oluyor. Masseter botoks işlemi ise ameliyatsız bir şekilde yapılan ve son derece başarılı sonuçları beraberinde getirmiş olan bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır.

Gerçekleştirilecek masseter botoks uygulaması öncesinde kişinin çene ve yüz yapısı dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Daha sonrasındaki aşamada ise istenilen çene yapısının ne olduğu belirlenecektir. Bu aşamada önemli olan detayların başında ise ortaya mümkün olduğu kadar doğal bir görünümün çıkmasıdır. Çünkü aksi durumda yapılacak işlemlerin sonrasında çene yapısı istenildiği gibi estetik bir yumuşak görünüme erişemeyecektir. Bu aşamada ise devreye uzmanlar girmektedir. Masseter botoks işlemi ile alakalı yeteri kadar deneyimli uzmanlar ilk olarak yüz yapısını detaylı şekilde inceleyecek ve daha sonrasında ise kişinin yapısına en iyi şekilde uyum sağlayacak çene yapısının ne olduğunu çok daha profesyonel bir şekilde belirleyecektir.

İstenilen yapının belirlenmesi sonrasında ise masseter botoks işlemine başlanacaktır. Enjeksiyon işlemi ile beraber çenede bulunan kaslar zayıflatılmakta ve böylelikle de çenenin boyutu da ciddi anlamda azalmaktadır. Böylelikle de çok daha dar bir görünüme sahip olan ve küçük çizgide bir çene elde edilebilmektedir. Botoks işlemi çenenin belirli noktalarına enjekte edilmektedir. İşlemin yapılmasının sonrasında yalnızca birkaç hafta geçmesi ile beraber sonuçlar fark edilebilmektedir. En iyi sonucun ortaya çıkabilmesi adına ise işlemin belirli sayıda seans yapılabilmesi gerekebilmektedir. Ortalama olarak 10 15 dakika sürmekte olan işlem tamamen ağrısız ve acısızdır. İyileşme süresi olmamasının yanı sıra kişi daha sonrasında hemen işine devam edebilmektedir. Çenenizin hali hazırdaki şekli sizi rahatsız ediyor ve bu aşamada etkili bir çözüm elde etmek istiyorsanız, kliniğimiz ile iletişime geçerek bu konuda ilk adımı atmış olabilirsiniz.